HDP’li Sakık'ın kardeşinden olay açıklamalar

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Katılım
2 Eyl 2009
Mesajlar
4,456
Tepkime puanı
742
Puanları
0
73235.jpg

AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu’nu desteklemek için Mardin’de seçim çalışmalarına katılan HDP'li Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık, ezber bozan açıklamalarda bulundu.


HİÇBİRİNİN ÇOCUĞU DAĞDA DEĞİL


Sakık, HDP’nin 35 milletvekilinden bir tanesinin bile oğlunun dağda olmadığını belirterek, “Ben oğlumu Kürdistan için öldürtmem. Kürtler silah bırakmaz diyen Cengiz Çandar, Hasan Cemal ve Ertuğrul Kürtçü’ye bir açıklamamda söyledim. Gitmek istiyorsanız ben sanayiciyim, dostlarım var, silahın nasıl satıldığını biliyorum, Kandil yolunu da biliyorum, siz gidin savaşın. Biz savaşmak istemiyoruz demiştim. 35 milletvekili var, hiçbirinin çocuğu dağda değil, İngiltere’de, Kıbrıs’ta eğitim görüyorlar” dedi.
HDP’li Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık ile Sivil Toplum Gönüllüsü Asya Alpat, AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu’na destek vermek üzere Mardin’e geldi. Orhan Miroğlu ile birlikte seçmenlerle buluşan Alpat ve Sakık, Miroğlu’nun sağlam bir duruş sergilediğini ve bölge halkı olarak bu fırsatı kaçırmayıp destek olmalarını istedi. Miroğlu’na destek için Mardin’e gelen Asya Alpat, bu coğrafyayı çok sevdiğini ve buradaki insanları değerli, samimi gördüğünü söyledi. İnsanların her şeyin en iyisine layık olduğunu ifade eden Alpat, Miroğlu’nun sağlam duruşu ile bu değerli insanlara en iyi hizmeti verebileceğine yürekten inandığını kaydetti.
“BİZİM BAŞIMIZIN BELASI TÜRKİYE’DEKİ KOKUŞMUŞ SOLCULAR, SAĞCILAR, SOSYALİSTLER VE KOMÜNİSTLERDİR”
HDP’li Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın kardeşi Namık Sakık ise Miroğlu’na destek istedi. Vatandaşlardan Miroğlu’na destek vermelerini talep eden Sakık, yaptığı açıklamalarla ezber bozdu. Solcular, sağcılar, komünist ve sosyalistlerin Türkiye’nin başına bela olduğunu belirten Sakık, “Bizim başımızın belası Türkiye’deki kokuşmuş solcular, sağcılar, sosyalistler ve komünistlerdir. Bunlar Türkiye’nin başına beladır. Cengiz Çandar, Ertuğrul Kürtçü, Hasan Cemal diyor ki Kürtler silahı bırakmaz. Ben bunlara yaptığım açıklamada, benim bir oğlum var, ben oğlumu Kürdistan için öldürtmem demiştim. Kendilerine gelin ben sanayicilik yapıyorum, dostlarım var, silahların nasıl satıldığını biliyorum dedim. Kandil yolunu da biliyorum, siz savaşın. Biz savaşmak istemiyoruz demiştim. 35 milletvekili var hiç birinin çocuğu dağda değil. İngiltere’de eğitim görüyor, Kıbrıs’ta eğitim görüyor. Benim içim yanmış ben anlatırım” diye konuştu.
“BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİRSE NE İKTİDARI GÖRÜRLER, NE DE BAKANLIĞI GÖRÜRLER, ONLARIN DERTLERİ BU”
Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adam gibi adam olduğunu söyleyen Sakık, barışı ancak bu liderin sağlayabileceğini dile getirdi. Sakık, Leyla Zana ve Abdullah Öcalan’ın bile buna inandığı bir durumda kendilerine konuşma hakkı bile kalmadığını kaydetti. Sakık, “Recep Tayyip Erdoğan dedi ki ‘Bu çözüm süreci için gerekirse gövdemi taşın altına koyarım’. Bu adam bu kadar onurlu davranıyorsa, bizde de haysiyet, onur, şeref varsa hem gövdemizi hem kellemizi koyarız taşın altına. Bu acıyı biz çekiyoruz bunu dedim diye bana kızıyorlar. Niye diyorlar, Cumhurbaşkanı adam gibi adam kardeşim, diğer liderlere bakıyorum hiçbir şey göremiyorum. Bu ülkenin kurtuluşu burada. Eğer Leyla Zana 3 yıl önce barışı Recep Tayyip Erdoğan çözer diyorsa ve gidip görüşüyorsa inandığı için gitmiştir. Abdullah Öcalan İmralı’da diyorsa hükümet bu yapıyla ben bu işi çözerim diyorsa başka sorun yok, bizim konuşma hakkımız da kalmıyor. Ama ulusalcılar bırakmıyor, solcular bırakmıyor, sosyalistler bırakmıyor. Başkanlık sistemine karşı geliyor çünkü, buna inanıyorlar ki başkanlık sistemi bu ülkeye gelirse artık sosyal demokratlar, solcular ne iktidarı görür, ne bakanlığı görür, onların dertleri budur” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Internethaber
 

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Katılım
2 Eyl 2009
Mesajlar
4,456
Tepkime puanı
742
Puanları
0
iste olay bu ! sözde "bagimsiz kürdistan" icin canimi veririm diyerek kürt halkini kiskirtanlar, cocuklarin daga kacirilmasini organize edenler
acaba kendi evlatlarini neden yurt disina okumaya gönderirler ? onlarin cani canda - diger kürtlerin cani patlican mi ???

demirtas dagdaki agabeyi icin "sizin silahlandirdiginiz isid´e karsi savasiyor" diyecek kadar küstahlasmasini delillendiremedikleri gibi acaba suc duyurusunda bulundular mi ?
malum gecen gün süreyya önder "pkk halki hdp ye oy vermesi icin ölümle tehdit ediyor" suclamalarina "savciliga suc duyurusunda bulundunuz mu" sorusuna bizde aynisini soruyoruz hdp lilere - madem devletin deas terör örgütünü destekledigine dair elinizde belgeleriniz var , neden savciliga suc duyurusunda bulunmuyorsunuz ????
 

hirahos

Kıdemli Üye
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Tepkime puanı
483
Puanları
0
Yaş
54
Demirtaş ve adamlarının içeri girmesine az kaldı. Seçimden sonra...

Barajı aşamayınca dokunulmazlık zırhı düşecek.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,245
Tepkime puanı
395
Puanları
83
Konum
İstanbul
“BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİRSE NE İKTİDARI GÖRÜRLER, NE DE BAKANLIĞI GÖRÜRLER, ONLARIN DERTLERİ BU”


Esas vurgu aslında bu manşette saklı sadece hdp için değil diğer bütün muhalif unsurların en temel kaygısı , kendi çöplüğünün derdine düşüp öten horozlar gibi ortalarda arzı endam ediyorlar,kimin eli kimin cebinde hiçbirinin umurunda değil ,yeter ki bu iktidarı destekleyen milletin gücü dağılsın istiyorlar.İç güvenlik paketinde muhalefetin ortak duruşu,cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı adayı,2 gün önce linç ettikleri karşıt görüşlü insanları sırf bu iktidara karşı söylemleri dolayısıyla 2 gün sonra manşet yapabiliyorlar.Bu işte paralel medya ve türevleribu işi gayet rahat yapabiliyor.

Bir misal ,Ahmet Hakan ın yaklaşık bir hafta önce, hizmet hareketini içine katan bir vurgusu olmuştu ,nasıl palas pandıras taaruz ettiler, lakin daha yeni gene hükümet aleyhinde bulunuyor diye manşet yaptılar ,yüzleride kızarmıyor artık
 
Üst