Harekatı Kınayanlar..

ihvanistanbul

AkhenAton
Sen şimdi suriyede yaşasan
Araplar yaw biz hepimiz arabız dese
Ne derdin

Türklükte kimseyle buluşmuyorum bu bir gerçek
Beni bu vatana bağlı kılan din, barış, güven, kardeşlik vs bağlarıdır

Din güven aş olmasa neyleyeyim kürtlüğü türklüğü
Birlikten kuvvet doguyordu hani?
Sen bu ulkeye aidiyet hissetmiyorsun ki hasbelkader burda dogmussun ve para kazaniyorsun soyledigin bu.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sana göre kılıç çekip hançerlemiş. Bu durumda osman beyde uç beyi olarak atandığı halde selçukluyu hançerlemiş devlet olmuş?

2 eşit güç her zaman barış için tehlikedir. Osmanlının en güçlü zamanında rakibi yokken fransaya ayar vermek kolaydı. Peki Yavuz Selim han hazretleri safevileri ve memlükleri tarihten silmeseydi kanuni sultan süleyman han avrupayla böylesi rahat ilgilenebilir miydi?

Allah cc. hazretleri buyurmuyor mu: Allah'tan başka ilâhlar olsaydı muhakkak yerde gökte nizam bozulur, ikisi de fesada uğrar yok olurdu diye? Dünyada da 1 den fazla mutlak güç olursa savaş/çatışma kaçınılmazdır. Hele ki bu güçler kafirse sıkıntı hepten büyük.
Son ifadene göre Selçuklu mutlak güç değil, ama Osmanlı mutlak güç.Kaynaklara göre Selçuklu zaten kösedağ savaşından sonra moğol idaresine girmiş ,ayrıca selçuklu varisleri arasında saltanat mücadelesi varken!Osmanlı beyliği nasıl hançerliyor?Devletin d si kalmamış neredeyse!Diğer taraftan Osmanlı devlet olmaktan imparatorluğa doğru yol alırken Yavuz dönemine kadar artık gerisini düşün,anadolu daki türk beyliklerinin çelmeleme hareketleri oldu ,hepsi ortadan kaldırılana kadar.

Demin ne diyordun coğrafyanın kaderi diye;Coğrafya kaderdir. Osmanlı toprağında doğmuş büyümüş olsaydım osmanlıyı, Emir Timurun toprağında büyüseydim emir timur diyorsan !Bayezıd ın savaşı kaybetmesine en büyük neden ,Timurun yanında yer alan anadolu türk beyleridir!Coğrafyanın kaderi tanımına uygun değil durum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Esasında sizin atladığınız şey fazlaca duygusal yaklaşıyorsunuz. Arapları sanki melaike gibi addediyorsunuz. Hayır onlar da bizim sizin gibi birer insan ve ülkelerinin menfaatleri için hareket ediyorlar. Sizler ise kendi ülkenizin menfaatinin nerede olduğunu göremiyorsunuz. Ümmet goygoyu demem bu yüzden. Sen Filistin diye Bm'de konuşursun ama o Arap birliğinde seni konuşmaz. Çünkü çıkarlarına aykırı. Halbuki Bm de ypg ve pkk terörünü anlatsaydık bizim menfaatimizeydi.
Araplar kabilecidir. Taaa Efendimiz sav zamanında inanmayanların bir kısmı sırf peygamber kendi kabilesinden değil diye inanmadı. Müseylemetül kezzaba sırf kendi kabilelerinden/ akrabalık bağları yüzünden destek verenler oldu. Ha ben demiyorum ki köklerini kazıyalım düşman olalım...vs Haşa. ve kabilecilikleri yüzünden de knamıyorum. Biz din kardeşiyiz. Birbirimize zulmetmek, haksızlık etmek, birimizi diğerinden üstün görmek yakışıkalmaz. ama biz arap değiliz. Fakat siz Türk olduğunuzu unutsanızda Dünya unutmayacak. Kim olduğunuzu hatırlayın. Arap devletlerinin menfaati onları bağlar bizi değil.
Hacım niye duygusal davranayım,Osmanlı ya arapların ,kürtlerin içinden ne kadar kazık atan varsa daha fazlasını içerideki türkler atmıştır.Bunun sebebi nedir aslında maneviyatta zafiyet veya olmaması!Bu hepsi için geçerli...

Sen şimdi coğrafyanın kaderi diye şam da doğmuş olsan ,ülkenin menfaati için esat çı mı olacaksın?Ya da Arabistan da doğsan Kaşıkçı yı kesenlere coğrafyanın kaderi diye ,ülkemin menfaati diye ses çıkartmayacak mısın?

Arap kabile örneği veriyorsun ama inamayanlarında kabilesi vardı,inanların da kabilesi vardı!Saad b.Muaz örneği kabilesi müslüman oldu.Nasıl orta asya da ki Türk cumhuriyetlerini Sovyetler yozlaştırdıysa,Osmanlı dan sonra arapları ,devlet adamı diye tüy diktiklerini ingilizler,yahudiler yozlaştırdı.

Kardeşim seyit ahmet arvasi de künyesinden belli değil mi nereli olduğu ama türk-islam ülküsünün fikir babasıdır

Diyebilirsin mesela dünya üzerinde kaç tane arap yardım kuruluşu var,bir felaket olduğunda dünyadaki müslümanların yardımına koşuyor!Bizde Kızılay , beşir in den iddef ine,ihh sından v.s.. ne kadar,ayrıca bunun türk olmayı unutmak ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Arap menfaati diye yapmıyoruz kendi menfaatimiz için yapıyoruz.

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Ne farkeder? Gucsuzken saldirmak/ayrilmak normal mi? Diyelim ki normal, Yavuz gibi fatih gibi kanuni gibi cihan sultanlarinin doguyu yada batiyi ele aldiktan sonra baska yone yurumeyecegini dusunecek saflikta insan evladi olabilir mi? karamanogluna da diğerlerine de sira gelecekti ve geldi. Onlar siranin kendilerine gelmesini geciktirmeye ugrastilar.
bugun devletimiz eski kudretine kavussun tum eski defterler acilacak ve hesaplar kapatılacaktır. Kabugumuza cekilip biz boyle iyiyiz demeyecegiz di mi?
ben bolgemde benden güçlü devlet istemem. Bu dogaldir. Yoksa degil midir?

Hakperest

Kıdemli Üye
Ne farkeder? Gucsuzken saldirmak/ayrilmak normal mi? Diyelim ki normal, Yavuz gibi fatih gibi kanuni gibi cihan sultanlarinin doguyu yada batiyi ele aldiktan sonra baska yone yurumeyecegini dusunecek saflikta insan evladi olabilir mi? karamanogluna da diğerlerine de sira gelecekti ve geldi. Onlar siranin kendilerine gelmesini geciktirmeye ugrastilar.
bugun devletimiz eski kudretine kavussun tum eski defterler acilacak ve hesaplar kapatılacaktır. Kabugumuza cekilip biz boyle iyiyiz demeyecegiz di mi?
ben bolgemde benden güçlü devlet istemem. Bu dogaldir. Yoksa degil midir?
İktidar, güç nefsani
Adalet, kardeşlik, vefa vs ruhani, vicdanidir

Sen sadece güçlü ve müreffeh bir devlet emeli taşıyorsun bunlar senin için birincildir

Ben adaletli, merhametli, dindar bir ülke istiyorum buda benim favorim

Hoş benim isteklerim için güçlü olmak da gerekiyor zira kurtlar sofrasındayız
Yani güçlü türkiye, toprak bütünlüğü olan suriye diyoruz

Sn erdoğan suriye savaşında ilk başladığı günkü bakışıma geldi
Yıkmayın yaw terör olur, suriye başka diyordum. Şimdi yapıştırmak zorunda kaldık. Bu kadar cana zarara gerek yoktu.
İran kadar türkiye de mesuldür.

Zararın neresinden dönülse kar
Suriye yi ayağa kaldırın, ırak ı ayağa kaldırın. İkisi ile ittifak kurun. Nato siyonist ve pkk çetesini ittiredin. Türk bloğuna İslama ve doğuya dönmenin vakti geldi. Batı titremeye başladı, geleceği parlak değil