Hayaller Dünyası...

elbiss

Ordinaryus
Bu sefer çok farklı sosyal mesaj içerikli yazı dizisi paylaşımı yapmayı umut etmekteyim

umarım düşünsel yanının açığa çıkmasının yanı sıra sosyal mesajları güzel işleyebilmişimdir..

Demokrasi konusunu yine anlatamadık ya :) neyse nasip olduğunda anlatırız...

gelecek konumda Geçmiş Ruhlar diye bir yazı dizisi paylaşmak istiyorum ki türünde farklı olacağı inancındayım...belkide ilk :)

İyi okumalar.
--------------------------------------------------------------------------

i

Bir çok insanın Dünya yaşamı hayatı boyunca kurduğu hayali oluyor ki gerçek manada çok az insan dünya hayatında istediği arzuladığı hayallerine tam olarak kavuşabiliyor....

Geri kalan insanların bazıları hayallerinin ya az bir kısmına kavuşabiliyor yada farklı bir alanda da olsa hayalinin küçük dilimine kavuşabiliyor fakat geriye kalan oldukça büyük bir zümre ise malesef hayallerine dahi yaklaşamıyor fakat hayat bir şekilde onlar için tüm insanlık için devam etmekte...

[video]http://vube.com/vote/Benjamin+Lasnier+Covers/YCfip17DWh?n=5&t=s[/video]

Aslında bu konuyu yazmak hiç aklımda yoktu ...tesadüfen farklı bir konu üzerinden farklı yerde buldum kendimi....Bulduğum sayfada müzik paylaşımları oluyordu ...

Kardeşim sayfama denk gelince ister istemez dinledim(Bu arada kardeşimin sesi çok güzel hoşuma gitti desteklemek kendisine hayal kapılarını açmak gerek diye düşünüyorum...kendisini tanımıyorum ama kardeşime Türkiye den Selam olsun Umarım Ümit ederim ki BARIŞ ve SEVGİ kalbinde herdaim yaşar inşallah...Bu arada İSVEÇ e de Selam olsun...onları hiç unutamam güzel insanlar diyarı..)....Aslında kardeşim şarkılarını söylerken hayallerinin özlemlerinin iç yapısını alabildim...

Düşündüm ki hayali olan bir genç şeffaf ve sade algı ve düşüncede saf duygularla olunca aslında dünya BARIŞ ı adına oldukça etmen diye düşündüm...

Sonrasında düşündüm ki
Aslında dünyanın ihtiyacı bu tarz gençlerimizi oluşturabilmekte...ben gençlere oldukça değer veren bir insanım gençlere ne kadar fazla güzellikleri anlatabilir gençlere ne kadar fazla iyiliklerden ufak yaşlarda anlatabilirsek...bunun yanında gençlere ne kadar fazla ufak yaşlarda İnsan öldürmenin kötü olduğunu bahsedebilirsek

Sanıyorum ve umut ediyorum ki gençler gelecek yüzyıllarda BARIŞ ı daha çok sevecekler...

Fakat bu yeterli değil gençlere ALLAH ı sevdirmemiz gerek...hangi dinden olursa olsun o din alimleri kesinlikle gençlerine ALLAH ı anlatmalı ve sevdirmeli diye düşünüyorum...eğer dünya olarak büyük geniş bir halka oluşturabilirsek işte bu halkaya hangi inançtan insan olursa olsun yeter ki ALLAH ı tanıyan bilen seven olsun gelip katılmalı diye düşünüyorum...

Dünyada geniş halkanın zincirlerini ne kadar sağlam bağlayabilirsek hangi din olursa olsun ellerimizi halkada sıkı sıkıya ADEM den ötürü sağlam tutabilir başarabilirsek inanıyorum ki dünya BARIŞ ile ŞENLENECEK...

Dünya barış ı için ve refahı huzuru için siz liderlere büyük işler düşmekte...Ülkelerinizi yöneten siz liderler daha liberal olmanızın yanı sıra daha insancıl olabilmeniz gerekmekte...

Bunun yanında oluşan sorunlara pozitif açıdan bakarak ilerleyebilmeli ve ne olursa olsun kardeşlik bağı üzere birbirinize karşı yardımsever samimşi ve sevecen olabilmelisiniz...

İşte bu aşamalardan sonra eğitim kurumlarınızı yeniden yapılandırmalı ve özellikle dünya hayatı için dogruluğu güzelliği iyiliği yardımseverliği anlatan dersler içerikler koymalısınız...

Bu işlemlerden sonra gençlere öyle bir zemin hazırlanmalı ve sunulmalı ki gençlerin gelecek kaygıları olmamalı gençleri öyle bir sistematik programlama ile yetiştirebilmeliyiz ki gençler çok radikal olarak diri bir şekilde dünya insanlığı için hayata atılabilmesi ve katkısını dünya BARIŞ ı için sağlaması gerekir..

Aslında Ders programlarına DÜNYA BARIŞ ı adlı kitaplar koymalı yeni nesil gençlere BARIŞ ı sevdirmeliyiz..

İnsanlık BARIŞ a ne kadar fazla yaklaşırsa insanlık zulumlerden o kadar fazla uzaklaşacağı kanaatindeyim...İnsanlık dogruları ne kadar fazla ister ve uygularsa kanımca o kadar fazla dünya hayatı daha güzel olacak...

Gençler için çalışan liderlerin olması ve bunu icraatlarıyla göstermesi ve gençlere sahip çıkan eğitim sistemlerinin uygulanması ve gençlere duruşuyla ifadesiyle sevgisiyle deger veren yargısını gösteren bunun yanında hayatının belirli bir dönemlerinde sıkça gençleri okullarda ziyaret eden ve gençlere ekonomik refahlıklar kazandıracak sistemler oluşturan liderler dünya hayatında ihtiyaç vardır...Böyle liderler aranmaktadır...ilgili liderlerin benimle irtibata geçmesini dilerim :)

Ufak bir kötü espiriden sonra :)...

Demek istediğim Öyle bir Lider olacak ki içerisindeki enerjisiyle Dünyaya o enerjiyi akımı geri getirebilecek bir lider olmalı bunun yanında Öyle bir lider olmalı ki Dünya insanlarına yeniden o İnsanlığın ne demek olduğunu hatırlatacak lider olmalı...

Siz yada biz büyüklere birşey demiyorum bizler çoktan bozulmuşuz :9 varımız yogumuz enerjimiz kaynagımız geriden gelen gençler için olmalı gençler için çalışmalıyız gençlere güzel BARIŞ la dolu bir Dünya bırakmak için çalışmalıyız...Gençlere ezmeyi yıkmayı öldürmeyi ögretmemeliyiz...

Gençlere hayallerinin kapılarını nasıl açması gerektiğini ve gençlere nasıl başarılı olabilecekleri ögretebilmeliyiz...Bunlar bizler büyüklerin görevleridir...

Siz Dünyanın tüm liderleri koltuklarınızda gençler için neler yapıyorsunuz bakalım ? :) Gençler için hangi dogru güzel eğitim sistemlerini hazırlıyorsunuz ...Gençlere ne kadar dini eğitiminizi verebiliyor ve gençlere ne kadar fazla ALLAH ı anlatıp sevdirebiliyorsunuz ve gençlerinize ne kadar fazla tüm insanlığı sevmesi için çaba sarfediyorsunuz...

Yoksa sizde kıskanç ayrılıkçımısınız umarım değilsinizdir....

Geriden gelecek gençlere güzel iyilikler yapmak istiyorsanız ...Tüm insanlığı sevdirin Barış ı sevdirin...ALLAH ı sevdirin...bu siz büyüklerin görevleri olması gerekiyordu...Unutmamanız gerekiyordu...neyse vakit geç değil halen dünya için güzel işler yapılabilir...

Halen dünyanın son zamanında bile dünyanın güzel olabileceğini insanlığın değerli olabileceğini yaşayabilir ve ALLAH a gösterebiliriz..

İnsanlığın kötü olmadığına inanıyorum insanlığın ayrılıkçı olmadığına inanıyorum

451.jpg

...sadece insanlığı kötü yapanın yanlış eğitim sistemleri ve modellemeleri olduğunu düşünmekteyim..

Dünya olarak birlikte ayağa kalkacaksak ilk olarak dünya olarak insanlık olarak birbirimize inanmalıyız güvenmeliyiz ve ne olursa olsun dogru liderleri seçip samimi olabilmeliyiz...

Başarıların esa kaynakları gerçekten İNSANLIK için çalışmaktan geçer gerçekten de bu konuda kararlı azimli olmaktan geçer gerçektende yardımcımızın ALLAH oldugunu bilmekten geçer..

Eğer bizler birbirimize İNSANLIK olarak inanmazsak ne olacak bu dünyanın hali....sürekli zulum acı hüzün göz yaşı bu dünyaya bu insanlığa yakışıyor mu?...

Bizler İnsanlık olarak ALLAH a Böyle sözler mi verdik...?.Sözlerinizi hatırlamaya çalışın her insan ALLAH açok büyük sözler verdi düşünürseniz hatırlarsınız...Sözlerinizi kendiniz için yapamıyorsanız ALLAH için yapabildiğiniz kadarını yapın hiç yapamıyorsanızda en azından İNSANLIĞI üzmeyin İnsanlığı ağlatmayın bu bile DÜNYANIN SON ZAMANLARI adına ALTIN değerinde...

Dünya kabul edilsede edilmesede ölmek üzere anlamak üzereyiz katılırsınız katılmazsınız bilemem ben yazıp geçerim...dünyanın zamanını bir tutam daha uzatmak istiyorsak dogru yol üzere olmamız gerek kendimiz için değil gelecke genç nesillerin rahat huzurlu refah içinde yaşaması için sadece nesillerin değil dünyada yaşayan diğer canlı tüm türler için.

dream-animation.jpg

Bu ifadelerde birer hayal dünyasının ürünleri belki benim yelpazemden çıkan ürünler fakat benim size anlatmak istediğim dogru çocuklar yetiştirelim ki gerçek esasta kazanan DÜNYA olsun....

Parasal konularda ortak tüm dünya için para kullanılabilinir bunun yanında savaşları önleme adına dünyada çıkan tüm yer altı zenginliklerin tüm dünyanın eşit malı oldugu kabul edilir ve belli paylaşım oranları yapılabilir....yine dünya barış ı adına dünyadaki tüm oluşturulmuş sınırlar kaldırılabilir Böyle likle tüm insanlığın bir arada olması sağlandığı gibi tüm insanlığın özgürce yaşayıp özgürce tüm ülkeye gitme hakkı olabilir...

Bunun yanında her ülke kendi dinini dilini terketmeyecek fakat her ülke belli anlaşılan dili ortak bilmek durumunda olacak yani eğitim sisteminde yüzde yüz ögretecek....fakat ülkenin ana dili sınırlar kalkmış olsa dahi sabit kalacak dinide....

insanlık yeniden bir arada bütün bir kaynaşım yapabilirse aslında buralardan BARIŞ adına çözümler bulabiliriz kanaatideyim..

Gerçi uzun zamandır insanlık birbiri arasında oldukça bir kavga ve tartışma halinde bu bütünsel yapıyı birleştirebilmek oldukça zor olabilir çünkü yaşanan kavgalarda oldukça fazla zahiyat ve ölümler oldukça fazla olmuş....Bu ölümlerin kine dönüştüğü düşünülürse o kini söndürmek ve hapsetmek hiçte kolay gözükmüyor...

Tüm çerçeveyi bir araya toplayabilirsek öncelik Dünya Liderlerinin ortak samimi BARIŞ adımları ve çabaları olması gerekiyor bunun yanında kesinlikle samimi olmaları gerekiyor bunun yanında kesinlikle BARIŞ ı bozan ülkeler var ise dışlanmalı yada büyük bir dille sert ifade ile uyarılmalıdır...Gelecek nesillerin rahat ve özgür yaşamasını istiyorsanız ALLAH ı anlatmalıyız Dünyadan din ve din analayışı ortadan kalkarsa sizlerin söylemi dogrultusunda...

Dünyada önlenemez bir felaket ve yıkım öncüleri olmuş olursunuz esas olan dinleri ayakta tutabilmenizdir...Her gelen din ALLAH tan gelmiştir....ALLAH sizlere neler buyurduysa dininiz gereği uymalısınız...

Her gelen peygamberlerin sözlerine uymalısınız ama değiştirilen metinlerinize dikkat etmelisiniz bulabiliyorsanız dogrularını bulmalı ve ögrenmelisiniz...Dünya ölmeye devam ediyor...

Hadi birlikte insanlık olarak Dünyayı ayakta tutabileceğimizi düşünelim ve Bir kerecikte mantıklı hareket edelim ...

Kendimiz için değil DÜNYA İÇİN İNSANLIK İÇİN YENİ VE YENİDEN BARIŞ diyerek Tüm Dünyaya haykıralım....

Yaşasın BARIŞ yaşasın BARIŞ İNSANLARI....

DÜnyada büyük bir halka oluşturun ve tüm insanlık olarak ellerinizi sımsıkı zincirle bağlıymışcasına sağlam tutun...ve bir daha elleri asla bırakmamayı gençlerinize ögretin...

BARIŞ şarkıları oluşturun BARIŞ maçları yapın...BARIŞ sempezyumları,Forumları düzenleyin...BARIŞ altında gençlere dünya ülkeleri gezileri düzenleyin...BARIŞ adına fakir ülkelere yardımlar sağlayın..BARIŞ adına Filmler oluşturun...BARIŞ adına konserler etkinlikler düzenleyin...BARIŞ adına Kamplar yapın gençleri kaynaştırın ..BARIŞ adına AİLELERE GENÇLERE Piknik organizasyonları düzenleyin...

Yapacağınız her bir etkinlikle yapacağınız her uluslararası birleşimlerle BARIŞ halkalarını güçlendirmiş olacağınız gibi kaybettiğimiz o İNSANLIK kardeşliğinide geri kazanacağız inancındayım....İnanmdan çalışmadan çaba yapmadan oturduğunuz yerden bu işler olmaz yürümez...

İnsanlık için söylemlerinizi yumuşatmalı ...İnsanlık için söylemlerinizi sevgiyle doldurabilmelisiniz...İnsanlık için lider değil arkadaş olduğunuzu birer iyi abiler olabildiğinizi gerçek kimliklerinizle gösterebilmelisiniz...siz kendiniz için değil büyükler için değil GENÇLER için yapmalısınız...

Gelecek nesillerin hiçbirinin gözünden yaş gelmesini istemem...Her gelecek nesil gencin gözünden ışıltı ve mutluluk gelmesini isterim..

Nice Güzel Hayaller Dünyasına...

Öyle...

elbiss

Ordinaryus
Yazıları genel manasıyla okudum ufak tefek hatalar var fakat anlamı bozmuyor...düzeltebildiklerimi düzelttim gerisi orjinal kalsın :)...

Bu arada her zaman standard yazdığım yazıyı sonra bir ara yazacağım..

Öyle.

elbiss

Ordinaryus
http://vube.com/vote/Benjamin+Lasnier+Covers/YCfip17DWh?n=16&t=s

Kardeşimizi destekleyelim hayallerine kavuşması için Türkiye olarak yardım edelim...

İslamiyetin esası özü kardeşliktir...İslamiyet din dil ırk mezhep gözetmeden her insana katkısını güzelliğini sunar niteliktedir...BARIŞ ın köprüleri Bu topraklarda TÜRKİYE den yeşererek tüm dünyaya yayılacak inşallah...

Bu BARIŞ akımı öyle bir yayılacak Kİ koca büyük bir dev olacak Koca koca insanlar bile destekleyecek ....Hatta Dünyada ki tüm canlılar bu günü mutlulukla kutlayacaklar onlarda katkılarını insanlık göremesede dünyadaki terkettikleri belli işlerini yeniden yapmaya başlayarak gösterecekler...Dünyada hiçbirşey çözümsüz değildir dünyada herşeyin bir çözümü vardır yeter ki karamsar ve inançsız olmayın...

Eğer İNSANLIK inanır ister ve uygularsa BARIŞ huzurla dünyaya yeniden gelecektir...

Yeter ki BARIŞ ı bozan LİDERLER oldugunda kızmasını tepki göstermesini bilin Tepkiniz olursa zulme cesaret edemeyeceklerdir... ALLAH biz İNSANLIĞA yeniden yardım edecektir...

Buna İnsanlık olarak İnanmamız gerekiyor...Çünkü insanlığın başka seçeneği yok kalmadı..diye düşünmekteyim...

İNANIN ÇOCUKLAR İNANIRSANIZ BAŞARIRSINIZ.

Öyle.