Hem Nakşi, Hem Nurcu, Hem Milli Görüşçü Olunur mu???

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Benim Rumuzun altındaki rütbeyi okumuşsunuzdur..Ve belki aklınıza takılmıştır..Bir insan hem Nakşi hem Nurcu hem de Milli Görüşçü nasıl olur diye?? Üçü bir arada olur mu diye?

Evet kardeşlerim ben Hem Nakşiyim Nem Nur Talebesiyim Hem de Milli Görüşçüyüm..Şimdi size bunu anlatayım:

1-Ben Nakşibendi Dervişiyim...Tekkelerimize gider orada tasavvuf eğitimi alırım...
2-Ben Risale-i Nur Talebesiyim....Nur Medreselerine gider oralarda ilm-i kelam yani medrese eğitimi alırım...
3-Ben Milli Görüş Mücahidiyim...Yani Askerim...Milli Görüş ocaklarına gider bir kışla misali orada kendimi Siyonistlerle yapılacak büyük cihada hazırlarım..Gerekli eğitimlerimi alırım...

İşte buradan hareketle bence bir Müslümanın eğitimi böyle çok boyutlu olmalıdır..Yani Medrese, Tasavvuf ve Cihad eğitimi...
Üçü de ayrılmaz bir bütünün parçaları...Bence bu üç eğitim de alınmalı ki ilerde yapılacak siyonistlere karşı olan büyük cihada ve nefisle yapılan asıl büyük cihada tam hazır olabilelim...

Sizden de yorumlarınızı bekliyorum...Siz ne dersiniz???

seher

Doçent
aslında bi açıdan haklı müslüsam her tülü eğitimi almalı..ama sizin bahsettiğiniz kesimler içerisinde olupta yani herbirine katılıpta nasıl o çatışma sorunlardan uzak kalınır:thinking: gönül isterki hepsi bir arada olsun ama malesef olamıyor zaten sürekli eleştirilere maruz kalınıyor...

ebumusab

Üye
sa
kuranı kerim de bir ayette ALLAH azze ve celle eğer ALLAH a cc yardım ederseniz yardım görürsünüz buyuruyor
derimki herkesin yapabilecek bir şeyleri vardır zaten cihad da ALLAH a yönelmedir
bunu neyle nasıl nerde yapabiliyorsanız orda yapmak sizin cihadınızdır güzel efendimizde bizim dertlerimizle dertlenmeyen bizden değildir buyuruyor
dilerim ki ALLAH azze ve celle sayu gayretlerinizi arttırsın bizede dua buyurun
sa