‘Haşhaşi " NE DEMEKTİR ‘Haşhaşi,şeytan TANIMLAMASI NEDİR ?

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
26
Puanları
0


Yargı,Hizmet Hareketi’ne yönelik kullanılan nefret söylemlerinin suç oluşturduğunu tescil etti.

Yolsuzluk operasyonunun ardından,Hizmet Hareketi’ne yönelik kullanılan nefret dilinin suç oluşturduğu yargı tarafından tescil edildi. Ankara 18. Asliye Ceza Mahkemesi,Twitter hesabından avukat Hayrettin Açıkgöz’e ‘Haşhaşi,şeytan’ diyen Türk Hava Kurumu (THK) Şereflikoçhisar Şubesi Başkanı Ünsal İnaltekin’i ‘hakaret’ suçundan mahkum etti. İnaltekin’in cezası 2 bin 180 TL para cezasına çevrildi.

THK Şube Başkanı İnaltekin,Twitter hesabı üzerinden Ankara Barosu’na üye avukat Hayrettin Açıkgöz’e hakaret içerikli tweetler attı.

SUÇ DUYURUSU YAPTI

İnaltekin,Açıkgöz’ü hedef alarak,“Lideriniz Feto da Başbakanımıza arkadaş diyecek kadar densizleşiyor. Hem bu kapıdan beslenip hem de havlamayın Haşhaşiler,Haşhaşi,şeytan hizmet cemaati olduğunuz tespit edildi,şimdi büyük orta küçük şeytanları taşlayacağız” twitleri attı. Avukat Açıkgöz,hakaret twitleri dolayısıyla dava açtı.

Mahkeme kararında “Haşhaşi,şeytan,havlamayın gibi sözler hakarettir. Twitter’da herkesin görebileceği ve aleni olduğu kabul edilmek suretiyle sanığın internet yoluyla hakaret ettiği sabit görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

131 GÜN ADLİ PARA CEZASI

İnternet ortamında birden fazla hakaret etme suçundan 131 gün adli para cezasına çarptırılan sanığın cezası iyi halden 109 güne indirildi. Ceza 2 bin 180 TL para cezasına çevrildi. Sanık sabıkasız olduğu için hükmün açıklanması geri bırakıldı. Bin 500 TL avukatlık ücretini de sanığın ödemesine hükmedildi.

İftira davası açıldı

Avukat Açıkgöz,hakaret tweetlerini atan İnaltekin hakkında hakaret ve iftiradan suç duyurusunda bulundu. İnaltekin hakkında,sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret ve iftira suçundan dava açıldı.

‘CEVAP AMAÇLI’ SAVUNMASI

Mahkemedeki savunmasında hakaret kastının olmadığını söyleyen İnaltekin,Açıkgöz’ün Today’s Zaman Yazarı Mahir Zeynalov’un sınır dışı edilmesiyle ilgili mesajlarına cevap amaçlı yazdığını,kimseye iftira etmediğini savundu.


NE DERSİNİZ @hirahos be @Mahabad BURADA EN ÇOK HAŞHAŞİ tanımlaması yapan en çok sizlersiniz.Ben bu hesaplaşmayı ADALETE bıraktım BİRDE MİLYONLARCA KİŞİYİ HAŞHAŞİ olarak tanımladınız BE DİYEYİM DİYECEK OLAN AHİRET.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
26
Puanları
0
Haşhaşiler (Arapça: حشیشیة‎ Haşhaşiyye ya da Arapça: حشاشون‎ Haşhaşiyyun), 1090 yılının Eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kurulmuş dini tarikat ve siyasi örgüt.

Tarikat, İsmaililik mezhebini temel alan Fatımi Devleti'nde dinsel bir hizipleşme sonucu ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan iki koldan biri olan Nizariliğin temsilcisi olan Haşhaşiler önce İran sonra da Suriye'ye yayılmıştır. Kuşatılması ve ele geçirilmesi güç kaleler temelinde örgütlenmiş olan Haşhaşiler önemli kişilere yönelik suikastlere dayanan etkili bir askerî strateji geliştirerek Orta Çağ İslam dünyasında çok önemli ve farklı bir güç olarak ortaya çıkmıştır. Haşhaşiler ideolojik açıdan dönemin Sünni siyasî ve dinî çevrelerini, özellikle de Abbasi Devleti ve onun koruyucusu olan Büyük Selçuklu Devleti'ni düşman kabul etmiştir. Bununla birlikte Haşhaşilerin Haçlı devletlerini ve Moğol İmparatorluğu'nu hedef alan bazı saldırıları da olmuştur.
 

agbi

Yasaklı
İhvan Üyesi
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
26
Puanları
0
Cemaat de yer alanların tamamı şeref s i z Ve iman sı z d ı r...

@amca

FORUM da ALLAH cc tarafından özel yetkilendirilmiş biri olan siz NE YAPTINIZ da BI YETKİYE SAHİP OLUP BENİM VE TÜM CAMİANIN İMANSIZ OLDUĞUNA KARAR VERDİNİZ.PEYGAMBERİMİZ sav Bırakın İMANSIZI MÜNAFIK lara bile bu tanımlamayı yapmamıştır.

Şeref siz tanımlamanıza gelince CEVABIM HAZIR DA SİZİN SEVİYENİZE DÜŞMÜCEM.

siz başbakan A BİLE BELA OKUYAN BİRİSİNİZ
 

dostluk

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Haz 2007
Mesajlar
5,663
Puanları
83
Yaş
45
Haşhaşiler (Arapça: حشیشیة‎ Haşhaşiyye ya da Arapça: حشاشون‎ Haşhaşiyyun), 1090 yılının Eylül ayında İsmaili din adamı Hasan Sabbah tarafından kurulmuş dini tarikat ve siyasi örgüt.

Tarikat, İsmaililik mezhebini temel alan Fatımi Devleti'nde dinsel bir hizipleşme sonucu ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan iki koldan biri olan Nizariliğin temsilcisi olan Haşhaşiler önce İran sonra da Suriye'ye yayılmıştır.


Kuşatılması ve ele geçirilmesi güç kaleler temelinde örgütlenmiş olan Haşhaşiler önemli kişilere yönelik suikastlere dayanan etkili bir askerî strateji geliştirerek Orta Çağ İslam dünyasında çok önemli ve farklı bir güç olarak ortaya çıkmıştır.


Haşhaşiler ideolojik açıdan dönemin Sünni siyasî ve dinî çevrelerini, özellikle de Abbasi Devleti ve onun koruyucusu olan Büyük Selçuklu Devleti'ni düşman kabul etmiştir.

Bununla birlikte Haşhaşilerin Haçlı devletlerini ve Moğol İmparatorluğu'nu hedef alan bazı saldırıları da olmuştur.
Ahanda tamda amacina ulasmis..ama hasasilerede rahmet okuttunuz hani..
 
Üst