"Hepimiz Raid Salah'ız"

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,519
Tepkime puanı
1,278
Puanları
0
Konum
Muamma...!
3473.jpg

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, dün 5 aylık hapis cezasını yatmak için Remle hapishanesine konulan Şeyh Raid Salah'a destek yürüyüşü düzenledi.

Sık sık “Hepimiz Raid Salah'ız” sloganlarının atıldığı Han Yunus'taki gösteri sırasında konuşan Hamas liderlerinden Dr. Salah Berdavil, bugün bir kez daha hapse giriyor. Hapis onun iradesini zayıflatamayacak onun kanaatini değiştiremeyecek. Çünkü o gücünü öncelikle Allah'tan sonra da izzet ve onur sahibi bu halktan almaktadır. Şeyh Salah, Filistin'in içerisinde ve dışarısında sembol isim olarak kalacaktır. O, her zaman için özgürlük ve onur yolunun aydınlatıcı bir meşalesi olarak kalacaktır” dedi.

Dr. Berdavil, İsrail'in Şeyh Raid Salah'ı tutuklamakla, İslam ve Arap dünyasının Mescid-i Aksa'yı savunmaktaki hazırlığının derecesini ölçmeyi hedeflediğini söyledi.

Şeyh Salah ve arkasından gidenleri selamlayan Dr. Berdavil, “Filistinli liderlerin ölmesi mümkün değil. Çünkü onlar, hayatın başlangıcıdırlar” dedi.

Gösteriye katılan Hamas'ın Han Yunus temsilcisi Hammad Rakab ise “Biz, buradan Şeyh Raid Salah'a “Kadın ve çocuğuyla tüm Filistin, Hamas ve İslami Cihad Hareketi, direnişin tamamı seninledir” diyoruz. Siyonistlere ise “Sürgün ve hapis cezalarınız, Filistin halkını haklarını ve toprağını savunmasına engel olmayacaktır” dedi.
israhaber
 
Üst