Hilâl TV tahribata olanca hızıyla devam ediyor !

fakiri

Kıdemli Üye
Hilâl TV tahribata olanca hızıyla devam ediyor !

Arkadaşlar,
Geçen gün TV ekranında sörf ederken "Hilâl TV" de durdum ve içimden "Bakayım bu akşam nasıl bir tahribat yapıyor!" dedim...
Aman Allahım ! O da ne ? Bir konuşmacı çıkmış cemaatle kılınan namazların yalnız kılınan namazlardan 27 derece daha sevab olduğu hakikatini inkâr ediyor ve buna da "uydurma" damgası vuruyor !
Hayret bir şey ya !..Bir müslüman böyle bir şeyi nasıl iddia edebilir ?
İtimad edin bunlar, müslümanların birlikteliğini ve huzurunu dinamitlemek için şeytanla ortak şirket kuranlardır !

spesifik

آزادی قید و بند
şimdi hala toplumda namaz kılmayanlar varken
cemaati nereden bulsun millet...

fakiri

Kıdemli Üye
şimdi hala toplumda namaz kılmayanlar varken
cemaati nereden bulsun millet...
Büşra Hnm,
Konu elbetteki o değil! Yani, cemaatin, cem olmanın, bir araya gelip sevgiyi veya dertlerimizi paylaşmanın bir adımı olan cemaate gitmeyi törpülemenin bir mantığı nasıl olabilir ? 27 derece sevap olmasa bile bir müslüman tarafından cemaatin kesinlikle teşvik ve tavsiye edilmesi lazım gelmez mi ?

spesifik

آزادی قید و بند
Büşra Hnm,
Konu elbetteki o değil! Yani, cemaatin, cem olmanın, bir araya gelip sevgiyi veya dertlerimiz paylaşmanın bir adımı olan cemaate gitmeyi törpülemenin bir mantığı nasıl olabilir ? 27 derece sevap olmasa bile bir müslüman tarafından cemaatin kesinlikle teşvik ve tavsiye edilmesi lazım gelmez mi ?
öncü insanlar milletin ümmetin kafasını çok karıştırdı.
Tc imamlarının arkasında namaza durulmaza kadar ümmet çok ayrıldı birbirinden
şimdi kardeş kardeşe bakmazken cemaat olma kimin umurunda ki
evet biz ümmetin en büyük sorunlarından biri ötekileştirmek !

fakiri

Kıdemli Üye
öncü insanlar milletin ümmetin kafasını çok karıştırdı.
Tc imamlarının arkasında namaza durulmaza kadar ümmet çok ayrıldı birbirinden
şimdi kardeş kardeşe bakmazken cemaat olma kimin umurunda ki
evet biz ümmetin en büyük sorunlarından biri ötekileştirmek !

Biz emrolunduğumuz gibi olmaya çalışalım da neticeyi Rabbimize bırakalım derim...

ömerusta

Kıdemli Üye
evet ya fakir bunlar azdı sapıtılar rapıtaya karşılar tarikata karşılar ne kadar yalan dolan düzen varsa bozuyorlar kuran diye bir kitaptan bahzediyorlar sizin putlarınızı deviriyorlar

gamsız

Profesör
Hangi hoca kılıklıymış o ?????

talib

Kıdemli Üye
"Hep birden Allah'ın ipine sımsıkı sarılın..." ayeti fehvasınca cemaatle namaz kılmanın zaruri olduğu ve 27 kat daha efdal olduğuna dair bir hakikati ters yüz etmeye çalışan bir adam varken, bunu es geçip topu taca atmak doğru bir davranış olmasa gerek.

spesifik

آزادی قید و بند
biz müslümanlar arası haberlerin yayılma oranı da mahalle kadınlarının eviri çevirisi babında sirayet ettiğinden ötürü
yani nakillere itibar etmiyoruz ya :)
cem olma babında bu eleştirinin hakikatine inmek lazım diyorum

talib

Kıdemli Üye
biz müslümanlar arası haberlerin yayılma oranı da mahalle kadınlarının eviri çevirisi babında sirayet ettiğinden ötürü
yani nakillere itibar etmiyoruz ya :)
cem olma babında bu eleştirinin hakikatine inmek lazım diyorum

Maalesef bazen kötü paslar gelebiliyor :) Hemen vurmak yerine, topu önce durdurmak, düzeltip vurmak gol atabilmek adına daha isabetli oluyor.

Cem olabilmek için işin hakikatine inelim ama gün gibi ortada olan hakikatlerin de ters yüz edilmesine müsade etmeyelim evvela.

Mugalata

Kıdemli Üye
erkek egemen zihniyetin bir parçası da the cemaat. böyle saçma laflarla insanları kandırıyor. dinin özünü boşaltıp yerine kendi sinsi siyasî çıkarlarını koyuyorlar.

fakiri

Kıdemli Üye
Görüldüğü gibi burada da şeytanla tahribat şirketi kurmuş bir sürü üye var !

fakiri

Kıdemli Üye
Cemaat rahmettir ve doğru yolun vazgeçilemez şartlarındandır.
Şeytan ve avanelerinin cemaati eleştirmeleri kendilerinin yanlış yolda olduklarını itirafdır.

Mugalata

Kıdemli Üye
Cemaat rahmettir ve doğru yolun vazgeçilemez şartlarındandır.
Şeytan ve avanelerinin cemaati eleştirmeleri kendilerinin yanlış yolda olduklarını itirafdır.

yazdıklarının içeriğini çok mu etkisiz buluyorsun ki böyle renkli ve koyu harflerle yazıyorsun sürekli? :)

hikemiyat

Profesör
Fahri alem resulu ekremin peygamberliği kıyamete kadar devam edecektir.İmanın rükünlerinden (şartları değil) biri peygamberlere imandır.Resulu Ekremin hadislerini toptan reddedenler imanın rükünlerinden biri olan peygamberlere imanı reddettikleri için islamdan rucü etmişler sayılır.zira Peygambere iman sadece dil ile iman ettik demek değildir.Onun getirdiği şeriatı, ayetiyle sünnetiyle kabul etmekle olur..Müşteşrikler, müslümanları dinden çıkarmak için hadislerin sihhati bahanesiyle inkar tuzağına düşürüyorlar..bazı hoca geçinenlerin müşteşriklerin tuzağına kendileri düştüğü gibi , birde milleti düşürmeye çalışmaları esef vericidir.

fakiri

Kıdemli Üye
yazdıklarının içeriğini çok mu etkisiz buluyorsun ki böyle renkli ve koyu harflerle yazıyorsun sürekli? :)

Size ne desem ki ?..Yani, hangi aymazlığınızdan bahsetsem diyorum ? İmzanızdaki veciz söze uymayışınız bir yana, foruma asılan yazıların koyu ve renkli oluşları ne foruma ve ne de üyelere ilâve bir yük-maliyet getirmiyor ! Bu durumda böyle bir takıntının esbab-ı mucibesi ne olabilir diye kendimi zorladım fakat, bir sonuç çıkaramadım !

ihvanistanbul

AkhenAton
@Mugalata @fakiri dedenin bahsettiği cemaat gülen cemaati değil, cami cemaati yada islamı birbirlerine öğretmek adına toplanmış kişiler ( tarikatler ).

Mugalata

Kıdemli Üye
Size ne desem ki ?..Yani, hangi aymazlığınızdan bahsetsem diyorum ? İmzanızdaki veciz söze uymayışınız bir yana, foruma asılan yazıların koyu ve renkli oluşları ne foruma ve ne de üyelere ilâve bir yük-maliyet getirmiyor ! Bu durumda böyle bir takıntının esbab-ı mucibesi ne olabilir diye kendimi zorladım fakat, bir sonuç çıkaramadım !

ooo fakiri!.. şaşırttın beni. bu ne derin bir üslup böyle!.. kalın, renkli ve iri yazman, yazdıklarının okunurluğunu engelliyor bence. ama şu cümlelerin, yazdıklarını bundan böyle daha dikkatli okumaya yönlendirdi beni. :)

gözlerimize yük getiriyor fakiri. her şey maliyet hesabına vurulamaz. gözlerimiz ve onun ardındaki beynimiz neden gereksiz yere zorlansın ki? okuma hızı yavaşlıyor. büyük harfle yazınca da öyle. beynimizin çalışma düzeni böyle.

imzamdaki veciz söze aykırı söz söylemedim ki. kimsenin kim olduğunu mesele yapmadım, hep yazdıklarıyla ilgilendim.

spesifik

آزادی قید و بند
Fahri alem resulu ekremin peygamberliği kıyamete kadar devam edecektir.İmanın rükünlerinden (şartları değil) biri peygamberlere imandır.Resulu Ekremin hadislerini toptan reddedenler imanın rükünlerinden biri olan peygamberlere imanı reddettikleri için islamdan rucü etmişler sayılır.zira Peygambere iman sadece dil ile iman ettik demek değildir.Onun getirdiği şeriatı, ayetiyle sünnetiyle kabul etmekle olur..Müşteşrikler, müslümanları dinden çıkarmak için hadislerin sihhati bahanesiyle inkar tuzağına düşürüyorlar..bazı hoca geçinenlerin müşteşriklerin tuzağına kendileri düştüğü gibi , birde milleti düşürmeye çalışmaları esef vericidir.

Şurası bir gerçek ki okuyan ve tefekkür eden bir toplum değiliz
Kuran taziyelerde ele alınmaya devam ediyor
ameller gün geçtikçe azalıyor
foruma ilk üye olduğum zamanlar da islamoğluna daha çok kıymet veriyor idim
şimdi sistemin adamı gördüklerim arasında
okuyan da öyle .. Demokrasi den sınıfta kaldı bu alimler
yalnız bu durum ilimlerinden bir şey eksiltmez
ben islamoğlunu kitapları ile tanıdım ..sünnet inkarı söz konusu değil
iman kitabında kaderi inkar etmediği de aşikar
ama ümmeti bölme adına cımbızlyarak hadis münkiri addetmek
tarikata şirk bakmak gibi aynı değerde...
hiç farkı yok
ikisi de yanlış...

biz başka şeylere kafa yormalıyız cübbeliyle islamoğlu ile uğraşmak boş iş...