Hayatı Allahla Yaşamak/ Yalçın İçyer

deren

semure
cebleri doldurmak içimn kendini satan devletni ve milletini satanlardan daha şerefli ve daha namusludur.

spesifik

آزادی قید و بند
Doğu kendini yönetene güvenebilseydi
HDP oluşmazdı.. Güven kaybedilmiş. Biz etkisiz elemanlarız .Objektif olmaya çalışıyoruz
ama isabetli ama değil..
Kapitalizm bu bakış açısını aşılıyor. Kişi neye aç ise o minvalde yaşamak durumunda kalıyor
Bu açıdan cemaatte kendinden ayrılanları hainlikle suçlamıyor mu ?
İzmir gibi batıdan iki milletvekili çıktı ya bu kadar mı kinlendi millet .. çok manidar bu durum...
neyse ben kimseyi incitmek istemiyorum
eksik aklımla düşünebildiklerim bunlardan ibaret

iqra

Asistan
Elçileri örnek almak yada onların hayatların kendi hayatımıza entegre etmek çok zor mu? Yada bizim için imkansız mı?

İnsan 'a özgürlüğü Allah 'ın ayetleri verir. Müslümanlar Allah 'ın ayetlerine gereken özeni ve ilgiyi göstermeyip avrupadan ithal özgürlükler ile ben özgürüm diyebilir mi?

Yahu din nedir? Avrupanın sana sunduğu özgürlük etkisizleştirilmiş bir ibadet özgürlüğüdür. Her cum'a hoca hutbede Allah yakınlarına bakmayı emrediyor diyor? fuh-şuyatı yasaklar diyor.

İnsan gerçekten üzülüyor ve neden diye düşünmeden edemiyorum.

kardeş buyurun şimdi artık meydan sizin. biz bir halt edemedik. şeriati getirin de bizde rahat edelim sizinle. getirdiniz de biz mi karşı çıktık. konuşmakla olmuyor. haydi görelim sizi utandırmayın bizi.

Hakperest

Kıdemli Üye
cebleri doldurmak içimn kendini satan devletni ve milletini satanlardan daha şerefli ve daha namusludur.

gönül isterdi ki doğuda akparti % 80 alsın ama olmadı
sanırım kürtler hdp nin barajı aşamasa savaş başlatmasından çekindiler
abd-israil-ing.-almn. gibi şeytan bir ülkeler var ve türkiyeyi doğu üzerinden yeniden sakatlamak istiyorlar
Allah cc fırsat vermesin

ancak şu var ki şerf siz vs tarzlı çıkışlarınız hoş değil
mesela bizim ailede
iki kardeş akparti
birisi hdp ye oy verir
iki kardeşimi de çok severim

adams77

Kanalizasyoncu
kardeş buyurun şimdi artık meydan sizin. biz bir halt edemedik. şeriati getirin de bizde rahat edelim sizinle. getirdiniz de biz mi karşı çıktık. konuşmakla olmuyor. haydi görelim sizi utandırmayın bizi.

Ben boşuna insan üzülüyor demiyorum.

Öyle bir şey diyorsun ki!! Sanki şeriatı getirmek bizim üzerimize vazife sizin üzerine vazife değil. He birde şeriat nedir? İnsan bu sefer iki kere üzülüyor. Nereden tutsak elimizde kalan kavramlar ile derdimizi anlatmaya çalışıyoruz.

iqra

Asistan
Ben boşuna insan üzülüyor demiyorum.

Öyle bir şey diyorsun ki!! Sanki şeriatı getirmek bizim üzerimize vazife sizin üzerine vazife değil. He birde şeriat nedir? İnsan bu sefer iki kere üzülüyor. Nereden tutsak elimizde kalan kavramlar ile derdimizi anlatmaya çalışıyoruz.
biz şeriat gelsin diye işin bir ucundan tutuyoruz. bu bir başlangıç işte. siz ne yapmak düşüncesindesiniz. onu söyleyebilir misiniz? ben de farkındayım şeriatın ne olduğunun. onu yaşamak en büyük hayalimiz milletce. önce evimizde sonra okulumuzda işimizde hayatımızın her alanında. bunun için dua ediyoruz fiili ve kavli. ve bulunduğumuz şartlar içerisinde bu yoldan daha başka uygun müsait bir yol bilmiyoruz varsa samimi söylüyorum bize de söyleyin.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bayındıra mı bakalım Kuran'a mı?

Üstat böyle yazınca seni tanımayanlar yalnız kurancı sanacak. :)

Meryem 59: Onlardan sonra öyle bir soy geldi ki namazı zâyi etti onlar, şehvetlere uydular, azınlıklarının cezâsına pek yakında uğrayacak onlar.

Enfal 35: Onların Ka'be'nin yanındaki namazları ıslık çalmak ve el çırpmaktan başka bir şey değildir. 'İnkar etmenize karşılık azabı tadın bakalım!.'

Eklediğiniz ayetler benim yazdığımı tasdik eder nitelikte:

Mekke döneminde müşriklerde namaz kılardı.

Belki şekli şemaili farklı idi, belki saatleri farklı idi, belki rekatları farklı idi ama kılarlardı...

Aynı şeyleri söylüyoruz.

Selam ve dua ile...

lafons7275

Kıdemli Üye
Üstat böyle yazınca seni tanımayanlar yalnız kurancı sanacak. :)

Eklediğiniz ayetler benim yazdığımı tasdik eder nitelikte:

Aynı şeyleri söylüyoruz.

Selam ve dua ile...
Enfal 35: Onların Ka'be'nin yanındaki namazları ıslık çalmak ve el çırpmaktan başka bir şey değildir. 'İnkar etmenize karşılık azabı tadın bakalım!.'

Kardeşim ıslık çalmAK VE EL ÇIRPMAK müşriklerin namazıymış. Bu namazın peygamberin namazına ne benzerliği var?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
anlaşılan bu seçimde yediğiniz tokadın sebebini hala anlayamamışsınız....

Sizler hala şeriat peşinde, hilafet peşinde koştukça bu halk tarafından bir dahaki sefer değil tokat, tekmeyle kovalanacaksınız....:d
şeriatin ne olduğunu biliyormusun sözlüğe hiç baktin mi

cahid

Kıdemli Üye
biz şeriat gelsin diye işin bir ucundan tutuyoruz. bu bir başlangıç işte. siz ne yapmak düşüncesindesiniz. onu söyleyebilir misiniz? ben de farkındayım şeriatın ne olduğunun. onu yaşamak en büyük hayalimiz milletce. önce evimizde sonra okulumuzda işimizde hayatımızın her alanında. bunun için dua ediyoruz fiili ve kavli. ve bulunduğumuz şartlar içerisinde bu yoldan daha başka uygun müsait bir yol bilmiyoruz varsa samimi söylüyorum bize de söyleyin.

Açın Cezayir'in tarihini araştırın. Yakın zamanlarda yaşanan Mısır tecrübesini bir düşünün. Bunları gördüğünüz halde hâlâ bu yöntemle sonuç alabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizin gibi üç beş kişiden başka kimse de bu düşünceyle oy vermiyor zaten. Kendinizi avutmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal bir paylaşım ağında bir kardeş güzel bir şekilde dile getirmiş.. Belki okuyup üzerinde düşünenler olur diye burada da paylaşım..

Her seçim yaklaştığında Türkiye'deki hocalarımız oy vermenin imanla alakası olmadığını, bu tarz İslam'ın olmadığı yerlerde Müslümanlara yardım edecek ve maslahatına olan partileri desteklememiz gerektiğini anlatıyorlar. Oy vermek veya vermemek bir yana bırakalım. Bu hocalar neden insanlara senenin diğer günlerinde demokrasi ve laikliği, bu sistemin Islam dışı olduğunu ve Müslümanın Kur'an'dan başka hükümlerini kabul edeceği bir kitabı olmadığını anlatmıyorlar?! Kuran'ın anayasal, toplumsal, politik, ekonomik her alanda uyulması gereken bir hayat kitabı olduğunu ve bunun dışında kalan tüm hükümlerin, sistemlerin batıl olduğunu, Müslümanın bu sistemlerden elinden geldiğince uzak durması gerektiğini anlatmıyorlar. Maslahat niyetiyle oy vermelerini anladım. Fakat sistemde değişen bir şey yok. Bunlar niye anlatılmıyor? Veya şöyle soralım maslahat niyeti ile oy verenler yüzde kaçı oluşturuyor, demokrasi ve TC vatandaşlık hakkı için oy kullananlar yüzde kaçı oluşturuyor? Demokrasi niyeti ile oy verenlerin imanlarının tehlikeye gireceğini bu hocalarda söylüyor. Peki insanları bu doğrultuda uyarıyorlar mı? Hayır. Benim karşılaştığım bir çok kişi daha refah bir yaşam için oyunu kullandı. Bu sistemde Allah'ın helal ve haramları yok sayılıyormuş çoğunun umrunda bile değil. Farkında değiller daha doğrusu. Bu yüzden 5 vakit namazını kılıp şeriat düşmanı müslümana mensup tek ülkeyiz. Insanlara Kur'anın her alanda uyulması gereken bir anayasa kitabı olduğunu anlatmalıyız. Peygamberlerin (selam onların üzerine olsun) halklarına anlattığı gibi her konuda Allah'ı birlememiz ve tek ilah olarak kabul etmemiz gerektiğini anlatmalıyız. Çünkü çağımızın putlarından birisi de demokrasidir. Selam ve Dua ile...
Not: Amacım insanlara demokrasinin gerçek yüzünün anlatılmadığından bahsetmekti. Oy konusunda tartışmaya girilmemesini rica ediyorum.
https://tr-tr.facebook.com/gencmus

Bu da başka bir alıntı

Demokrasi ikiyüzlülüktür.
Eğer demokrasi özgürlükse neden bizim insanlarımız özgür değil?
Eğer demokrasi adaletse, neden biz adalete sahip değiliz?
Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sahip değiliz?

| Malcolm X

menzil5453

Doçent
Tamam oy vermediniz şeriat geldi hayırlı olsun. Bu kadar müslümanın vebali de boynunuza olsun.

menzil5453

Doçent
ewet katılıyorum şuurlu bir şekilde demokrasiyi benimseyenler var ne acı :(

Ne güzel oy vermediniz müslümanların bütüüün sorunları çözüldü. Artık Türkiyedeki ve Dünyadaki müslümanlar huzur içinde. Nasıl da hayırlı bir işe imza attınız tebrikler.

adams77

Kanalizasyoncu

Güzel kardeşim bu ümmet ne zaman salat 'ı ikame etmesini öğrenir işte o zaman müsait yolu görür. Bu ümmet ne zaman dua etmesini öğrenir işte o zaman yolu görür.

Furkan 30. ayet ne diyor?

adams77

Kanalizasyoncu
Tamam oy vermediniz şeriat geldi hayırlı olsun. Bu kadar müslümanın vebali de boynunuza olsun.

Siz şeriata karşımısınız? Siz şeriat getireceğiz dedinizde biz mi oy vermedik?

Siz din nedir bilmiyormusunuz? Allah 'ın bizim için seçip beğendiği dinden başka bir din mi var?

adams77

Kanalizasyoncu

Siz oy verdiniz de şeriat mı geldi? Üzerinizdeki bu ağır yükü bir oy ile başkasına mı yüklemiş oldunuz. Sorumluluktan kurtuldunuz mu? Ben oy verdim gelip gelmemesi beni ilgilendirmez mi diyeceksiniz? Sen ne yaptın? Oy ile şeriat gelmez güzel kardeşim Allah 'ın sana vermiş olduğunu kullanacaksın.

lafons7275

Kıdemli Üye
11377115_1071037989592704_5680537731379362550_n.jpg

cahid

Kıdemli Üye

Biz şeriat getiremedik maalesef ama kendisinin öyle bir amacı olmadığı gibi başka ülkelere de lâiklik ihraç etmeye çalışanlara da destek vermeyerek safımızı belli ettik. Hz. İbrahim (a.s.) için 1 damla su taşıyan karınca gibi olmaya çalışıyoruz. Siz sonuca bakıyorsunuz biz sonuç olmasa da doğru tarafta yer almanın derdindeyiz. Bu dünya hiç ümmeti olmayan nice Peygamberler gördü hiç biri de üç beş kişi tarafıma geçsin diye tavizler vermedi çünkü iman bunu gerektiriyordu.

Siz kolay yoldan oy vererek meseleyi halledin.. (80 yıldır bu yolla bir sonuç alındığı da yok. 3 nesil bu hikayelerle uyutuldu) Allah (c.c.) rızası için kafanızdaki tüm düşünceleri , ön yargılarınızı bir kenara bırakın.Aşağıdaki âyet ve hadisler üzerinde biraz düşünün bakalım.

Sizden önce gelip geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlara öyle bir yoksulluk, öyle dayanılmaz bir zorluk çattı ve öylesine sarsıldılar ki, sonunda elçi, beraberindeki mü'minlerle; "Allah'ın yardımı ne zaman?" diyordu. Dikkat edin. Şüphesiz Allah'ın yardımı pek yakındır. Bakara 214

Muaz bin Cebel (r.a.) rivayet ediyor:
"İhsanı, ihsan olarak kaldığı müddetçe alınız. Dinîniz için rüşvete dönüştüğünde ise onu almayınız. Onu almadığınızda fakir ve muhtaç duruma düşecek değilsiniz.
Dikkat edin! Beni Merah'ın borusu yeterince öttü. Beni Merah artık öldü. Haberiniz olsun! Bundan sonra İslâmın sözü geçecektir.
Dikkat edin! Kur'ân'la idareci birbirinden ayrılacaklar. Siz Kur'ân nerede ise orada yer alınız.
Dikkat edin! Üzerinize bâzı idareciler gelecek. Eğer onlara itaat ederseniz, dalâlete düşersiniz. Şayet karşı çıkarsanız sizi öldürürler."
Câbir (r.a.), "Ey Allah'ın Resulü, o zamana ulaşırsak nasıl hareket edelim?" diye sordu. Resûlullah (asm) şöyle buyurdu:
"İsâ bin Meryem'in ashabının davrandığı gibi davranın. Onlar testere ile ikiye biçildiler, dar ağaçlarına çıkarıldılar. Allah'a itaat üzere ölmek, Ona isyan ederek yaşamaktan hayırlıdır." [Taberâni, Mu’cemu’s-Sağir Tercüme ve Şerhi, (İsmail Mutlu), Mutlu Yayınları: 2/198-200]

Rasûlullah (asm) Kabe'nin gölgesinde kaftanını yastık ederek dayandığı bir sırada yanına vardık.“Yâ Rasûlallah! Bizim için Allah'a duâ edemez misin? Allah'tan nusrat/yardım dileyemez misin?” dedik. (Kureyş müşriklerinin işkencelerinden şikâyet ettik) Bunun üzerine Rasûlullah (asm)’ın rengi değişti ve şöyle buyurdu:
"Sizden önceki ümmetler içinde öyle kimseler bulunmuştur ki, (zalimler tarafından) yakalanır, onun için yerde bir çukur kazılır, o kişi o çukurun içine gömülürdü. Sonra büyük bir testere getirilir, onun başı üzerine konulurdu da cesedi ikiye bölünürdü, fakat bu onu dinden döndürmezdi. (Bir başkasına da benzer işkenceler uygulanır); demir taraklar ile etinin altındaki kemiği ve sinirleri taranırdı da, bu işkenceler o mümini dîninden çevirmezdi."
"(Sahâbîlerim!) Size yemîn ederek söylüyorum ki, Allah bu işi (İslâm dînini), mutlaka tamamlayacaktır. Öyle ki, bir süvârî San'â'dan Hadramevt'e kadar (tek başına) yolculuk edecek de Allah'tan ve bir de (yolcu koyun sahibi ise) koyunlarına kurdun saldırmasından başka hiçbir şeyden korkmayacaktır. Fakat sizler acele ediyorsunuz!" (Ahmed b. Hanbel, 5/109; Buharî, Menakıbu’l-Ensar, 29)

lafons7275

Kıdemli Üye
Biz şeriat getiremedik maalesef ama kendisinin öyle bir amacı olmadığı gibi başka ülkelere de lâiklik ihraç etmeye çalışanlara da destek vermeyerek safımızı belli ettik. Hz. İbrahim (a.s.) için 1 damla su taşıyan karınca gibi olmaya çalışıyoruz. Siz sonuca bakıyorsunuz biz sonuç olmasa da doğru tarafta yer almanın derdindeyiz.

.

Mekke döneminde inen ayetlere bir bakalım,

Onların yaptıklarına sabret,

Onlardan yüz çevir

Medine dönemine bakalım:

Onlarla savaşın.

Neden böyle oldu?

adams77

Kanalizasyoncu
Peygambere bakalım ne yaptı?

Mekkeli müşriklerin meclisine girip Allah 'ın vahyini bu meclis üzerinden mi tebliğ etti? yoksa bizzat halkı bilinçlendirip bir halk hareketimi oluşturdu? Oluşan bu halk hareketi müşriklerin meclisinemi girdi? Bu kitap akıllarda yer bulamazsa onu kişiler ile getiremezsiniz yada uygulatamazsınız.

Herkes evinin önünü temiz tutsa yeter.