Haybe | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Haybe

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
ENGİN ARDIÇHaybe
Her gün de cumhurbaşkanına küfür ederek sayfa dolmaz ya, postalcı basın ara sıra çarçur haberlerle de gazetecilik yaparmış gibi yapıyor. Bunlardan üç haber derledim, sırayla okuyalım.
Bir: Sevgili kardeşimiz Emrehan Halıcı'nın seçimlere girmeyen, halkın kafasını dinleyebilmesi amacıyla propaganda ve miting de yapmayan gereksiz kuruluşu Elektronik Parti, 7 Haziran seçimlerini [FONT=pt_sansbold]"mercek altına almış"... Vayyy...
Hangi partinin kaç sandıkta [FONT=pt_sansbold]"sıfır oy" [/FONT]aldığını hesaplamış.
AKP yalnızca bin 373, oysa MHP 7 bin 254, CHP 9 bin 420, HDP de 23 bin 873 sandıkta hiç oy alamamış. Yani AKP [FONT=pt_sansbold]"hepsine basıyor"[/FONT]...
Tamam da, bu derin bulgunun kimin ne işine yarayacağını pek anlayamadık.
Çok güzel video oyunları var, [FONT=pt_sansbold]"Game of War" [/FONT]falan gibi. Bilimkurgunun içine şövalyeler, prensesler, ejderhalar falan katarak büyümemiş ya da büyümemekte direnen zeki çocukları oyalıyorlar... E-Parti yönetimine, o çok sevdikleri bilgisayarlarının başından kalkmak istemiyorlarsa asıl bu tür eğlenceli saçmalıkları tavsiye ederiz, daha anlamlı şeylerle iştigal etmiş olurlar.
[/FONT]

***
İki: İzmir ve Eskişehir belediyeleri kardeşmiş... İzmir zaman zaman Eskişehir'e araç ve gereç yardımında bulunuyormuş. Hayırlı olsun.
Eskişehir belediye reisi Yılmaz Büyükerşen de, İzmirli kardeşi Aziz Kocaoğlu'nun bu yardımının altında kalmamak için "zarif bir jest" yapmış.
Ne yapmış, o da tutmuş lületaşından pipo mu göndermiş?
Hayır, göndere göndere balmumundan Atatürk heykeli göndermiş. Balmumu heykel, İzmir belediye binasının girişine konmuş. 9 Eylül'de açılışı varmış, o gün İzmirli vatandaşlar da bu heykeli görebileceklermiş.
Boylarının kaç santim uzayacağını öğrenmek ister, belediyeciler o sıcakta heykelin erimesine sebep olurlarsa da kıyameti koparırız ha, ona göre!
***
Üç: CHP barış yürüyüşü düzenlemiş. Galata Köprüsü'nde.
Etkinliğin adı, çok yaratıcı bir şekilde "yurtta barış cihanda barış"...
Niçin "sulh" kelimesini sadeleştiriyorlar da "cihan" kelimesine dokunmuyorlar, bu da merak konusudur.
Gürsel Tekin etkinlik münasebetiyle "beyaz" giyinmiş. Katılan diğer ağır toplardan Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Barış Yarkadaş ve de Bihlun Tamaylıgil'in ne renk giyindiklerini öğrenemedik. İçlerinde "açık siklamen" giyen var mı, bilemiyoruz.
El ele tutuşup "barış zinciri" oluşturmuşlar. Güvercin ve balon uçurmuşlar.
Eylemin arkası da gelecekmiş, ona göre ayağınızı denk alınız.
Beyazlı Tekin, bir de konuşma yapmış.
Demiş ki: "Bütün bu savaşın sebebi küresel dünya ve onun iş ortağı olan bugünkü iktidardır!"
Balon uçurmuşlar dedik ya.
***
Postalcı basında Erdoğan Demirören'in "lüzumsuz eleman tasfiyesi" sürecek gibi görünüyor.
 
Üst