HDP yönetimi, Altan Tan'ı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

HDP yönetimi, Altan Tan'ı

Ahter

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eki 2009
Mesajlar
5,252
Puanları
0HDP yönetimi, Altan Tan'ı bir daha aday göstermeyeceğini bu sabah kendisine bildirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
Aday listelerine son şeklini vermeye çalışan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, sabah saatlerinde aralarında Altan Tan’ın da olduğu milletvekilleriyle görüştü. Demirtaş, milletvekillerine aday gösterilmeyeceklerini bildirdi.

Halkların Demokratik Partisi 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek aday listelerinin belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Mecliste iki dönem görev yapan vekilleri yeniden aday göstermeme kuralı bulunan HDP, bu tanıma girmeyen bir grup milletvekilini de aday göstermeme kararı aldı.
El Cezire'nin haberine göre bu milletvekilleri arasında Diyarbakır milletvekili Altan Tan da var.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş sabah saatlerinde bu milletvekilleri ile Genel Merkez’deki makamında tek tek görüştü. Daha önce hem seçim sonuçları hem de 6-8 Ekim Kobani eylemleri nedeniyle partisini eleştiren açıklamalar yapan Altan Tan’a yeniden aday gösterilmeyeceğini bildirdi.
Demirtaş, ayrıca Hakkari Milletvekilleri Esat Canan ve Adil Zozani, Kars milletvekili Mülkiye Birtane, Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Van Milletvekili Nazmi Gür ve Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ile de görüştü ve parti yönetiminin aldığı kararı bildirdi.

Aysel Tuğluk, Emine Ayna, Ayla Akat, Bengi Yıldız, Sabahat Tuncel, İbrahim Binici, Hasip Kaplan ve Özdal Üçer de iki dönem kuralı gereği aday olamayacak.

NOT:
Bir TV de soru üzerine, şeriatçı olduğunu belirten , Altan Tan, bence HDP de bir vitrin gibi kullanıldı ve artık ihtiyaç duyulmaması üzerine , üstü silindi.Sayın Tan bu sonucu nasıl göremediniz..Yazık ettiniz bunca birikiminizi..Size figüran olmak hiç yakışmamıştı.../Ahter


 
Üst