HER TELDEN !!! MAKALELER (herhangi bir konuda, bir müminin, münafığın, müşriğin, kafirin görüşü)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Erol Mütercimler - 31 Mart 2019 Yerel Seçim Tahmin ve Öngörüleri

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
kim bunlar?

DtHp1U4XoAg9NNL.jpg

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hayrettin_karaman_hangi_kurumlarin_danisma_kurulu_uyesi_cikti_h14994_bfb59.png

Görüşleri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da dikkate alınan Yeni Şafak yazarı, ilahiyatçı Prof. Hayrettin Karaman'ın faizsiz bankacılık faaliyeti yürütmek üzere kurulan Ziraat Katılım iştiraki Ziraat Portföy ile Ziraat Emeklilik’in Danışma Kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Karaman, Ziraat Katılım'ın kurulması aşamasında köşesinde övücü yazı kaleme almış ve "Katılım bankacılığının yaygınlaşması, sermaye piyasaları açısından yenilikçiliğin önünü açacak. Faizsiz iş modeli, ortaklığa dayalı yatırım kollarının gelişmesini sağlayacak. Süreç içerisinde yapının genişlemesiyle, finansal aracılık mekanizmasının işlevselliği artacak ve bu durum potansiyel ekonomik büyüme düzeyi üzerinde olumlu etki meydana getirecek'' diye yazmıştı.

Vaziyet | Hayrettin Karaman hangi kurumların Danışma Kurulu üyesi çıktı?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hkaramankapak-s28-29.jpg

hkaraman-s35-37-38.jpg

Yıllarca paralellerle birlikte çalışan Hayrettin Karamana eleştiriler...

Yıllarca paralellerle birlikte çalışan Hayrettin Karaman – ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI ismailağa İsmailağa cemaati

Cübbeli Ahmet, Hayrettin Karaman'ın 'Polemik Değil Diyalog' kitabını toplattığını öne sürerek Hayrettin Karaman için şunları söyledi:

Abant Toplantıları'nda bu işin (dinler arası diyalog) fetva babası olan Hayrettin Karaman'a reddiye... Özel 75 sayfalık kitap Ali Bulaç'ların sorularına falan cevap da. O Sünni Yeni Şafak'ta yazı yazıyor, diyor ki 'Ben bunu demedim, ben bu görüşte değilim.' Görüşte değilsin 'Polemik Değil Diyalog' kitabını neden toplattın? Piyasada kitap yok. Ben kaynak olsun diye bir tane kendimde saklıyorum. O zamn diyeceksin Ali Bulaç, bana iftira etti. Mahkeme açacaksın. Ben de anlayacağım ki sen bu görüşte değilsin. Senin bu görüşte olduğunun başka bir alameti nedir? Sen Diyanet'in 4 ciltlik tefsirindeki 4 kişiden birisin ve onların ağır basanısın. Hocaların hocasısın ya... Orada Bakara Suresi 62. ayet, Yahudi, Hıristiyan, ateist, ateşe tapan, yıldıza tapan... hepsi iki şart: Allah ve ahirete inandı yeter. Peygambere inanmak, İslam yok! diyen mason olduğu tescilli Abduh masonunun fetvasını orada yayımlamışsın. Sen de o 4 kişiden birisin. Bir görüşü yazıp da altına reddiye yapmazsan olmaz. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek kabilinden fitnedir, fitnecisin o zaman.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Cemaate ve Hayrettin Karaman'a Eleştiri !

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
KİM BU OSMAN KAVALA.? ONA NİYE '' KIZIL MİLYARDER '' DENİYOR..?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fırıldak Cüppeli İcazet Alabilmek İçin Şeyh Fatih Nurullah Efendi'ye (K.S.A) Yalvarmış!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fatih Nurullah Efendi Sorusunun Cevâbını Aldı!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kırklar Toplantısının Canlı Şahi̇di̇ Ahmet Tomor Hoca Efendi Anlatıyor

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ahmet Tomor Hoca Efendi yaşanmış bir olayı anlatıyor

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Cinlerle Evlenmek (Ahmet Tomor Hocaefendi)

Cinlerin Yapısı ve Yaşamları (Ahmet Tomor Hocaefendi)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ahmet Tomor Hoca ~ U.F.O. Dünya Dışında İnsan İçin Hayat Var Mi?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Cübbeli Ahmet'in tebessüm ettiren, bidat ehli hocalar yorumu !

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ELAZIĞ AKIL HASTANESİNDEN "ALLAH'A" YAZILAN MEKTUP (ORTADAKİ) SONUNA KADAR DINLEYİN

not: kimin deli, kimin veli olduğu bilinmez...

MARAŞ'IN PEHLÜLLERİNDEN HACI HASAN İBRAHİM (HACI ASLANIN PEHLÜLÜ) (2)
BIÇAKÇILAR ÇARŞISINDA BERBERLİK YAPAN ESNAF ÖKKEŞ
ONU ANLATIYOR
Ben doğdum doğalı bu çarşıdayım. Hacı Hasan İbrahim’in çocukluğunda tüfekçi hamamı vardı. Tüfekçi hamamına götürüyorlar orada bir bunalım tarzı rahatsızlık geçiriyor. Burada kardeşinin evi vardı orada yaşardı. Kardeşleri Hacı, Ökkeş, İbrahim 3 kardeşlerdi. Bu memlekette böyle gezerdi. Hacı Aslan’ın delisi denilirdi. Ama bu adam deli değildi, pehlüldü. Bu adamın yaşantısı buydu ve hiç bir şey bilmezdi. Sıkıştığı zaman oturur büyük tuvaletini bile ulu ortaya yapardı. Sela falan söylerken çok dinledim. Oturur evinin içerisinde, kardeşinin evinin altında söylerdi. Hamamlarda özellikle tüfekçi hamamında tası eline alır darbuka gibi çalardı. Evli değildi, kendi halinde yaşantısına sahip olan bir adamdı. Hiç bir şey bilmez para, mal, mülk. Kardeşi de rahmetlik oldu. Hacı Aslan İbrahim yaklaşık olarak 70-80 yaşlarında vefat etti. Ben Hacı Aslan İbrahim ile çocukluğumda gülle, portakal yuvarlama oynardım. Bunun cepleri vardı mahallenin çocukları olarak bunun cebinden çok para aldık. Ben 73 yaşındayım, Mezarlığı Şeyh Adil’de. Biz bunun çok hikâyesini duyduk. Bu adam soğuk havada karda yalın ayak, sırtında bir entariyle gezerdi. O hamamdan çıkar bu hamama giderdi. Kahramanmaraş’ta, Hacı Aslan’ın delisi diye bilinirdi. Adı İbratom’dı… Temizliği çok severdi. Bu bakımdan da zamanının büyük bir bölümünü hamamda geçirirdi. Dudakları sürekli kıpırdar ama ne dediği anlaşılmazdı, özündeki mütebessim hüzünle, ürkek ürkek şehrin caddelerini arşınlayıp dururdu. Kış yaz ayakkabı giymezdi. Uzun entarisinin içindeki pehlivan yapısına rağmen, yine de masum bir çocukmuş intibaını verirdi. Entarisinin iki kocaman cebi, gündelik rızkını taşımaya yeterdi. Tanımadığı kimseden bir şey almaz, tanıdıklarına yaklaşarak, hüzünlü tebessümünü yoğunlaştırır, durup beklerdi. Verilirse alır, verilmezse adeta yere basmıyormuş hissini vererek, sessizce uzaklaşırdı.

KUYUMCU METİN ONU ANLATIYOR
Hacı Aslan İbrahim doğuştan pehlülde ona deli denmezdi. O adamın bazı Allah’ın verdiği özellikleri vardı. Deli gibi görünürdü bazen çok düşünemeyeceğimiz bizim akıl edemeyeceğimiz sözler ederdi. Hamamlarda yatardı bazen lambaları kırardı. Onu ilk gören irkilirdi. Mesela onun bir hikâyesinden bahsedeyim. Benim dünürüm Adıyaman’da Müftü idi o oraya ilk tayin edildiğinde orada lojmanda tek başıma kalıyorum diyor. 40 gün sonra kendi kendime bir gün gidip annemi babamı ziyaret edeyim diye düşündüm diyor. O arada kapı çalındı baktım yine İbrahim gibi böyle yarı hasta yarı pehlülde sözü anlaşılmayan halk arasında öyle birisi çıktı karşıma. Çarşıda görürdüm birden geç saatlerde görünce irkildim bir kaç adımda geri kaçtım ne istiyorsun dedim diyor. Hoca Efendi yarın Maraş’a gidecek oluyorsun. Benim orada bir arkadaşım var. Hacı Arslan derler ona benden selam söyle dedi diyor. Bende peki deyip kapıyı kapattım ve kendi kendime düşündüm bunu sesli ifade etmedim ki bu düşünce benim içimdeydi diyor. Ertesi gün bu merak içerisinde Maraş’a gelince doğru pazar hamamında kalıp yattığı için direk hamama gittim uyuyordu diyor. Bende uyandırmamak için sırtımı dayayıp otururken bende uyumuşum. Birde baktım omuzuma birisi vuruyor. Gözümü açtım bu diyor. Hoca emaneti de teslim etmedin ha dedin diyor. O insanda böyle bir sır var. Mezarlığını da gittiğimde mezarcıya sordum gayet güzel buna kim bakıyor dedim. Abi şehir dışından ziyaretçileri gelip bakıyor dedi. Biz velilerle delileri fazla ayıramayız o yüzden deli derdik. Çarşıbaşı’nda otururdu. Evli değildi.
Kabri pür-nur
Ruhu şad olsun

46825082_1412568795543628_200447386424705024_n.jpg

3 altın insan 3 hayat hikâyesi | Basın İlan Kurumu

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Fatih Müftülüğü'nde Bayan'dan Erkek İmam ve Bayan Hocalara Seminer

hepsi de kuzu kuzu dinlemişler...