'Hayır oyları yüzde 50'nin üzerinde olur'

ummuhan

Kıdemli Üye
'Hayır oyları yüzde 50'nin üzerinde olur'
/ Sabah
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Eylül'de gerçekleştirilecek referandumda 'hayır' oylarının yüzde 50'nin üzerinde olmasını beklediğini söyledi. Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon proramında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Referandumun Türkiye'nin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Kılıçdaroğlu '"evet"çıkması halinde "baskıcı yapının artacağını "öne sürdü. Son günlerde gündeme gelen soy tartışmalarının 21. yüzyıla yakışmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ''Sayın Erdoğan promter olmadığı zaman kafasının arkasındaki düşünceleri hemen söylüyor ve bir süre sonra onların tutsağı oluyor. Soy tartışması da bunlardan birisi. Acınacak bir durum ama Türkiye'nin koltuğunda oturan kişi, kişilerin soylarına, boylarına göre karar veren bir kişi veya karar vermeyi doğru kabul eden bir kişi.'' Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın Dolmabahçe'de yaptığı görüşmenin bir gün kayıtlarının yayınlanabileceğine işaret ederek, "Bir gün belki o kayıtlar yayınlanabilir. Bence kayda alınmıştır. Birileri tarafından kayda alınmıştır. O da bir gün ortaya çıkar" dedi. CHP'nin "türban konusunu nasıl çözeceğine'' ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, konunun çözümüne ilişkin bir rapor hazırlığında olduklarını belirtti.

ummuhan

Kıdemli Üye
Bu adam cidden saf ve acemi....

meydana gelen herkesin kendi istediği oyu vereceğini zannediyor :D

korakademik

Ordinaryus
hayır oyları fazla çıkarsa millete öküz mü dicez:D:D:D

bırakın bu işleri
hayır oyları çıkarsa bilin ki
bizim tembelliğimizdendir.

referandum için neler yaptınız onları anlatın bakalım.

korakademik

Ordinaryus
kendi beceriksizliğimiz
halka değişikliğin gerekliliğini anlatamadık diyebilirsiniz:D
nefsimize ağır gelse de.

ummuhan

Kıdemli Üye
Güdülmeye devam etmek için 'hayır' diyene başka birşey deniyorsa onu diyelim öyleyse..

Küçükbaşlar da güdülüyor....

Bu millet ne kadar bozulmuş, benliğinden uzaklaştırılmış olursa olsun asil bir millettir reis....

korakademik

Ordinaryus
sol jargonlar da nedense aynı şeyi söylüyor:D
koministlerde ilk geldiklerinde
halkı kurtarmaya gelmişlerdi:D:D:D

bırakın bu jargonları
halk derdini dertleneni
derdini dinleyeni
dinler ve ona itaat eder.

referandum çalışması yeter li mi?
onca site forum facebok vb. iletişim araçlarıyla hayır kampanyaları yürütülürken
burda sadece kendi kendimize ne güzel evet diyoruz diye birbirimizi pohpohlamayalım.

bu ülkede azınlık olduğumuzun farkına varalım

reis

Kıdemli Üye
Bu halk hiçte öyle itibar edilecek bir halk değildir. Daha öncede yazdık yine yazalım. Bu halk tipik "israiloğulları karakteri" taşıyan bir halktır.

- Fırsatını bulduğu ilk anda Musa'yı ve Harun'u arkadan hançerleyerek gidip Samîri'nin buzağısına tapmaya başlar.

- Kendileri için gece-gündüz çalışıp çabalayan Musa ve Harun'a "Biz soğan-sarmısak yemeye razıyız. Bizi Firavun'un ülkesine geri götür" demekten zerre kadar haya etmezler.

- Zoru gördüklerinde "biz burada oturacağız, siz gidin Rabb'inizle beraber düşmanla savaşın, biz bir şeye karışmayız" derler.

İşte bu halk böyle bir halktır. Yukarıda saydıklarımızı hergün yaşamıyor muyuz sanıyorsunuz???

ummuhan

Kıdemli Üye
Bu halk hiçte öyle itibar edilecek bir halk değildir. Daha öncede yazdık yine yazalım. Bu halk tipik "israiloğulları karakteri" taşıyan bir halktır.

- Fırsatını bulduğu ilk anda Musa'yı ve Harun'u arkadan hançerleyerek gidip Samîri'nin buzağısına tapmaya başlar.

- Kendileri için gece-gündüz çalışıp çabalayan Musa ve Harun'a "Biz soğan-sarmısak yemeye razıyız. Bizi Firavun'un ülkesine geri götür" demekten zerre kadar haya etmezler.

- Zoru gördüklerinde "biz burada oturacağız, siz gidin Rabb'inizle beraber düşmanla savaşın, biz bir şeye karışmayız" derler.

İşte bu halk böyle bir halktır. Yukarıda saydıklarımızı hergün yaşamıyor muyuz sanıyorsunuz???

Reis haksızlık ediyorsunuz bu halkın içine sistemli yerleştirilmiş kanı bozukları ben halkımızdan saymıyorum.... Halkımız iyiyi hak eder bakmayın siz onun bunun.... oyuncaklarına...... :) Hem Halka hizmet Hakk a hizmet unutmayın...

korakademik

Ordinaryus
bu zihniyetle daha çok yol alırsınız:D
hadi size kolay gelsin.

ummuhan

Kıdemli Üye
CHP seçmeninin yüzde 16’lik bir kısmının “hayır” demesi konusunda ikna edilemediğini belirten Araştırmacı Faruk Acar, referandum sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu’nu koltuğundan edecek oranı açıkladı.

BUGÜN TV’de yaptıkları son kamuoyu araştırmasını değerlendiren ANYD-AR Araştırma Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar, referandumda yüzde 60 civarında evet oyu çıkması halinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık koltuğunda kalamayacağını söyledi.
Acar, yaptıkları son araştırmaya göre referandumda “evet” diyenlerin yüzde 50,7, “hayır” diyenler yüzde 33,1, sandığa gitmeyeceklerin yüzde 9,3, kararsızların ise 6,9 oranında gözüktüğünü açıkladı.
Araştırmacı Faruk Acar, CHP seçmeninin yüzde 16’lik bir kısmının hayır demesi konusunda “ikna edilmediğini ve bunun yüzde 11,2’sin evet diyeceğini yüzde 4,7’sinin ise kararsız olduğunu bu oranın da bir genel başkanın önümüzdeki süreçte kamuoyunda tartışılacağını anlamına geldiğini kaydetti.
Referandumda, Hükümet, şahsi olarak Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP’nin sınav vereceğini belirten Faruk Acar, “Hükümet “evet” oyunu yüzde 60’ın üzerinde alırsa, “Ben halen daha iktidarımı devam ettirebiliyorum. Halk nezdinde de bu böyle” diyerek halkın güvenini tazelemiş olacak.” Dedi.
Acar referandumda en kritik noktada CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu kaydederek “Çok büyük bir söylemle yola çıkıldı. Rüzgar denildi, DSP’den alındı, TDH oraya geçti. Eğer Evet oranı yüzde 50’nin altında olursa bu CHP’nin zaferi olur. Ama tam aksine evet oranı yüzde 60 ve üzeri oranda olursa Kemal Kılıçdaroğlu’nun o koltukta çok fazla kalamayacağını tahmin ediyorum Çünkü bu kendisinin vereceği özel bir sınav.” diye konuştu.

Yolumuz da çalışmamız da aldığımız yol da belli hamdolsun.....