Hayal kırıklığı yaşadığınız kitaplar hangileri?...Niçin...?

Tarık

Üye
İlginizi çekmiştir yada bir yerlerden tavsiye ile bir kitap almışsınızdır fakat ümitle aldığınız bazı kitapları okuduktan sonra onların hayallerinizdeki kadar değerli olmadığını düşünürsünüz.

Bu neviden tavsiye etmeyeceğiniz kitaplar varmı?
Varsa hangileri? Neden?

Tarık

Üye
Mesela benim bir çok kişinin tavsiyesi üzerine okumaya başladığım Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" adlı kitabı benim için tam bir hayal kırıklığı idi...

600-700 sayfa kadar olan kitaba ancak 350-400 sayfa civarında tahammül edebilmiştim ve ardından okurken geçen süreye hala acıyorum...

Gerçi arada bir son 250 sayfanın muhteşem olduğuna dair yorumlar okuyup tahrik olmuyor da değilim ama bu gidişle uzun bir süre tekrar elime almayacağım bu kitabı..

Tarık

Üye
Son zamanlarda okuduğum İngeborg Bachmann'ın "Malina" sında da benzer bir tecrübe yaşamıştım...

Heves ve heyecanla başlayıp 200 sayfa geçtiği halde dubakali nolcek türü bekleyişlerimle yine yarım duran kitaplarımdan biri olarak yerini aldı maalesef...

doğuhan

Profesör
Orhan Pamuk'un kitapları o kadar ödül falan alıyor ama,kitap okumayı çok seven ben''Benim Adım Kırmızı'' ve ''kar'' ile bir de ''beyaz Evi'' zar-zor okudum,çok sıkıyor okuyucuyu,hiç akıcılık yok.

Tarık

Üye
Orhan Pamuk'un kitapları o kadar ödül falan alıyor ama,kitap okumayı çok seven ben''Benim Adım Kırmızı'' ve ''kar'' ile bir de ''beyaz Evi'' zar-zor okudum,çok sıkıyor okuyucuyu,hiç akıcılık yok.

Orhan Pamuk'un "Benim Adım Kırmızı" adlı kitabı okuduğum ilk ve son kitabıydı...

Öylesine sıkıcıydı ki adeta işkenceydi...
Argo küfürler,alabildiğine gereksiz detaylar,sembolik ifadeler neydi niçin yazılmıştı hiç anlamamıştım ve ondan sonra yazarın şişirilmiş bir balon olduğunu düşünerek kitaplarını okumaktan vazgeçmiştim...

Beyaz Ev derken Beyaz Kaleyi kastettiniz sanırım.Onda mebzul miktarda intihal olduğu sonradan ortaya çıkmıştı galiba...

doğuhan

Profesör
Orhan Pamuk'un "Benim Adım Kırmızı" adlı kitabı okuduğum ilk ve son kitabıydı...

Öylesine sıkıcıydı ki adeta işkenceydi...
Argo küfürler,alabildiğine gereksiz detaylar,sembolik ifadeler neydi niçin yazılmıştı hiç anlamamıştım ve ondan sonra yazarın şişirilmiş bir balon olduğunu düşünerek kitaplarını okumaktan vazgeçmiştim...

Beyaz Ev derken Beyaz Kaleyi kastettiniz sanırım.Onda mebzul miktarda intihal olduğu sonradan ortaya çıkmıştı galiba...
evet ,beyaz kale yanılmışım,esir bir Venedikliyi anlatan kitap.Dediklerinize katılıyorum.
Yaşar kemalin kitaplarından İnce memedi beğenmiştim.
Ama yer demir gök bakırı elime aldığım zaman sanırım 10 sayfa okuyamadım.
şu an hatırlamıyorum ama bir kitabına daha bakmıştım oda çok sıkıcı gelmişti.
Bende şöyle bir intiba uyanmıştı,sanki ince memedi farklı bir yazar yazmış.

birgül

Üye
Mehmet Ali Şadoğlu'nun MUTLAK İRADE adlı 480 sayfalık kitabını aldım ( kapak resmi yüzünden) ve yine o resim yüzünden bakamıyorum kitaba .... onun üzerine kaç kitap bitti o duruyo.. eğer okuyan varsa, bana konusunu iletirlerse çok sevinirim ..eğer içerik güzelse devam edebilirim belki ..