"Hayatımda bir kere evleniyorum herşeyin en iyisi olsun"

Kaptan

Mecra Yazarı
evlilik-kredisi.jpg

Şu düğün denen illetin ne kadar ilkel ve gereksiz olduğunu henüz çoğu insan kavrayamamıştır.
"Hayatımda bir kere evleniyorum" diyen kızların sözüne ikna olarak 3-4 saat sürecek saçma bir düğün için binlerce lira harcanıyor..Çok mu zor kardeşim gidip nikahını yapıp takını aldıktan sonra sevdiğin, yakının 15-20 insanla şık bir mekanda bir şeyler yemek, içmek , eğlenmek?

Yok illa önce söz sonra nişan sonra kına sonra düğün, koca koca salonlarda, devasa pastalar eşliğinde, mal mal şarkılar ile dans etmek, sarkık kollu ablaların, etrafta koşuşturan veletlerin arasında 2 km'lik halaylar çekilecek, elaleme gövde gösterisi yapılacak.

Ayrıca kızların hep söylediği "hayatımda bir kere evleniyorum" sözünede ayrı bir uyuzum, sanki erkekler yüzbinkez evleniyor.E erkeklerde bir kere evleniyor.Sırf kızlar arkadaşlarına "bak benim düğünüm seninkinden daha güzel oldu" egosunu yaşamak için hava atmak için erkeği binlerce lira borcun altına sokuyor. O Para ile dünya turuna çıksanız helal olsun diyeceğim yada çatır çatır keyfiniz için eğlenceniz için eğitimizin için harcacanız mutlu olacağım. ama gidip 3-4 saat için binlerce lira harcamak mantıksız geliyor bana.

Son olarak şimdi bu evlenecek olan hanım kızlarımız sırf hava atmak için gösteriş yapmak için erkeği binlerce lira borcun altına sokuyor ondan sonrada erkeğe" ya sen neden değiştin neden eskisi gibi değilsin" diye hiç laf yapmasınlar o kadar borcun altına yiyorsa sen gir sendeki değişimi görelim.
Özetle düşmeyin beyler hanım kızların " ben bir kere evleniyorum herşeyin en iyisi olsun" sözlerine.

alinti