hardıskın hatamı verıyo bılgısayarın hardıskını gormuyomu bılgısayarcılar

mustafa

Profesör
hardıskın hatamı verıyo bılgısayarın hardıskını gormuyomu bılgısayarcılar

arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam neyse bu proyu zipten çıkarıp diskete kaydediyorsunuz sonra pc yi kapatıp ister açılışta biostan istersede açılışta f8 tuşu ile başlangıç ayarını floopy olarak gösterip başlatıyorsunuz ve program otomatik devreye girip h.diskinizi ve içindeki bütün bilgileri yani serisi falanı filanı hepsini size veriyor neyse pro başlayıp size hardiskinizi söylüyor next le geçip utulities kısmına giriyorsunuz oradan zero disk drive seçeneğini seçin ve bu kadar benimki 12 saat sürdü sizinkileri bilmem en çok tamircilerin işine yarardı ama artık herkese veriyorum herkes kullansın

http://rapidshare.de/files/17718424/maxblast.zip.html

kolay gelsin

Enes

İhvan Forum Üye
Mustafa kardeşim ben lap top kullanıyorum ve yeni nesil lap toplarda Floppy yok biliyorsun...

Benim nasıl işime yarayacak? Lap Top harddiskleri de bu işe dahilmi yani...

(ya da flash disk kullandığımız zaman bios tan tanımlayabiliyormuyuz)

Ama galiba CD aynı işi görür...

Ne dersiniz

mustafa

Profesör
matrax kardeş lap toplar dahil değil ama lap toplar için ayrıca bir yazılım varmı araştırayım bulursam onuda paylaşırım ;)

Enes

İhvan Forum Üye
peki kardeşim evdeki bilgisayarımda Floppy çalışmıyor diyelim...

Bir CD ye atsak ve Başlangıcı BIOS tan ayarlasak olurmu? bu konuda bilgin varmı

mustafa

Profesör
olması lazım yani benim bilgim kadarı ile sorunsuz olması lazım ama yinede kesin bir yanıt veremeyeceğim istersen bir deneyebilirsin