Hasarlı Zip ve Word Dosyalarını Kurtarın![ indir - download ]

YagmuR

Üye
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Tepkime puanı
586
Puanları
0
Yaş
35
Konum
¤´ UnuTuLu§taN `¤
Web sitesi
www.gencislam.com
Hasarlı Zip ve Word dosyalarını kurtarın!

Çok önemli bir dosyanız açılmıyorsa bu yöntem ve araçları deneyin; verilerinizi kurtarın...

Bozulan dosyalarla sorunlar yaşadıysanız, bunun ne kadar sıkıcı olduğunu bilirsiniz.

Şu oldukça sık rastlanan bir durumdur: Dosyalarınızı bir flaş sürücüye yedeklediniz. Bundan sonra işinize yaramayacağını düşündüğünüz için orijinal dosyaları sildiniz. Ancak birkaç ay sonra bu dosyalara ihtiyaç duydunuz ve sürücünüzü bilgisayarınıza bağladınız. Ancak fark ettiniz ki zip arşivlerinizden biri bozulmuş ve açılmıyor.

Dosya bozulması oldukça sıkıcı olabilir, çünkü depolama medyanızdaki küçük bir sorun, dosyanın üst-bilgisini silinmesine yol açabilir veya sıkıştırılmış verilerde daha büyük alanları etkileyebilir.

Ancak kalan verilere erişmeniz ve bazı dosyaları kurtarmanız hala mümkün. Hasarlı Word dosyalarını ve Zip arşivlerini nasıl kurtarabileceğinizi ve bu konuda sizlere yardımcı olacak araçları sizlerle paylaşıyoruz.

Word ve zip dosyalarını kurtarma

Kurtarmaya çalıştığınız dosya 2007'den önceki bir Word sürümüne aitse onu Not Defteri'ni kullanarak kurtarmanız mümkün olabilir. Not Defteri'ni çalıştırın, Dosya > Aç'ı seçin. 'Aç' iletişim kutusunda 'Tüm Dosyalar'ı seçin ve .doc dosyasını açın.

Biçimlendirme karakterleri yığınlarını atlayın, orijinal metni bulun ve farklı bir yere kopyalayın. Bu şekilde kurtarılan metin biçimlendirme özelliklerini ve diğer öğeleri kaybeder.

Daha ileri düzey bir kurtarma için Repair My Word'ü deneyebilirsiniz.

Ancak bu iki yöntem de yeni .docx dosyalarında çalışmıyor. Bu dosyalar bozulmaya karşı daha dayanıklı ancak ücretsiz bir kurtarma seçeneği yok. Bu işi yapabilen Docx Repair, 45 dolar fiyatla satılıyor. Programın deneme sürümünü kullanarak hasarlı belgenizi kurtarıp kurtaramayacağını görebilmeniz mümkün.

Çok parçalı zip dosyalarıyla sorun yaşıyoranız DiskInternals Zip Repair size ücretsiz bir çözüm sunuyor. Program arşivi inceliyor, kullanılabilir veriyi çıkartıyor ve arşivin kullanılabilir yeni bir kopyasını oluşturuyor.CHIP
 
Üst