Hayvana Şiddet Suçtur!!!

Verda

Gales
ABD'de Caitlyn'e bu işkenceyi yapan hasta ruhlu şahıs, 15 yıl HAPİS cezası aldı
2757.png
❗

Ülkemizde de vatandaşlar ve belediyeler tarafından hayvana yapılan işkencenin cezası HAPİS olmalıdır
2757.png
❗
Lütfen 6 milyon hayvanseverin sesini duyun artık
2757.png
❗

26169910_1183609138443069_2257094148347963529_n.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
5a279e1fae7849221818edda

Nasıl kıyıyorlar şu güzellere.

Uzmanlar son zamanlarda artan hayvana şiddetin ileride türk seri katillerin habercisi olduğunu söylüyorlar.

ihvanistanbul

AkhenAton
ABD'de Caitlyn'e bu işkenceyi yapan hasta ruhlu şahıs, 15 yıl HAPİS cezası aldı
2757.png
â￾â€â€￾

Ülkemizde de vatandaşlar ve belediyeler tarafından hayvana yapılan işkencenin cezası HAPİS olmalıdır
2757.png
â￾â€â€￾
Lütfen 6 milyon hayvanseverin sesini duyun artık
2757.png
â￾â€â€￾

İnsana şiddetin cezası var mı ki?

bu arada hoş gelmişsin verda apla. Epeydir görünmüyordun

Kaçak

Yeni
Veya soruyu şöyle soralım ....
neye şiddet suç değildir ?

artı ve beni ilgilendiren kısmı ...
hayatı yasallığa göre mi dizayn edeceğiz , hayır ve şer olarak mı ?
Mesela hayvanları kısırlaştırmak yasal peki caiz mi ??
Ve veya ev maymunu cihetinde bir sürü ucube hayvan üretmek ve satmak yasal ama caiz mi ??

Nedir bu hayvansever lisanı ??
İhtiyacımız yok sanırım bu dile ...
tıpkı femen diline , LGBT diline , ve bilimum liboş dillere ihtiyacımız olmadığı gibi ...

evet resimdeki zülmü yapan kişiden toplumu korumak gerekmektedir
zarar vermekten haz alan bir yapı olduğu aşikardır ...
Lakin ceza sistemimiz nasıl olmalıdır konuşulur ...
mesela kısasa ne dersiniz ...
devlet köpek adına kısas yapsa nasıl olur ????

Kaptan

Mecra Yazarı
İslam ölçüyü koymuş , merhamet etmeyene merhamet edilmez. Ne diyor Allah'ın Resulü; şu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkunuz. Hatta lanet ettiği de rivayet edilir.

Verda

Gales
İnsana şiddetin cezası var mı ki?

bu arada hoş gelmişsin verda apla. Epeydir görünmüyordun

Teşekkür ederim İhvan, iyisin inş.

Veya soruyu şöyle soralım ....
neye şiddet suç değildir ?

artı ve beni ilgilendiren kısmı ...
hayatı yasallığa göre mi dizayn edeceğiz , hayır ve şer olarak mı ?
Mesela hayvanları kısırlaştırmak yasal peki caiz mi ??
Ve veya ev maymunu cihetinde bir sürü ucube hayvan üretmek ve satmak yasal ama caiz mi ??

Nedir bu hayvansever lisanı ??
İhtiyacımız yok sanırım bu dile ...
tıpkı femen diline , LGBT diline , ve bilimum liboş dillere ihtiyacımız olmadığı gibi ...

evet resimdeki zülmü yapan kişiden toplumu korumak gerekmektedir
zarar vermekten haz alan bir yapı olduğu aşikardır ...
Lakin ceza sistemimiz nasıl olmalıdır konuşulur ...
mesela kısasa ne dersiniz ...
devlet köpek adına kısas yapsa nasıl olur ????

Şiddetin her türlüsü suçtur elbette fakat burada hayvanlara yapılan her türlü zulm kabahat kapsamında değerlendiriliyordu. Ki akşam duyduğum bir habere göre hayvana işkence/zulm artık 4,5 yıl hapisten başlayacakmış, nesli tükenmekte olana ise 7 yıl, inanılmaz sevindim umarım asparagas bi haber değildir, fazlasıyla geç alınmış bi karar ayrıca...İnsan, hayvan, doğa farketmez şiddet ve bozgunculuğun hepsi ayrım yapılmadan hakettiğince cezalandırılmalıdır. Aynı şekilde hayvansever, doğasever vb. isimlere de gerek olmamalı elbette, içinde "insanlığı" yakalayabilmiş kişiler hepsine de duyarlı ve merhametlidir zaten ve böylece insan olabilmenin hakkını verebilirler.

Kaçak

Yeni
Derdim İnsan olabilmek ve insanlığa terfi etmek değil ...
insanlık çerçevesinde birileri ile ortak hareket edebilirim ama maksadım insanlığa hizmet değildir hani ...
hatta bu sıralar insanlığa fazlası ile allerjik oluyorum bile desem yeridir ...
insanları yıllarca hapsetmenin çokda selametli bir ceza olduğuna da inanmıyorum ...
ama işte insanlık adına verilmiş bir ceza türü ...
ben sevinemiyorum bu tür haberlere aksine iki yüzlülük olarak okuyorum , çünkü bunun bin türlü zülmünü geliştirerek dolaplarımızı dolduran modern zaman bu tür ajitasyon Haberler ile kendini mutlu etmekte ....
sahte bir dil , sahte bir oyun sadece ....

Verda

Gales
Derdim İnsan olabilmek ve insanlığa terfi etmek değil ...
insanlık çerçevesinde birileri ile ortak hareket edebilirim ama maksadım insanlığa hizmet değildir hani ...
hatta bu sıralar insanlığa fazlası ile allerjik oluyorum bile desem yeridir ...
insanları yıllarca hapsetmenin çokda selametli bir ceza olduğuna da inanmıyorum ...
ama işte insanlık adına verilmiş bir ceza türü ...
ben sevinemiyorum bu tür haberlere aksine iki yüzlülük olarak okuyorum , çünkü bunun bin türlü zülmünü geliştirerek dolaplarımızı dolduran modern zaman bu tür ajitasyon Haberler ile kendini mutlu etmekte ....
sahte bir dil , sahte bir oyun sadece ....

Sn Kaçak, her nereye varmak istiyorsan bu öncelikle insan olmaktan geçer bilirsin, bizden istenilen şeyi küçük görmen bunu aşıp havasa ulaşman mı? Ruh hastası sapıklara toplum düzenini sağlayacak başka bir ceza yolu düşünüyorsun sanırım, ikiyüzlü modern zamandan daha faydalı, doğru bir dil ve gerçek bir oyun olduğuna inandırabilirsin bizi belki evet neden olmasın..

Kaçak

Yeni
Sn Kaçak, her nereye varmak istiyorsan bu öncelikle insan olmaktan geçer bilirsin, bizden istenilen şeyi küçük görmen bunu aşıp havasa ulaşman mı? Ruh hastası sapıklara toplum düzenini sağlayacak başka bir ceza yolu düşünüyorsun sanırım, ikiyüzlü modern zamandan daha faydalı, doğru bir dil ve gerçek bir oyun olduğuna inandırabilirsin bizi belki evet neden olmasın..

varlığımız itibariyle zaten insanız ....
lakin değer atfedilen , anlam yüklenen insanlık kavramına Kitapta nasıl ve nerede anlam atfedilmiş ??
günlük dilimizde kullandığımız bu kavram çokda masum değil ..

ceza hukukçusu değilim , daha iyiisni onlar bilir ...

modern zaman iki yüzlü derken kastım , her türlü hayvansal ürünün üretiminde izlenen metodların büyük çoğunluğu zülum ile yapılmaktadır ...
endüstriyel ürün muamelesi gören o hayvanlar , doğaları gereği olan hiç bir ihtiyaçlarını görememektedirler ....
ama modern zaman ticari olarak önünü kesecek uygulamalara zülm gömleği giydirmez ve Mezkur konudaki gibi vicdan boşaltması yapar ...
iki yüzlü dememde ki sebep budur ...

adams77

Kanalizasyoncu
Hayvana şiddet değilde, canlıya şiddet suç olması daha doğru değil mi.
Aklıma geldi de, herhangi bir insanın sahibi olduğu bir şey ondan izinsiz almak hırsızlık suçu ise herhangi bir canlının sahip olduğu şeyleri izinsiz elinden almak neden suç sayılmasın.

İnsan ne güzel varlık herşeyi kendine yontmuş

Verda

Gales
varlığımız itibariyle zaten insanız ....
lakin değer atfedilen , anlam yüklenen insanlık kavramına Kitapta nasıl ve nerede anlam atfedilmiş ??
günlük dilimizde kullandığımız bu kavram çokda masum değil ..

ceza hukukçusu değilim , daha iyiisni onlar bilir ...

modern zaman iki yüzlü derken kastım , her türlü hayvansal ürünün üretiminde izlenen metodların büyük çoğunluğu zülum ile yapılmaktadır ...
endüstriyel ürün muamelesi gören o hayvanlar , doğaları gereği olan hiç bir ihtiyaçlarını görememektedirler ....
ama modern zaman ticari olarak önünü kesecek uygulamalara zülm gömleği giydirmez ve Mezkur konudaki gibi vicdan boşaltması yapar ...
iki yüzlü dememde ki sebep budur ...

Varlığımız itibariyle insanız demen, müslüman olarak doğmuş ve islamın inceliklerinden bihaber olan; "islama girdiniz fakat henüz iman etmediniz" sözüyle muhatap olmanın eşdeğer halidir. Kazanacağımız bir sıfatın özelliklerinini içselleştirmiş olmalıyız ki gerçek anlamda kabul görsün. İnsan doğdu, o bir insandır, müslüman doğdu, o bir müslümandır, hıristiyan doğdu, o bir hıristiyandır vs. Bunlar asla esas olan değildir, zemini kaygan ve değişkendir, gerçekte kazandığımız nitelikleri olumlu veya olumsuz biz kendi çabamızla ediniriz. Çocuğa tecavüz edip öldüren biri, görünüşte insandır fakat insanlık vasfını kaybetmiştir denir, örnekler çoğaltılabilir. Yukarıda ....sever gibi sözlerin olmamasından bahsettik, hayvansever var çünkü hayvan sevmeyenler var, doğasever var çünkü doğa sevmeyenler var, birebir net ifadeyle sevmemelerinden bahsetmiyorum kimse doğayı sevmiyorum demez fakat hunharca kullanıp duyarlı davranmazsa o konuma ve daha fazlasına düşer hayvanlar için de aynı şey geçerli onların bir canlı olduğunu görmüyor bile bazıları, bir taş bir çöp gibi görüyorlar onları, uzaktan sevmek gibi bir şey de inanılmaz saçma ve ikiyüzlüce geliyor bana onlar oyuncak veya eşya değil onların da sevgi sıcaklık ve tokluk gereksinimleri var, Maslow'un hiyerarşisi onlar için de geçerli emin olun, demem o ki her şey zıddıyla kaim, sen hassas davranmazsan hassas davrananlar illaki bir araya gelip hassasiyetlerini herkese duyurmaya çalışacaklardır ve bu da aslında herkeste olması gereken bir şey olduğunu da bayadır söylemiş olduk. Şöyle de br şey var; insanın hem kendi içerisinde hem de toplumla beraber pozitif bütünlük içerisinde olması neredeyse ütopik bir şeydir maalesef, çok az sayıdadır ve o çok az sayıyı da Yaratıcı övmüştür zaten, umudum bunu yakalamak. Sevgili Kaçak modern teknolojinin üretimde, giyimde ve dahasında hayvanlara neler yaptığını bizler de çok iyi biliyoruz ve karşıyız da ama bunları göstererek hayvanların her türlü hakkını savunan samimi insanlara birilerinin yönlendirmesi vicdan boşaltması gibi sözlerle onların çabalarını yok saymak ve hafifleştirmek büyük haksızlık, özellikle senin tarafından gelmesi üzücü bi durum, iyi olan şeyler neden taçlandırılmaz da taşlandırılır anlam veremiyorum cidden. Ve şu noktaya da değinmek istiyorum biz müslüman toplumlarında inanılmaz bir paranoyaklık ve korku algısı mevcut bunu geçen bir arkadaşımla da konuşmuştum, onlar şöyle yapar aman dikkat, onlar öyle yaparsa kesin altında bir şey vardır vs vs pardon da bizler neden iyi olan şeyleri hiç göremiyoruz da yabancıların hatta kendi içimizdeki grup farklılıklarından bile korkar haldeyiz?! Onların kalplerine korku salma sözünü bence günümüz müslüman toplumlarına bir vuralım derim...

nefahtü

Kıdemli Üye
elephant-8056_640.jpg

Hayvana uygulanan şiddet vahşet canilik ne derseniz bunlar bizim dışımızda gibi duruyor hani biz yapmıyoruz gibi görünüyor.

Peki dersem ki kullanılan duş jelleri deterjanlar suları nasıl kirletiyor ve bir çok canlıya zarar veriyor hatta öldürüyor.

Kaçak

Yeni
Varlığımız itibariyle insanız demen, müslüman olarak doğmuş ve islamın inceliklerinden bihaber olan; "islama girdiniz fakat henüz iman etmediniz" sözüyle muhatap olmanın eşdeğer halidir. Kazanacağımız bir sıfatın özelliklerinini içselleştirmiş olmalıyız ki gerçek anlamda kabul görsün. İnsan doğdu, o bir insandır, müslüman doğdu, o bir müslümandır, hıristiyan doğdu, o bir hıristiyandır vs. Bunlar asla esas olan değildir, zemini kaygan ve değişkendir, gerçekte kazandığımız nitelikleri olumlu veya olumsuz biz kendi çabamızla ediniriz. Çocuğa tecavüz edip öldüren biri, görünüşte insandır fakat insanlık vasfını kaybetmiştir denir, örnekler çoğaltılabilir. Yukarıda ....sever gibi sözlerin olmamasından bahsettik, hayvansever var çünkü hayvan sevmeyenler var, doğasever var çünkü doğa sevmeyenler var, birebir net ifadeyle sevmemelerinden bahsetmiyorum kimse doğayı sevmiyorum demez fakat hunharca kullanıp duyarlı davranmazsa o konuma ve daha fazlasına düşer hayvanlar için de aynı şey geçerli onların bir canlı olduğunu görmüyor bile bazıları, bir taş bir çöp gibi görüyorlar onları, uzaktan sevmek gibi bir şey de inanılmaz saçma ve ikiyüzlüce geliyor bana onlar oyuncak veya eşya değil onların da sevgi sıcaklık ve tokluk gereksinimleri var, Maslow'un hiyerarşisi onlar için de geçerli emin olun, demem o ki her şey zıddıyla kaim, sen hassas davranmazsan hassas davrananlar illaki bir araya gelip hassasiyetlerini herkese duyurmaya çalışacaklardır ve bu da aslında herkeste olması gereken bir şey olduğunu da bayadır söylemiş olduk. Şöyle de br şey var; insanın hem kendi içerisinde hem de toplumla beraber pozitif bütünlük içerisinde olması neredeyse ütopik bir şeydir maalesef, çok az sayıdadır ve o çok az sayıyı da Yaratıcı övmüştür zaten, umudum bunu yakalamak. Sevgili Kaçak modern teknolojinin üretimde, giyimde ve dahasında hayvanlara neler yaptığını bizler de çok iyi biliyoruz ve karşıyız da ama bunları göstererek hayvanların her türlü hakkını savunan samimi insanlara birilerinin yönlendirmesi vicdan boşaltması gibi sözlerle onların çabalarını yok saymak ve hafifleştirmek büyük haksızlık, özellikle senin tarafından gelmesi üzücü bi durum, iyi olan şeyler neden taçlandırılmaz da taşlandırılır anlam veremiyorum cidden. Ve şu noktaya da değinmek istiyorum biz müslüman toplumlarında inanılmaz bir paranoyaklık ve korku algısı mevcut bunu geçen bir arkadaşımla da konuşmuştum, onlar şöyle yapar aman dikkat, onlar öyle yaparsa kesin altında bir şey vardır vs vs pardon da bizler neden iyi olan şeyleri hiç göremiyoruz da yabancıların hatta kendi içimizdeki grup farklılıklarından bile korkar haldeyiz?! Onların kalplerine korku salma sözünü bence günümüz müslüman toplumlarına bir vuralım derim...

Konu rayına giriyor gibi ...
Konuya değineceğim ama çok yoğunum :eek:leyo:

ömerusta

Kıdemli Üye
üç beş tane hayvanın leşini görüp hayvanlar ölmesin çığlığı atıyorsunuz oysa o havanların leşini serenlerin
leşleri bile yok milyonlarca insan insanlığı ölüyor
bu insanlar insanlıktan çıkmış hayvan bile olamıyorlar çılıklar insanlığa olmalı