Hayrunnisa Gül: "İlköğretimde Türban Olmaz!"

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Bu kez gündemi değiştiren First Lady Hayrünnisa Gül oldu. Gül, Londra'da gençlerin sorularını yanıtlarken ilkokul öğrencilerinin başörtüsü takması konusunda net konuştu: "Siz buna inanıyor musunuz? Niye böyle bir şey yapsınlar ki? Cehaletten oluyor. Eğer öyle aileler var ise, biz onlara konuşarak ulaşacağız."

First Lady Hayrünnisa Gül Londra'da gençlerin sorularını yanıtlarken bir gazetecinin ilköğretimde başörtüsü takma eğilimleri konusundaki görüşlerini sorması üzerine şu yanıtı verdi:

"Siz buna inanıyor musunuz? Niye böyle bir şey yapsınlar ki? Cehaletten oluyor. Eğer öyle aileler var ise, biz onlara konuşarak ulaşacağız. Onları eğiteceğiz. Böyle bakmanız lazım. Önyargıyla bakarsak hiçbir sonuca varamayız. Hem niye o yaşta kız çocuğu başını örtsün? Farz olursa örter. O yaşta örtmez."

Hayrünüsa Gül gençlerin Türkiye'de türban konusunda yaşanan gerginlikler konusunda sorduğu bir soruya ise "Biz maalesef böyle bir süreci yaşadık. İnşallah bizim bütün gayretimiz sadece başörtüsü konusunda değil. Biz her türlü ayrımcılığa karşıyız. Türkiye'de başörtüsü ayrımcılığı yoktu. Bir tek bu konuda ayrımcılık oldu. Eminim bizim gayretimizle Türkiye bunları aşacak. Türkiye'nin imajı artık çok değişti. Yurt dışındaki imajı da çok değişiyor. Türkiye 10 yıl önceki Türkiye değil. Türkiye'de olgunlukla, hoşgörüyle, sabırla, sükunetle bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Sadece başörtüsü değil, bütün problemleri aşacağız. Enerjimizi bunlarla boşuna harcadık" cevabını verdi.

Gül, "Siz beni başörtüsüyle mi görüyorsunuz, yoksa yaptığım işlerle mi görüyorsunuz? Tüm gün başörtüsü takmak kolay değil. Sabırla taşımak. Bir empati yapın. Empati yapmayı bilmemiz lazım. Çocuklarıma da bunu söylüyorum. Karşınızdakinin yerine kendinizi koyun. Empati yapmayı öğrenirsek zaten problem kalmayacak" diye konuştu.

(Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra)

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Cumhurbaşkanı Gül, Londra programı kapsamında ziyaret ettiği Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Eşiniz Hayrünnisa Gül'ün ilkokulda türbanla ilgili görüşlerine katılıyor musunuz?" şeklindeki soruyu Gül, "Aynen öyle, nasıl olmasın" diye yanıtladı.

Hayrünissa Gül’e dünkü konuşmasının yankı bulduğunun hatırlatılması üzerine ise Abdullah Gül, “Bir çok şey söyledim, hepsi bulsun. Aslında çok mesajım vardı" dedi.

TakVa

Ordinaryus
İlkokula başörtüsüyle giden çocuk için şu an yargıda bir tepki yok. Bir kaç kişi olduktan sonra topluca icabına bakmak adınamı susuyor bazı çevreler nedir. . Uluısalcı barolar sessiz ben bu sesizliği anlamlı buluyorum bakalım ne olacak.

girdap

Ordinaryus
Gereksiz bir çıkış.. Çocuklarını ilkokula da başörtülü olarak göndermek isteyen aileleri rencide ederek konuşuyoruz hâlâ.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
abdullah_gul_cehalet_hayrunnisa.jpg

http://www.islamigundem.com/abdullah-gul-hayrunnisa-gul-cehalete-destek-haber-23808.html

islamigundem.com harika özetlemiş: CEHALET'E DESTEK!

Hayrunnisa hanım çok hatalı bir çıkış yaptı, abdulah gül de ona destek vererek ikinci hatayı yapıyor.

ne yazık ki BALTANIN SAPI BİZDEN!

Bize asıl üzen budur.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İlkokulda olmaz! CEHALET!

niye olmaz hayrunnisa hanım ve abdulah gül?

bugün ilkokul 8 sene, 7-8.sınıfa gelen çocuklar 14-15 yaşlarında ve İSLAMİ AÇIDAN SORUMLULAR.

yarın mahşer günü Allaha nasıl hesap vereceksiniz bu sözlerinizle?

Yazık değil mi böyle konuşarak başörtüsü düşmanlarının ellerine koz veriyorsunuz?

bakış

Kıdemli Üye
Bizler CEM olmaya çalışırken,bunlar ne yapmaya çalışıyor.
Başta solcular varken ümmet ayaktaydı,diriydi.,
Bunlar böyle abuk sabuk konuşuyorlar kimseden ses seda yok.

Eskiden islamcılar arasında bir kardeşlik hukuğu vardı,bunlar geldi milleti kamplaştırdıkları gibi islamcılarıda birbirleriyle kamplaştırdı.

medyada baktığım kadarıyla,askeri ve yargıyı şamaroğlanına çevirdiniz.Asker ve yargı olumlu yönde değişiyor.Ama siz onların eski hallerini almaya başladınız.

agbi

Yasaklı
Bugünün gündemini bilmeyenler HALA AHKÂM KESMEK le İslam a Hizmet yaptıklarını sanıyorlar.

İşte bugün Cindoruk açıklaması vede Eski Baş savcı nın açıklaması KAÇACAK DELİK ARAYACAKLAR.

GÜNDEM i germemek gerek.

Biz önce Ünüvarsiteleri halledelim daha sonra Lise.

Yaaa anlıyamadığım bir şey

ALLAH cc neden haramları ve yasakları yavaş yavaş getirmiş örneğin ALKOL YASAĞI

Lütfen düşünün

GÜNDEMİ

İNÖNÜ tarafından kurulan ve geliştirilen vede vede 28 şubat tan sonra betonlar üstüne betonlar atılan SİSTEM YAŞAMDA.

agbi

Yasaklı
Bizler CEM olmaya çalışırken,bunlar ne yapmaya çalışıyor.
Başta solcular varken ümmet ayaktaydı,diriydi.,
Bunlar böyle abuk sabuk konuşuyorlar kimseden ses seda yok.

Eskiden islamcılar arasında bir kardeşlik hukuğu vardı,bunlar geldi milleti kamplaştırdıkları gibi islamcılarıda birbirleriyle kamplaştırdı.

medyada baktığım kadarıyla,askeri ve yargıyı şamaroğlanına çevirdiniz.Asker ve yargı olumlu yönde değişiyor.Ama siz onların eski hallerini almaya başladınız.

Merak etme bekle bak daha neler çıkacak

Bir yerde haklısın devir KENDİSİNE ATANMIŞIN KÜFÜR üne karşılık veremeyen BAŞBAKAN devri değil & Kendisini aşalıyıcı sözler sarf eden bir orkestra şefine bile cevap veremeyn BAŞBAKAN devri değil & Kendisini Bay Pas edip İSRAİL le MÜSLÜMAN KATİLİ yetişrilmek üzere yapılan anlaşmayı iptal edemeyen BAŞBAKANIN devri değil.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
34g6ix2.jpg

Hayrünnisa Gül, beyazlamak için pudra süren zencilere benzetildi

Misyonunu "Türkiye'de ve tüm dünya genelinde yaşanan zulümlere, haksızlıklara ve adaletsizliklere İslami kimliği esas alan bir perspektifle tavır almayı ibadet bilen bir anlayışın temsilcisi" olarak açıklayan Özgür Der, ilköğretimde türbana karşı çıkması nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü sert ifadelerle eleştirdi. Özgür Der'den yapılan açıklamada, Hayrünnisa Gül "beyazlamak için pudra süren zencilere" benzetildi.

Özgür Der'den Genel Başkan Rıdvan Kaya imzasıyla "Hayrünnisa Hanım da 'eğiticiler' kervanına mı yazılmış" başlığı altında yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada "Cumhurbaşkanı’nın eşi Hayrunnisa Gül’ün, Londra’da Türkiyeli öğrencilerle görüşmesi sırasında ilköğretimde okuyan kızların başörtülü okuma talebini cehalet olarak niteleyip, bu çocukların ailelerini eğitmekten söz etmesi şaşkınlığa yol açtı. Başörtüsünü bir “sorun”, başörtmeyi ise “tartışılır bir olgu” olarak gören yaklaşımın başörtülüleri de kapsar haline geldiğini görmek gerçekten içler acısı bir manzara. Türkiye’de yaşanan trajediyi açıkça gözler önüne seren bu beyanatı, yasakçılığın yarattığı kompleksli ruh halinin bir yansıması olarak görüyoruz. Başörtüsü yasağı adı verilen zorbalık yüzünden eğitim hakkı gasp edilmiş, daha bir hafta önce bizzat kendi taktığı başörtüsü yüzünden büyük bir hakarete, istiskale uğramış, protokol krizlerinin öznesi olmuş bir kişinin bu tutumu akla “beyazlatmak için yüzlerini pudralayan zenci”leri getirmekte!' denildi.
http://haber.gazetevatan.com/beyazlamak-icin-pudra-suren-zenci/339668/1/Manset

Çok doğru bir benzetme yapmışlar, cuk oturmuş.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
gene kendi kendine kedi olalı fare tutmuş havasıyla efelenmeye başlamış., haddimi bilecekmişim! ne dediğimi biliyormuymuşum:)

hakketen sen bu CUK OTURMAK deyimini ilk kez mi duydun?

Küfür felan mı sanıyorsun yoksa?

Evet ben ne dediğimi çok iyi biliyorum, ben sen miyim ki abuk subuk yazayım, konular açayım, anlamsız anlamsız şeyler yapayım?

Evet çok iyi biliyorum kullandığm deyimin anlamını.

ama sana şimdi söylemiycem:)

Biraz araştır, ya da biraz daha efelenmeye devam et:)

böylelikle mutlu olursun belki:)

Asr-i SaadeT

Asistan
"her aile cocugunu istedigi gibi yetistirebilmeli" demek cokmu zordu ?

Yasadigimiz yerde bile(en koyu hristiyan) ilkokulda serbest yegenim sinifinda basörtülü kiz cocugu var.Kimsede karisamiyor.
Ins. Türkiyedende böyle haberler duyariz (birgün!)

agbi

Yasaklı
gene kendi kendine kedi olalı fare tutmuş havasıyla efelenmeye başlamış., haddimi bilecekmişim! ne dediğimi biliyormuymuşum:)

hakketen sen bu CUK OTURMAK deyimini ilk kez mi duydun?

Küfür felan mı sanıyorsun yoksa?

Evet ben ne dediğimi çok iyi biliyorum, ben sen miyim ki abuk subuk yazayım, konular açayım, anlamsız anlamsız şeyler yapayım?

Evet çok iyi biliyorum kullandığm deyimin anlamını.

ama sana şimdi söylemiycem:)

Biraz araştır, ya da biraz daha efelenmeye devam et:)

böylelikle mutlu olursun belki:)

Siz önce alıntı yaptığınız yazının ana fikrini özümleyin.

CUK GİBİ oturmuş u ben anladım anmalm bakımından HAKARET veya küfür değil bunu demedim.

ELEŞTİRİYE KATILDIĞINIZ İÇİN HADDİNİZİ BİLİN DEDİM.

ben Avam halk deyiminin konuya göre anlam aldığını çok iyi bilirim SİZİN GİBİ DEĞİLİM hatırlarsınız belge istediniz belge getirdim sonra sesinden istediniz o anlamda size ...... dedim yani sözünde durmayan SİZ HAKARET DİYE BAŞLADINIZ ŞİKAYETLERE.

Aşağıdaki alıntıyı bir okuyun ve sonra Cumhuriyet bayramına katılmayan ASKER leri düşünün ve Tüm türkiyede Tesettürlü oldumu girmediklerini.
Birde şunu unutmayın.

BALIK AVLARKEN ÇOĞU ZAMAN YEMLENMESİNİ BEKLERSİN SONRA YAKALARSIN BALIĞI

CHP "türban" için güvence istiyor!
CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün ''ilköğretimde türban olmayacağı'' yönünde açıklama yaptığını belirterek, ''Böylesine önemli bir konu, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın eşlerinin demeçleriyle çözülecek sorun değildir'' dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşülüyor. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun sunumunun ardından milletvekilleri görüşlerini dile getirdi.

Milletvekillerinin komisyonda tartıştığı konuların başında başörtüsü, sözleşmeli öğretmenlik ve geçen hafta yapılan Milli Eğitim Şurası'nda alınan kararlar geldi.

CHP'li Özyürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün ''ilköğretimde türban olmayacağına' ilişkin açıklamalarının basına yansıdığını belirterek, ''Hayrünnisa Gül'ün hangi sıfatla bu konuşmayı yaptığını'' sorarak, şunları söyledi:

''Bu neyin güvencesi. Sayın Cumhurbaşkanı bu görüşe katılıyor mu, Sayın Başbakan katılıyor mu ve siz Milli Eğitim Bakanı olarak katılıyor musunuz?

Bir diğer önemli nokta, ilkokulda türban olmaz, peki ortaöğretimde türban olur mu? Üniversitelerde de facto olarak türban yasağı kalktı, peki kamuda, devlet dairelerinde öğretmenlerimiz türbanlı olacak mı olmayacak mı? Ortaöğretimde türban olacak mı olmayacak mı? O nedenle böylesine önemli bir konu; -Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın eşlerinin, hepsine saygı duyuyoruz ayrı mesele- demeçleriyle çözülecek sorun değildir. Bunlar son derece önemli konular, son derece önemli sorunlar.

Biz Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir açıklaması olursa elbette önem veririz, Sayın Başbakanın ve Sayın Bakanın bir açıklaması olursa önem veririz ama hanımefendilerin demeçleri bizim açımızdan yeterli güvenceler oluşturmuyor. Onun için Sayın Bakan'dan ilköğretimde türban serbestisi olmamalı noktasında ne düşünüyor, ortaöğretimle ilgili olarak ne düşünüyor onları da öğrenmek istiyoruz.''

Özyürek, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptal edilmesinin öğretmen atamalarını geciktirdiğine işaret etti. Özyürek, geçen yıl çıkarılan bir kanunla ÖSYM'nin ''birikmiş paralarının'' YÖK'e aktarıldığını kaydederek, ''Böylece ÖSYM kendi örgütlenmesini yapamaz, kendi personelini alamaz hale geldi ve büyük bir zaafiyet yaşanıyor. Tabii kopya çekme, şebeke olaylarının doğrudan bununla ilgisi olmayabilir ama bu kurumu güçsüzleştiren, etkisizleştiren bu kararı ne yazık ki TBMM olarak hep beraber aldık. Bu büyük bir yanlışlıktı, hataydı'' diye konuştu.

-''ÜNİVERSİTELERDE KADININ ADI YOK''-

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da üniversite sınavlarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki illerin başarısının düşük olduğuna işaret ederek, ''Buralara giden öğretmenlere, orada görev yapan güvenlik görevlilerine tanınan hakların tanınmadığını'' söyledi.

Kadın öğretim üyelerinin bazı üniversitelerde çok az olduğunu, bazılarında da hiç bulunmadığını söyleyen Kaplan, Adıyaman, Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Batman, Bingöl, Erzincan, Gaziosmanpaşa, Hakkari, Iğdır, Mardin Artuklu, Muş Alparslan, Ordu, Rize, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Yalova üniversitelerini buna örnek gösterdi. Bu üniversitelerde ''kadının adının olmadığını'' ifade eden Kaplan, bunu vahim bulduğunu dile getirdi.

Kaplan konuşmasında, Çubukçu'ya hitaben ''YÖK fişlemeyi devam ettiriyor mu? Takip edeceğim, yok derseniz, çıkaracağım'' dedi.

Başörtüsü konusuna da değinen Kaplan, ''YÖK'e soruyoruz, fiilen mi çözeceksiniz yasal olarak mı çözeceksiniz veya parlamentodan ne bekliyorsunuz?'' diye sordu.

''Anadil'' konusunda eğitim-öğretimde sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kaplan, Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda ne düşündüğünü merak ettiğini söyledi.

Kaplan, televizyonlardaki mafya, aşiretle ilgili dizilerin çok olduğunu belirterek, neden öğretmenlerle ilgili dizilerin olmadığını da sordu. ''Sinemada bir klasik olan Hababam Sınıfı akıllarımızda kaldı. Toplum, sosyal konular, gençlik son derece önemli ama Behlül ile Bihter 15 milyon kişiyi aşkın kişi tarafından izleniyor. TRT Sakarya, Fırat gibi ırkçı diziler yapacağına biraz daha toplumu kaynaştıracak, barıştıracak, toplumda bunu destekleyecek birşey yapamaz mı?'' diye sordu.

-YÖK BAŞKANI NEDEN YOK-

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay da üniversite sayısının 154'e ulaştığını, YÖK ve üniversitelerin bütçesinin görüşülmesine karşın toplantıya YÖK Başkanı'nın katılmadığını kaydetti.

Akçay, ''Kendi kendine üstüne vazife olmayan işlere balıklama atlayan, hatta Meclisin görevini almaya kalkan ve Anayasa'nın ve yasaların üstünde inisiyatif kullanmaya kalkışan YÖK Başkanı, neden bütçe görüşmelerinde yok? Bu tutumu yadırgadığımı belirtiyorum ve bundan sonraki bütçe görüşmelerinde kendilerini bekliyorum. Kendisini Meclis üstü mü görüyor?' şeklinde konuştu.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınacağı sözüne karşın sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmediğini ve sözleşmeli öğretmen alımına devam edildiğini söyleyen Akçay, bu öğretmenleri oyalamaktan vazgeçilmesi gerektiğini belirtti.

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan da YÖK'ü eleştirdi. Kaptan, ''Liseler üniversite yapıldı. Yeni YÖK Başkanı ile de üniversiteler lise yapıldı. Üniversiteler yüksek lise haline dönüştürüldü. Laboratuvar yok, öğretim görevlisi yok, öğrenci var. Düşünmeyen, konuşmayan, yazmayan araştırmayan üniversite adlı yüksek liseler var. Üniversiteler susturulmuştur. Anayasa değiştiriliyor, referandum yapılıyor, bir üniversitenin bir hukuk fakültesinin sesi çıkmıyor'' diye konuştu.

Devlet yurtlarında yer bulamayan öğrencilerin ''zorunlu olarak cemaat yurtlarına yöneldiğini'' söyleyen Kaptan, TOKİ'nin yurt yapmasını istedi.

Başörtüsü konusuna da değinen Kaptan, ''Hukukta bir hiyerarşi vardır. YÖK Başkanı bir genelge çıkardı ne Anayasa'ya uyuyor ne Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine uyuyor, ne Danıştay kararına uyuyor. Bu iş bu kadar kolaysa şimdiye kadar niye uğraşıldı? Türkiye'de hukuk alt üst oldu, sizin de bir hukukçu Bakan olarak hiç sesiniz çıkmadı sayın Bakan'' dedi.

Kaptan, türban serbest olsun diye imza atanların rektör sıralamalarında ön sıralara alındıklarını belirterek, ''Muş Üniversitesi Rektörü, 'Türbanlı öğrencilerden devlet özür dilemelidir' diyor. Sayın Bakan siz bu konuda ne diyorsunuz?'' şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Şura toplantısının Kızılcahamam'da yapılmasını da eleştiren Kaptan, ''Neden Kızılcahamam'da topladınız demiyorum çünkü siz oraya alıştınız. AKP'nin evi gibi oldu'' dedi.

-BAĞIŞ, AİDAT TOPLANMASIN-

DSP Milletvekili Hasan Macit de okullarda ''bağış, aidat'' adı altında para toplanmasını eleştirerek, buna neden olan sorunların ortadan kaldırılmasını istedi.

Milli Eğitim Şurası'nda okullardaki Milli Güvenlik dersinin kaldırılmasının, bu derse askerlerin gelmemesinin tartışıldığını söyleyen Macit, ''Bundan niye rahatsız olunuyor. Eğer varsa yanlış bu tartışılabilir. İmamlar da derse giriyor. İmamların derse girmesiyle ilgili bir tartışma neden olmuyor'' dedi.

AK Parti Bitlis Milletvekili Zeki Ergezen de AK Parti iktidarı döneminde eğitim alanında yapılan çalışmaları anlattı. ''Hükümetleri döneminde katsayı uygulamasındaki adaletsizliğin giderilmesinin milleti memnun ettiğini''belirten Ergezen, ''Bu haksızlığı gidermekte emeği olanlar manevi yönden çok nasipli insanlar. Hayırlı işlere sebep olmak büyük bir mutluluktur. Bunu gideren AK Parti iktidarına, YÖK'e teşekkür ediyorum'' dedi.

Okullarda ''Değerler Eğitimi dersi'' konulmasını isteyen Ergezen, ''Anne baba hakkı, komşu ilişkileri, büyük küçük ilişkileriyle ilgili ihtiyaç olduğunu görüyorum. Türk milletinin en önemli varlığı sağlam aile yapısıdır. Biz Selçuklu'yu Osmanlıyı o sağlam aile yapısındaki değerlerle kurduk. Bunun dejenere edildiği kanaatindeyim emperyalist güçlerin pompalamalarıyla'' dedi.

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da YÖK ile ilgili sürekli şikayet edilmesine karşın bu konuda Anayasa değişikliği yapılmadığını belirterek, bunun samimiyetsizlik olarak gördüğünü dile getirdi.

AA

Zamanında ERBAKAN ın gördük çıkışlarını her çıkışının sonunda HENZİMETE de uğradığını. 4 SİYASİ YENİLGİ
Şunuda unutmayın ONYILLARCA TÜRKİYE İran küçük çocuklarının giyimi ile korkutuldu.

İşte diyorum burada HADDİNİZİ bilin analiz kabiliyetiniz yoksa , Gündemdeki dengeleri bilmiyorsanız , kuvvetler dengesini bilmiyorsanız bir ata sözü aklıma gelir FINDIK FARESİNİ KÖŞEYE SIKIŞTIRDINIZMI fare saldırır öleceğini bile bile.

Eleştiri yapmadan düşünün düşünmezseniz işte ben HADDİNİZİ bilin derim.İTİRAZINIZ VARSA buyrun akıl bazında tartışmaya desem YİNE KAÇACAKSINIZ.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Zamanında ERBAKAN ın gördük çıkışlarını her çıkışının sonunda HENZİMETE de uğradığını.

HENZİMETE uğrayan Erbakan değil sensin:)

bana HADDİNİ BİL diyerek kükrüyordun, ne oldu?

lafa bak şimdi toparlamaya çalışıyor cuk oturdu ne demek bilmiyordu öğrendi mahcup olmamak için ELEŞTİRİYE KATILDIĞINIZ İÇİN DEDİM diyor:)

Evet eleştiriye katılıyorum, bunda nasıl bir HADSİZLİK olabilir?

Hayrunnisa hanım yanlış yapmıştır, yanlış söylemiştir, PUDRA İLE KENDİNİ BEYAZLATMAYA ÇALIŞAN ZENCİ GİBİ DAVRANMIŞTIR... evet aynen öyle olmuştur.

Bu mu hadsizlik?

Ben sen değilim arkadaşım, ben haddimi bilirim.

Abdullah gülü doğru yapıtğı zaman nasıl desteklemişsem şimdi de yanlış yapmışlardır eleştiriyorum, eleştireceğim.

Sen de konuyla ilgisi olsun olmasın erbakana saldırmaya devam et:)

ha pardon ne olur beni de HENZİMETE uğratma:)

TakVa

Ordinaryus
Almanyada anaokuluna bile baörtüsüyle giden çöcuklar varmış. Makuldur, keşke bizdede buna normaldir gözüyle bakılsa.

Ammaaaaa gerçekçi olalım. Yargı şu an sus pus. Bu durumdan cesaret alarak ilkokula başörtülülelerin sayısı artsın hele , aralarına hükümetide katar, minicik kızların üzerinden hükümeti alaşağı ederiz diye eller oğuşturuluyor olabilir. Yargıtay başsavcısı chp de devrim yaptı. Hiç güç yetirilemez önder sav kurbanlık koyun gibi kapı önüne yatırıldı.

Şu anki sessilik başörtülü kızların ilk okula girişini kabul anlamı taşımıyor. Bilakis seçime yakın benzerlerine cearet verip, sayılarını artırıp bir hukuk skandalıyla hükümetin icabına bakma anlamı taşıyor. O öğrenciler hakkında ne yapıldı sorusuna maruz kalacak olan millieğitim üzerinden yakında hükümet sıkıştırlabilir. YARGITAYDA BİR KIPIRTI OLDUĞUNDA ŞİMDİ AHKAM KESENLER ORTALARDAN KAYBOLUR, HÜKÜMET KENDİ DERDİNE DÜŞER. İşte malum tablo bu.

Seçimden sonra yapılacak anayasa değişikliğinde yargıtaydada değişimler söz konusu olabilir. Sonrasında ancak demokratik haklara kavuşmak mümkün olabilir. Aceleye gerek yok. Ne badireler atlattı bu ülke, bunlarıda geçer.

Hikem

Kıdemli Üye
Özgür-Der'den Bayan Gül'e çok sert tepki

091120101704239870759_2.jpg
Özgür Der, Hayrünnisa Gül'ü "beyazlamak için pudra süren zencilere" benzetti... Özgür-Der'i böylesi sert bir açıklama yapmaya iten neden ise, Bayan Gül'ün "İlkokulda başörtüsü olmaz" sözleri...

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Misyonunu "Türkiye'de ve tüm dünya genelinde yaşanan zulümlere, haksızlıklara ve adaletsizliklere İslami kimliği esas alan bir perspektifle tavır almayı ibadet bilen bir anlayışın temsilcisi" olarak açıklayan Özgür Der, ilköğretimde türbana karşı çıkması nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ü sert ifadelerle eleştirdi. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Özgür Der'den yapılan açıklamada, Hayrünnisa Gül "beyazlamak için pudra süren zencilere" benzetildi.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Özgür Der'den Genel Başkan Rıdvan Kaya imzasıyla "Hayrünnisa Hanım da 'eğiticiler' kervanına mı yazılmış" başlığı altında yazılı açıklama yapıldı.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]KOMPLEKSLİ BİR RUH HALİ[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Açıklamada "Cumhurbaşkanı’nın eşi Hayrunnisa Gül’ün, Londra’da Türkiyeli öğrencilerle görüşmesi sırasında ilköğretimde okuyan kızların başörtülü okuma talebini cehalet olarak niteleyip, bu çocukların ailelerini eğitmekten söz etmesi şaşkınlığa yol açtı. Başörtüsünü bir “sorun”, başörtmeyi ise “tartışılır bir olgu” olarak gören yaklaşımın başörtülüleri de kapsar haline geldiğini görmek gerçekten içler acısı bir manzara. Türkiye’de yaşanan trajediyi açıkça gözler önüne seren bu beyanatı, yasakçılığın yarattığı kompleksli ruh halinin bir yansıması olarak görüyoruz. Başörtüsü yasağı adı verilen zorbalık yüzünden eğitim hakkı gasp edilmiş, daha bir hafta önce bizzat kendi taktığı başörtüsü yüzünden büyük bir hakarete, istiskale uğramış, protokol krizlerinin öznesi olmuş bir kişinin bu tutumu akla “beyazlatmak için yüzlerini pudralayan zenci”leri getirmekte!' denildi. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]

veri

Yasaklı
yetkisi olmayan bir hanımın herhangi bir konuda görüş açıklaması niye yanlış
üstelik konuşmanın tam metnini bilmiyoruz
hanımefendi ben pek çok şey söyledim diyor
niye sadece bunu yayınladınız diye gazeteciyi payladı

hanımefendi ilkokul diyor
gazeteler ilköğretim diye yazdı.
ikisi arasında fark var.

gündemi de iyi takip etmenizi rica ederim
yeni eğitim modeli 4+4+4 gibi formüle üzerinden düşünürsek hanımefendinin sözü yerli yerinde derim.

menderes e yapılanı
özal a yapılanı
ve tayyip e yapılmak istenenleri
tarihi göz önünde tutarak hareket edelim.
kendi değerlerimizi ne çabuk çöpe atıyoruz.
devlet kademelerinde beyefendi, hanımefendi kaç tane var ki
olanları da fırlatıp atıyoruz.