Herkes de Bulunması lazım olan belgesel arşivi.......

KeRvAnCaN

Üye
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
90
Tepkime puanı
8
Puanları
0
Yaş
43
Konum
Gaziantep
Web sitesi
forum.rayihalar.com
thumbba.jpg


Kuran'da Temel Kavramlar

Kuran'ı okurken akıl, sabır, sadakat, inkar, nimet, hikmet, vs. gibi kavramların ayetlerde sık sık geçtiğini görürsünüz. Bu kavramların çoğu günlük hayatımızda gerçek anlamlarından daha farklı anlamlarda kullanılırlar. Bu nedenle, özellikle Kuran'ı yeni okumaya başlayan bir kişi, bu kavramları gündelik yaşamda kullanılan anlamlarıyla algılamaya kalkarsa Kuran'ı gerektiği gibi kavrayamaz. Bu ses kasetinde, Kuran'da en sık geçen kavramlar, içlerinde geçtikleri çeşitli ayetlerin ışığında incelenerek, bunların genel olarak ve özel durumlarda hangi anlamlarda ve ne gibi hikmetler doğrultusunda kullanıldıkları açıklanmaya çalışıldı.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...KURAN'DA TEMEL KAVRAMLAR..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...Kuran'da Temel Kavramlar ..


thumblc.jpg


KURAN'I REHBER EDİNMEK

Bu ses kaseti, Kuran'ın ALLAH'ın sözü ve insanlar için bir hidayet rehberi olduğunu, dünya üzerindeki her insana hitap ettiğini, hükümlerinin indirildiği zamandan bu yana tüm devirleri kapsadığını, dolayısıyla her insanın başvurması gereken en önemli kaynak olduğunu anlatmak amacıyla hazırlanmıştır. İslam Dininin doğru bilinmesi ve Kuran ayetlerinin gerektiği gibi kavranması, insanların doğru yolu bulmaları için zaruridir. Bu konunun tüm insanlara anlatılması ise akıl, vicdan ve sağduyu sahibi her Müslüman'ın en önemli görevlerinden biridir.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...KURAN'I REHBER EDİNMEK ..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...KURAN'I REHBER EDİNMEK..thumbxk.jpg


KURAN BİLİME YOL GÖSTERİR

Tüm evreni ALLAH yaratmıştır ve yaratılmış her şey insana ALLAH'ın varlığının delillerini gösterir. Bilim, bu yaratılmış varlıkları incelemenin yöntemidir. Dolayısıyla din ile bilimin çatışması düşünülemez. Aksine İslam dini, bilimi teşvik eder. İslam tarihindeki büyük bilimsel ilerleme, bu teşvikin önemini açıkça göstermektedir. Bilimi materyalist felsefe ile karıştırmak isteyen 19. yüzyıl teorileri ise günümüzde geçerliliğini yitirmiştir. İnsanlık yakında daha da açık bir şekilde anlayacaktır ki; tüm evreni ve canlıları ALLAH yaratmıştır. Bilim, bu yaratılışın delillerini ortaya koymaktadır ve bu gerçeği 14 asır önceden haber vermiş olan Kuran-ı Kerim, bilime yol göstermektedir.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...KURAN BİLİME YOL GÖSTERİR..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...KURAN BİLİME YOL GÖSTERİR..thumbj.jpg


İHLASIN ÖNEMİ

Bu ses kasetinde yaşarken yaptığımız tüm işleri ALLAH Katında anlamlı ve değerli kılan bu iki önemli mümin özelliği, ihlas ve samimiyet anlatılmaktadır. Bu anlatımın amacı hayatları boyunca katıksızca ALLAH'ın rızası için yaşamayan insanları, yaptıkları amellerin boşa gitmesi ihtimaline karşı uyarmak ve hesap günü gelmeden evvel ihlâsa davet etmektir. Bunların yanı sıra tüm iman edenlere ihlâsı zedeleyecek düşüncelerin, sözlerin ve amellerin sonsuz ahiret hayatları açısından ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmak ve ihlâslarını koruma yollarını Kuran ayetleri ışığında göstermektir.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...İHLASIN ÖNEMİ ..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...İHLASIN ÖNEMİ..thumby.jpg


FARZEDELİM MADDE VAR

Bu ses kasetinde anlatılan konular, yüzyıllardır birçok insan tarafından görmezlikten gelinen, olağanüstü bir gerçekle ilgilidir. Her insan, farkında olsa da olmasa da bu gerçekle iç içe yaşar. Ancak sadece dikkatli, samimi ve ön yargısız olarak düşünen insanlar bu gerçeği rahatlıkla kavrayabilirler. Bizim, madde sandığımız her şey aslında bir hayal olarak beynimizde meydana gelen görüntülerden oluşmaktadır. Dolayısıyla maddenin aslının, bizim dışımızda, var olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmamız asla mümkün değildir.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...FARZEDELİM MADDE VAR..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...FARZEDELİM MADDE VAR..


thumbnu.jpg


Zamansızlık ve Kader Gerçeği

Madde ve zaman, yoktan nasıl yaratıldı? Bizim için yüzyıllar süren bir zaman dilimi, bir başka boyutta nasıl tek bir "an" olabilir? Big Bang teorisi Evren'in yaratılışı ile ilgili hangi gerçekleri gösteriyor? Einstein'ın Rölativite Teorisi neleri, nasıl açıklıyor? Bu kasette tüm bu soruların cevapları, zamanın ve maddenin mutlak birer gerçek değil, birer algı olduğu anlatılıyor.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...Zamansızlık ve Kader Gerçeği..Bölüm 1..

Güezel Olan Ne Varsa...Zamansızlık ve Kader Gerçeği..Bölüm 2..


Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa...Zamansızlık ve Kader Gerçeği..1

Güzel Olan Ne Varsa...Zamansızlık ve Kader Gerçeği..2


thumbty.jpg


Yusuf Medresesi

Suçları olmadığı halde kimi zaman yaşamak zorunda kaldıkları hapishaneler, samimi Müslümanlar için manevi birer eğitim ve nefsi terbiye yeridir. Bu yerlerin Yusuf Medresesi ismiyle anılmalarının nedeni ise, ALLAH'a imanı ve güzel ahlakı ile tanınan Hz. Yusuf'un da suçsuz yere hapis yatmış olmasıdır. Bu sesli anlatımda Hz. Yusuf'un ve onun durumundaki salih Müslümanların örnek sabır ve tevekkülleri, Yusuf Medresesi'nde aldıkları manevi eğitim anlatılmaktadır.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...Yusuf Medresesi..Bölüm 1..

Güezel Olan Ne Varsa...Yusuf Medresesi..Bölüm 2..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa..Yusuf Medresesi..1

Güzel Olan Ne Varsa..Yusuf Medresesi..2thumbcan98fho.jpg


Yaşayan Dünya

Eğer Güneş Sistemi içinde bir yolculuk yapacak olursanız, oldukça dikkat çekici bir tablo ile karşılaşırsınız: Güneş Sistemi'ndeki bilinen dokuz gezegenin sekizi içinde (uydular da dahil), yaşama uygun tek bir gök cismi yoktur. Her biri ölü ve sessiz birer madde yığınıdır. Ancak yaşadığımız mavi gezegen, diğerlerinden çok farklıdır. Çünkü atmosferinden yeryüzü şekillerine, ısısından manyetik alanına, elementlerinden Güneş'e olan mesafesine kadar, her türlü dengesiyle, tamamen yaşam için özel olarak yaratılmıştır. Bu kasette üzerinde yaşadığımız Dünya gezegeninin yaşam için özel olarak yaratıldığına ve tüm özelliklerinin bu amaca göre düzenlendiğina şahit olacaksınız.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...Yaşayan Dünya..

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa..Yaşayan Dünya..21189777.png


Solunum

Nefes almak... Pek çok insanın üzerinde hiç düşünmediği, çok basit gibi görünen bu işlem, aslında bir mucizeler zincirinin ilk halkasıdır. Vücudumuzdaki her hücrenin nefes yoluyla alınan oksijene ihtiyacı vardır. Kalbinizin atışı, kaslarınızın hareketi, hücrelerin bölünmesi, düşünmek ... Oksijen olmadan bunların hiçbirini yapamazdınız. Oksijenin vücuda girişi için bir soluk yeterlidir. Derin bir soluk elbette çok daha etkilidir.Bu solukla alınan oksijen çok kısa bir sürede akciğerlere ulaşacak, burada kendisi için özel olarak tasarlanmış araçlara binecek, bu araçlar oksijeni bütün vücuda dağıtacak ve vücuttaki yaklaşık 100 trilyon hücrenin her birine yaşam kaynağı olacaktır. Bu ses kasetinde doğumla birlikte faaliyete geçen ve bir ömür boyu hiç durmadan çalışan bu kusursuz mekanizmayı öğreneceksiniz.

Kervancan Farkıyla Dinleyin...

Güezel Olan Ne Varsa...Solunum...

Kervancan Farkıyla İndirin...

Güzel Olan Ne Varsa..Solunum..


DEVAMEDECEKTİR...........
Bir teşekkür emegimiz daim olsun kardeşlerim inşALLAH...

 
Üst