Her akşam Türkçe ezan rezilliği

reis

Kıdemli Üye
Marmaris, İslam'ın teğet geçtiği yerlerden birisi..
İslam yurdu değil yani... Ne zurna yerlerse yesinler.

Ama Türkçe Ezan okumak siyasi bir hareket olduğundan ciddiye alınmalıdır.

Samimi Müslümanlar Türkçe Ezan isteyenlerin yüzüne karşı; "Tamam ulen, Türkçe Ezan okunmasını kabul ediyoruz. Ama türkçe ezan isteyipde namaz kılmayanın anasını, avradını..." diye iyi bi sallamaları gerekiyor...

Ben şahsen karşımda Türkçe Ezan isteyen birisine rastladığımda ne söyleyeceğimi gayet iyi biliyorum...

arifan yolcusu

Profesör
CAN ELLERİNE bakın..bir rivayete göre aramızda CANLARINI satıp casız dolaşanlar varmış..yine bir rivayete göre O CANSIZLAR yine yine can satıp yine cansız kalmak istermiş...bende kendime bakıyorumda CANIM var deme edepsizliğinden hiç geri kalmıyorum..halbuki o rivayetin sahipleri de bizler gibi CAN taşıyanlar değilmiydi..farkı sanıyorum BU CAN BENİM dememekten geçiyordu..dolaşan canlarımız birgün hakikaten dolaşmaz olacak...yada hakıkaten o rivayetlerden biri olacak..bak bak sahiden ekmek susamlı:) karşımızda fırın var..demedimmi susamlı diye..güzel ekmek..Seni susamamı bulayıpta yollamış güzel Rabbim :)

sen de bi fırın merakı var ya
hayırlısı...

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
www.marifetatolyesi.blogcu.com
:) Fırıncılra nasıl meraklı olmayayım..RABBİMİN rezzak ismi ile birebir ilintili..Açlığımızı düşünüp şu sıcakta iki katı yanıp birde ekmekleri susama bulayıp kapımıza yollayan FIRINCILARMI sanki...arada birde çörekotuna buluyor..bide ayçekirdeklisi çıkmış diyorlar:) E benim ne güzel bir Rabbim var bak..

arifan yolcusu

Profesör
güzel itikat maşaAllah...
nimeti sebeplerden bilmek küfürdür...
benimde abim fırıncı,
o fırınlar var ya....
sen sefasını bilirsin,biz cefasını...
(bizimde pastanemiz vardı bir zamanlar)
Mevla zor şartlarda oruç tutan kardeşlerimize kolaylık versin inşaAllah..

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
:) ee pastaları değil PASTAcıya ilmi verene bakmalı..ÇİKKOLAtalısı kramalısı çileklisi muzlusu...ohooo dolu dop dolu bir menüsü var Rabbimin..Allah tüm rızık peşinde koşup REzzak ismine ortaklık edenlerin helal daresinde çarpışıp koşanların yardımcısı olsun inşaah..Zira her fert Rabbimin bir tanıtım reprezantlığını yapmakta değilmi:) sizde pastalarını tanıttınız..en güzel hangisiydi sahi..bu arada fırıncı olan abiyede teşekkür ederiz..:) Emiligatörü az katıyordur ekmeklere değilmi..

arifan yolcusu

Profesör
ekmek yok ama istersen pastane pidesi var..
bu arada çörek otunun başlı başına bir Kokman hekim olduğu belirtilmekte...

Zirve-i-Hiç

Paylaşımcı
Web sitesi
:) ozamannn bana gelen teklifi boş çevirmek olmaz...ben gelemem davatinize ama siz davete gitseniz:) hani o bana ikram ettiğiniz pide vardıya..onu olmayan birine ikram edermsiniz...eminim zaten yapıyorsunuzdur ama bunda benim yerime olsa naslsa o pide benim di istedğime veririm..yani vearirsiniz:) şimidden Allah razı olsun..

arifan yolcusu

Profesör
çok şey istiyorsunuz...
üzgünüm isteğinizi yerine getiremeyeceğiz..
(mahalle ortamı oek müsait değil)
dün haberlerde geçti evde yiyecek olmadığı için dört çocuk sahibi bir baba gururundan intihar etmiş...
İnananlar olarak çok büyük bir vebal altındayız...
Bir ara askıda ekmek fikri vardı fırınlarda ama tam uygulanamadı zannederim...
Elin gavuru askıda bira, askıda cafee veriyor...
Biz Mü'minler ülkesi olmamıza rağmen yardımlaşma zayıf......

giriftar

Ordinaryus
(Türkçe Kur’an Meselesi Hakkında...)

“1943 yılında, Ankara’ya gitmiştim. Ankara’da beklenmedik bir haberle karşılaştım:

-‘Diyanet İşleri Başkanı, Kur’anı türkçeye çevirip, hakiki Kur’anı ortadan kaldırmak için bir kanun çıkartmak istemektedir.’

Diyanet Reisi’yle bir iki kez görüşmüşlüğümüz vardı, fakat, Allah’ın kitabını türkçeye çevirip onu Kur’an ismiyle resmi ibadete sokmak gayreti derecesinde açık ve muazzam bir küfründen haberim yoktu.

Bu haberi duyduktan birkaç gün sonra, bir toplantıda, Diyanet Reisiyle karşılaştık, kendisine:

--‘Duyduğuma göre, Kur’anı türkçeye çevirmek ve bunu resmen ibadet dili haline getirmek şeklinde bir düşünceniz varmış...Sapıklık ve hüsranların en büyüğü olan böyle bir hadiseyi, bizzat sizin ağzınızdan duymadan inanılır şey telakki edemiyorum. Lütfen hakikati bildirir misiniz?..’

Uçuk benzi bir kat daha uçarak ve soluk dudakları bir kat daha solarak bana şu cevabı verdi:

--‘Evet Necip Fazıl Beyefendi!..Sizin dini bakımdan imkansız gördüğünüz bu işi, Mezhep İmamlarının kabul ettiğini bilmiyor musunuz?..Mezhep İmamları Kur’anın başka bir dille okunabileceği ve bununla ibadet edilebileceği hakkında görüş belirtmişlerdir...’

Bu cevabı alır almaz, bütün kanımın, beynime dolduğunu hissettim. Bu adam, sade Allah kelamının yok edilmesinden doğan küfürle iktifa etmiyor, dinin büyük şahsiyetlerine, mezhep sahiplerine, resmen ve açıkça iftira atıyordu.

Kendisine şu cevabı verdim:

--‘Sadece küfürle kalmıyor, bir de küfrünüze ortak arıyorsunuz!..Kur’anın Allah kelamı olduğuna inanan her fert, Allah kelamının, nazil olduğu lisan kalıbından ayrılmayacağını, ayrılacak olursa, artık onun Allah kelamı olmayacağını bir hamlede kavrayacak bir anlayışa sahiptir. Bakın, Diyanet İşleri Reisi Efendi, Ben, Necip Fazıl, sizin elinizdeki icra vasıtalarına karşı, bir kamyonu durdurtmak isteyen bir piliç kadar zayıf bir ferdim; fakat size açıkça haber veriyorum, eğer sapıklığınızın büyüsü altında şuurunu körletip sizi destekleyecek bazı fertler bulacak ve bu niyetinizi tatbik mevkiine çıkaracak olursanız, bir piliçten hiç farkı olmayan bu zayıf cüssemi, kamyonun tekerlekleri altına atmakta tereddüt göstermeyeceğim!..’

Evet bütün İslam düşmanlarına parmak ısırtacak bu imansıza bunları söyledim ve çıkıp gittim...”

(Hücüm ve Polemik)
N.F.Kısakürek