Hazreti ALLAH’a Gönül Verenlere Şeytan Savaş Açar | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

Hazreti ALLAH’a Gönül Verenlere Şeytan Savaş Açar

Kurtuluş26

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ocak 2014
Mesajlar
860
Puanları
18
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Hazreti ALLAH’a Gönül Verenlere Şeytan Savaş Açar

Geçmiş yıllardan bu zamana kadar Hz. ALLAH’ın muhabbeti için nefsine savaş açanlara şeytan ordusu ile savaş açmıştır. Bu tesadüf değildir.

Dikkat ederseniz küfür batağına batmış her melaneti işleyen nefsinin her istediğini yapan onu ilah edinen Avrupa devletlerinde anarşi olmuyor. Müslüman devletlerinde ise anarşi baş safhada. Burada bile şeytan vazifesini yapıyor. Çünkü Müslümanlığın emirlerini az da olsa uygulayan insanlar biraz olsun nefslerine yasak koyabiliyor. Şeytanı rahatsız ediyorlar. Avrupalı öyle değil nefsinin her dediğini yapıyor bu yüzden şeytanın onlarla pek işi olmuyor.

Fakat insafla dikkat ederseniz tasavvufla iştigal edenleri nefslerini düşman bilenlere amansız savaş açmış, ordusu ile hücum üstüne hücum ediyor. Yahu! İblis verdiği sözü yaptığı ahdini yerine getirmek istiyor.
Hz. ALLAH’a gönül verenlerin nefslerini terk edenleri boş bırakır mı? Onlara girdikleri yolun batıl olduğunu, nefslerinin her istediğini vermemekle ahmaklık ettiklerini, vesvese yolu ile fısıldayacak. Bu hücumdan sonra da bu yolun düşmanlarını üzerlerine salacak.
Şeytanın en büyük zaferi, o yolda öncülük yapan kişiyi saptırmasıdır. Çünkü onu saptırmakla ona inananları da saptıracaktır. Kardeşlerim daha evvel yazmıştım. Bir sınıf insan var şeriatın emirlerini nefsini zorlayarak yapmaya uğraşır. Yaptığı ibadetlerden hiç bir lezzet alamaz. Ne yaparsa yapsın günah bataklığından çıkamaz. Yani nefsinin idaresini şeytana verdiği için şeytanla beraber arkadaşlık yapar. Şeytan da onu sever ve ondan fazlada rahatsız olmaz.
Bir sınıf insanlar da var ki Hz. ALLAH’ın her emrini uygulayan Peygamber (s.a.v) Efendimiz gibi yaşamaya gayret eden beş vakti vaktini geçirmeden kılmaya, sabah namazından sonra işrak, öğle namazından evvel duha, akşam namazından sonra evvabin ve hıfzı iman, gece tesbih namazı, gece yarısı teheccüd namazı… Bunları nefsine uygulatıyor. Helal lokma yediği gibi şüpheli gıdaları yemiyor.

Bu yola düşman olan bu yolu anlamayan kardeşlerimin vicdanlarına sesleniyorum. Bu hali yaşayanlara nefsine düşmanlık yapanlara şeytan ordusu ile savaş açmaz mı? Açıyor. Hz. ALLAH’a canı gönülden âşık olanların çalışmalarını engelliyor. O grupları dağıtıyor. İşte Ferit Aydın’ın düştüğü durum budur. Çünkü nefsini ilah edinenlerle işi olmaz. Nefsine düşman olanlara hasım kesilmiştir. Nefs şeytana uyduğu zaman onun askeri oluyor. Şeytan da askeri yapmak istediği nefsi ruha kaptırdığı zaman kahroluyor ve nefsi ruhun idaresinden kurtarmak için savaş açıyor olay bundan ibaret.
Şimdi biz kendimizi bu aynada bir görelim biz Hz. ALLAH için mi ibadet yapıyoruz yoksa nefsimiz için mi?

Hz. ALLAH(c.c) ise kullarını nefsleri ile imtihan ettiği için bu işlere müdahale etmiyor. Kullarını kendi iradeleri ile nefsleri ile baş başa bırakıyor.

Ahirette de dünya sahnesinde kimin için ibadet yaptığını kendilerine gösterecektir. Hz. ALLAH(c.c) ahireti kazanmamız için çıkardığı dünyada, ahireti kazanmamızı cümlemize nasip etsin İnşaALLAH.

Kalpteniman.
 
Üst