Hiçlik Makamı..

garip70

Ordinaryus
Azrâil ne kişi durur kasd idebile cânuma
Ben onun kasdını gine kendiye zindan eyleyem.”
“Ya Cebreil kim ola hükm ide benüm âhuma,
Yüzbin Cebreil gibiyi bir demde perrân eyleyem.”

Diyor ki, “Azrâil kim oluyor benim canımı alacak, ben onun kasdını kendisine zindan ederim.”
“Cebrail kim oluyor benim sözüme hükm etsin, benim sözüme karşı vahiy getirsin, yüz bin Cebraili bir anda uçururum, yok ederim.

-------------

Yunus Emremizin bu sözünde bazı arkadaşlar küfür algısı sezebilir. O sebepten dolayı naçizane açıklık getirmek isterim.
Bu sözü Yunus Emrenin ağzından işitiyorsanız eğer küfürdür.
Yok eğer onun ağzından söyleyen HAKK'ı görürseniz, bu sözün Yunus Emreye değil de, ALLAH'a ait olduğunu görebilirsiniz.
Kafi midir bilmiyorum.

bi husben

Kıdemli Üye
Azrâil ne kişi durur kasd idebile cânuma
Ben onun kasdını gine kendiye zindan eyleyem.”
“Ya Cebreil kim ola hükm ide benüm âhuma,
Yüzbin Cebreil gibiyi bir demde perrân eyleyem.”

Diyor ki, “Azrâil kim oluyor benim canımı alacak, ben onun kasdını kendisine zindan ederim.”
“Cebrail kim oluyor benim sözüme hükm etsin, benim sözüme karşı vahiy getirsin, yüz bin Cebraili bir anda uçururum, yok ederim.

-------------

Yunus Emremizin bu sözünde bazı arkadaşlar küfür algısı sezebilir. O sebepten dolayı naçizane açıklık getirmek isterim.
Bu sözü Yunus Emrenin ağzından işitiyorsanız eğer küfürdür.
Yok eğer onun ağzından söyleyen HAKK'ı görürseniz, bu sözün Yunus Emreye değil de, ALLAH'a ait olduğunu görebilirsiniz.
Kafi midir bilmiyorum.

bu sözun Allaha ait olduğunu soyluyoırsun ıspatın nedır hanı nerde yazıyor hangı ayet Allah bu sozu nezqamn soylemıstır idaa eden ıdaasını ıspatlamak zorundadır

garip70

Ordinaryus
bu sözun Allaha ait olduğunu soyluyoırsun ıspatın nedır hanı nerde yazıyor hangı ayet Allah bu sozu nezqamn soylemıstır idaa eden ıdaasını ıspatlamak zorundadır

Kurandan demedik.
Kutsi hadis demedik.
Tasavvufta aşıkın aşkına nazından bahsettik.
Bu naz makamıdır. Allah ile kulu arasına ne cebrail girer ne azrail.
Dahasını anlatsak da hem anlamazsın hem inanmazsınız zaten. Köre mavi rengi ben tarif edemem...
Aşık ile aşkı arasındaki nazdan sana ne...
Anladığım kadarıyla ne Mevlanayı seviyorsunuz, ne Yunus Emreyi, ne Abdulkadir Geylaniyi, ne Hacı Bayram Veliyi ne de diğerlerini... İçinizde en ufak bir sevgi yok... Anlamış bulunuyoruz.
Ne yapalım her şey nasip işi, tasavvuftan nasibiniz yok.

Sen kendi dünyanda, kafanda kendi yarattığın tanrınla mutlu olmaya bak...

Sana hiç bir şey ispatlamak zorunda değilim. Sevgili ile aşık arasında bir gizli nazdır. Mahreme fazla girme...

garip70

Ordinaryus
bak sana yunusunun dıvanından........
Anladığım kadarıyla Fethullah hocaefendinin talebelerindensiniz... Hocaefendinin sohbetlerini ben de dinledim.
Yalnız, hiç bir sohbetinde tasavvuf ehline dil uzattığını görmedim. Aksine, onları övmekte...
Tasavvuf ehline karşı sizin bu düşmanlığınızı anlamış değilim.

Anlamıyorsunuz, iftira atıyorsunuz. Ete kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm sözünü küfür olarak görüyorsunuz.
Emin olun bilmiyorsunuz. Anlamıyorsunuz.

Şu kadarını söyleyim. Sizin anladığınız şekliyle gerçekten küfür bir söz. Ama sizin anladığınız şekliyle değil.
Emin olun sizin anladığınız şekliyle değil o söz. Çünkü tasavvufta yine şöyle bir söz vardır.
Allah, Allahlığını kimseye vermez.
O'nun mülkünde de ortağı yok, zatında da ortağı yok.

Anlamadığınız konularda fazla bahsetmeyin. Bu sular derin. Bilmediğiniz denizlerde yüzmeye çalışıyorsunuz. Sizin anladığınız şekliyle gerçekten KÜFÜR. Ama emin olun sizin anladığınız şekliyle hiç değil.

Anlamak isterseniz, bir mürşidi kamilden ders alın.