Harbiden Merak Konusu ?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bina Kaç Yıllık
İmar affı ne zaman geldi
İmar affı gelmeseydi o bina yıkılmayacakmıydı
yıllardır orda duruyor ve kaçak hani toprak tapulu deniliyorya hani istanbulun yarısı bu şekilde ya
devlet ne yapsın ıstanbulun yarısını yıksın mı?
yıkmaya başlarsa önce sizler bağırmaya başlayacaksınız milletin evlerini yıkıyor diye millet sokaktamı kalacak diye

Yıkacak!!! Devlet niye devlet? 1 günde yıkacak hali yok tabi ama bir yerden başlamalı buna. En azından yeni kaçak yapı yapmayı düşünenler devletin bu işi takip ettiğini görür, yapmaz. Ama şimdi? Üstelik bakanın açıklamasına bak sen:

ggg.jpg

Kaçak yapılaşmayla böyle mi mücadele edilir? Şahsen benim param olsa bu açıklamaları görünce içimde şöyle bir duygu yeşerir: Bulduğunuz yere hotel dikin, yarın bir gün gene af çıkartırlar dosya dosya tapuları alırız!!!

Benim birader anlatıyor, abi diyor bu imar affında kadının biri geldi elinde üç dosyayla, artık kaç yüz dairesi varsa hepisini afettirmeye gelmiş.

Bunlar sadece 1 misal. Her alanda böyleler. Adam gibi çalıştıkları 1 tek alan var o da ordu ve yerli savunma sanayii. Bence o da kendilerinin değil ordumuzun marifeti. Masaya elini vurup söke söke bütçe ayırtıyor bu mevzulara. Bakma sen, bunlara kalsa ülke hiç umurlarında değil.

Böyle yönetilen bir ülkede gelmişsin bana İslâm davasının edebiyatını yapıyorsun; demir taraklar, talutun ordusu bir avuç su, firavun'un zulmüne rağmen davadan dönmeyenler falan diyorsun. :)

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Yıkacak!!! Devlet niye devlet? 1 günde yıkacak hali yok tabi ama bir yerden başlamalı buna. En azından yeni kaçak yapı yapmayı düşünenler devletin bu işi takip ettiğini görür, yapmaz. Ama şimdi? Üstelik bakanın açıklamasına bak sen:

Ekli dosyayı görüntüle 906

Kaçak yapılaşmayla böyle mi mücadele edilir? Şahsen benim param olsa bu açıklamaları görünce içimde şöyle bir duygu yeşerir: Bulduğunuz yere hotel dikin, yarın bir gün gene af çıkartırlar dosya dosya tapuları alırız!!!

Benim birader anlatıyor, abi diyor bu imar affında kadının biri geldi elinde üç dosyayla, artık kaç yüz dairesi varsa hepisini afettirmeye gelmiş.

Bunlar sadece 1 misal. Her alanda böyleler. Adam gibi çalıştıkları 1 tek alan var o da ordu ve yerli savunma sanayii. Bence o da kendilerinin değil ordumuzun marifeti. Masaya elini vurup söke söke bütçe ayırtıyor bu mevzulara. Bakma sen, bunlara kalsa ülke hiç umurlarında değil.

Böyle yönetilen bir ülkede gelmişsin bana İslâm davasının edebiyatını yapıyorsun; demir taraklar, talutun ordusu bir avuç su, firavun'un zulmüne rağmen davadan dönmeyenler falan diyorsun. :)

2002 ye kadar müslümanlarıda babam öcü görüyordu zaten 28 şubatıda kemalistlere yaptılarkurdukları düzen bir gün yıkılacakmı diye soruyorduk kendimize biz görürmüyüz diye
biz görmesekte bizden sonrakıler goruru diyorduk

Ama Allah işte o yıkılamaz denen o kudretlı o şaşalı düzen yerle yeksan oldu altında kaldılar yaptıklarından dolayı ceza gorduler vs

sizler unutmuş olabılırsınız lakın ben benım gıbı olanlar hiç unutmadı unutmayacazda

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
2002 ye kadar müslümanlarıda babam öcü görüyordu zaten 28 şubatıda kemalistlere yaptılarkurdukları düzen bir gün yıkılacakmı diye soruyorduk kendimize biz görürmüyüz diye
biz görmesekte bizden sonrakıler goruru diyorduk

Ama Allah işte o yıkılamaz denen o kudretlı o şaşalı düzen yerle yeksan oldu altında kaldılar yaptıklarından dolayı ceza gorduler vs

sizler unutmuş olabılırsınız lakın ben benım gıbı olanlar hiç unutmadı unutmayacazda
Sistem herkesi kendine aşık etmiş. Başa gelen intikam alıyor, muhalefet ise intikam alacağı günün peşinde. Yalakalar tam da bu iklimden istifade edip ceplerini dolduruyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
domates patetes ve usd kuruna davasını satanlarada selam de geç
Bak ustadim boyle dedigin zaman halk domates patates fiyatından muzdaripken sarayda millete ejder meyveli smoty icirenlere de laf soylemen mecliste 6 liraya kuzu yiyenlerede tepki koyman gerekmez mi? Biz fedakarligi bizi yonetenler saraylarda yasasin diye mi yapacagiz? Senin ve evlatlarinin ejder meyvesi yemeye hakki yok mu?

bi husben

Kıdemli Üye
Bak ustadim boyle dedigin zaman halk domates patates fiyatından muzdaripken sarayda millete ejder meyveli smoty icirenlere de laf soylemen mecliste 6 liraya kuzu yiyenlerede tepki koyman gerekmez mi? Biz fedakarligi bizi yonetenler saraylarda yasasin diye mi yapacagiz? Senin ve evlatlarinin ejder meyvesi yemeye hakki yok mu?

ejder meyvesi nedir.ben ilk kez duyuyorum.
şimdi sen böyle yazıyorsun ya bunun olabılmesi için bize bir ömer bir ali bir osman lazım
nerde varmı yok .en iyisi hangisi ona bakarız elimizde ki tek sermayemiz bu bunuda heba mı edelim
yani kim var

ihvanistanbul

AkhenAton
ejder meyvesi nedir.ben ilk kez duyuyorum.
şimdi sen böyle yazıyorsun ya bunun olabılmesi için bize bir ömer bir ali bir osman lazım
nerde varmı yok .en iyisi hangisi ona bakarız elimizde ki tek sermayemiz bu bunuda heba mı edelim
yani kim var
Onlar yok diye olmasi gerekenler degisiyor mu?

Senin duymadigini sarayda iciyorlar yiyorlar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kimilerine göre bu ülkede Ak parti iktidara geldiğinden beri kriz var,kimilerine göre , duruma göre 2 -4- 5 yıl falan işte muhalif oldukları zamandan beri kriz tellallığı yapıyorlar!Erbakan ya da sevdikleri her kim varsa onların zamanında mecliste tükürük köftesi mi yeniyormuş merak ettim?Ya da Erdoğan a oy verirken meclis menüsü fiyatı farklı ,muhalif ayağına yatınca menü-fiyat mı değişmiş!30 yıldır mecliste neyin ne menü ne fiyat olduğu bilinmiyor mu?Şimdi bu meseleler ile acitasyon yapılıyor.Meclise adam seçerken meclis menüsü fakir sofrası olursa sana oy veririm de ,anlarım!Şimdiye kadar bunu mesele yapmayan adamlar piyasa yapmaya çalışıyor!

tengiz

İhvan Forum Üye
ayran dokundu galiba :)
Yok bu başka bir şey içmiş. abdest suyu gibi çay içmiş olabilir.

Evelsi gün çukur dizisi vardı. Yamaç silahı alır kendisine ihanet eden vatandaşını da alır karşısına ve toplu ya bir mermi koyar rus ruletine kendinden başlar. Sonra senin için ölürmüyüm der ihanet edeen vatandaşına, ''Ölürsün '' der ve yamaç sorar benim için ölürmüsün sellim der silahı bu sefer kendisi alır rulet gereği kendiside basar tetiğe ölürüm yamaç der.

Burada ise sizi boyna ölüme gönderenlere bir biat söz konusudur. Yani ateist yazar'' %92 miz aptal'' tespiti yaparken az bile yapmamış da ne yapmıştır?

Asker fakirdir ölür. Zenginin oğlu na bir türlü şehitlik mertebesi nasip olmaz. Teselli masalı ödülün şehitsindir. v.s.
Sanırım anlatmak istediğimi anladınız. Siyasetçi görüntülü rantiyeciler4 ayrı kutupa sizi bizi ayırmış tiyatro ile sömürüyorlar. Hiç birisinin sizin için ölmeyeceği aşikar. Benim için ölmeyecek birine ben niye gönlümü kayıtsız şartsız teslim edeyim? Ahmak mıyım? Salakmıyım?

Mesele budur. Aile herşeydir. Ama ortada sizin için ölecek gerçek bir aile reisi cumhuru maalesef yoktur... Olsaydı zaten zenginliği ve refahını halkı ile paylaşırdı. Fakirden çalıp zengine-faiz lobicilere orantısız aktarmazdı.

Neyse konu enkaz, enkaz sorunu sulandırılmış. Bence konunun özüne dönülmeli ve ciddi ötesi bu konu sabote edilmemeli,
İki kişiyi tutuklamışlar, taksirle??

Cinayet ve taksir.. Alın elinize bir lisans ceza hukuk kitabı orada kast babını açın. Suçun tipiklik unsurlarını v.s. iki üç kere okuyun ve olası kast tan başka sonuç çıkaracak bir avrupalı savcı-yargıçtan bir tane bulabilirseniz gelin ben buradayım ben eşeğim diye anıracağım.

Bu olaya taksir demek hukuk bilmine hakarettir. Ayrıca o kanunların hepsi roma hukukudur. İtalyadaki depremde sorşturma silsilesi ta bilim adamlarında başladı. Bilim adamı olmanın bile bir sorumluluğu var yani.. Sordu hakim hükümeti depremle ilgili aydınlattınız mı-bilgilendirdiniz mi? Hayır. O zaman fail olarak cinayetten bilim adamı hüküm yedi. Bizim ülkemizde ise aksine bilim adamları en az 80 senedir yetkili mercileri uyarmıştır. Hatta 75 imar kanunu vardır. 8-9 şiddetinde deprem olsa bile bina yıkılırsa sorumlusu imar bakanlığı ve silsilesidir.

Gerçek Hukukcu mesleye böyle bakar. Japonya ne ise Türkiye odur. Bu ülke deprem kuşağı ülkesidir. Ben yaptım oldu ile imarlaşmaya müsade edilemez. Yapı kayıt belgesi verebilirsin ama bina standartlarına ve 8 şiddeti depreme dayanıklıysa verebilirsin. Kaç kat olduğunun önemi yok. Maksat binanın yıkılıp yıkılmaması dayanıklılığı ile alakalıdır.

Bu bina ne ki, Her gün otobüsle önünden geçtiğiniz bir sürü bina dışardan üflesen yıkılacağı görünen yapı var. Bunları yetkililer görecek. Vatandaş kendi bodrumuna inip kontrol edecekmiş. O zaman sayın devlete gerek yok demektir. Vergi mergi toplamayın.. O kadar parayı ben toplasam daha iyi asfaltta dökerim, çökmeyen kaliteli yolda yaparım. Tarımcılıkta, hayvancılıkta, uçakta yaparım yani..

Ne yüzsüz arsız pişkin sivilyetkililerimiz var. Bu toplumda azıcık ar -nanus varsa oda askerlerde var. Helikopter kazası sonucu komutanı görevden almışlar. Bu mantıkla bu belediye bşk ları, bu muhtarlar, bu diğer zabıtalar v.s nasıl görevine devam edbiliyor? Asker komutanda 2 tane er uçağın bakımını yapmamış desin sorumlu değilim desin olsun bitsin..

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kimilerine göre bu ülkede Ak parti iktidara geldiğinden beri kriz var,kimilerine göre , duruma göre 2 -4- 5 yıl falan işte muhalif oldukları zamandan beri kriz tellallığı yapıyorlar!Erbakan ya da sevdikleri her kim varsa onların zamanında mecliste tükürük köftesi mi yeniyormuş merak ettim?Ya da Erdoğan a oy verirken meclis menüsü fiyatı farklı ,muhalif ayağına yatınca menü-fiyat mı değişmiş!30 yıldır mecliste neyin ne menü ne fiyat olduğu bilinmiyor mu?Şimdi bu meseleler ile acitasyon yapılıyor.Meclise adam seçerken meclis menüsü fakir sofrası olursa sana oy veririm de ,anlarım!Şimdiye kadar bunu mesele yapmayan adamlar piyasa yapmaya çalışıyor!

Muhalefet kafa üstü gidiyor. Parça parçalar ve içten içe birbirlerini yiyorlar. Basit mantıklar ve karşılıksız yalanlarla bir psikolojik baskılama peşindeler. Giydikleri takım elbisenin altından pijamaları sarkıyor. Henüz uzun sayılacak bir zaman olmakla beraber sandığın haritası şekillenmiş gibi görünüyor.

Muhalafet ittifakının dillendirdiği hiç bir proje olmadığı gibi üzerlerinde bir de vatana ihanet lekesi var. Kalan sürede ancak bu lekeyi yıkayıp temizlemeye çalışırlar. Olmayan projelerini de 1 Nisandan itibaren anlatmaya başlarlar. Saz çalıp türkü söylemekle geçen yazın ardından kışın oynarlar hep beraber. Şemmame şemmame.....:)

kebîkec

İhvan Forum Üye
BEKİR COŞKUN'DAN İTİRAF YAZISI :

"YAPMADIĞIMIZI BIRAKMADIK."
"Sözcü’nün “Göbeğini Kaşıyan Adam”ı Bekir Coşkun, AK Parti ve Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan’ı devirmek için güvendikleri ama ellerinde patlayan konuları tek tek sıralayan bir itiraf yazısı yayınladı. İşte Coşkun’un bugünkü yazısı:

Nelere umut bağlamadık ki…

“Ayakkabı kutusuna” güvendik…
“Kesin gider, bu öyle böyle bir kutu değil” dedik…
Kutuyu yakalayan polis, savcı, yargıç gitti, bu kaldı…

“Bharara” dedik…
“Türk yargısı yapamadı, Amerikan savcı yapar” dedik ki…
Bharara gitti…

“Beyzbol sopası” umut oldu…
Obama resimde elinde beyzbol sopası ile görününce “Sopayı gösterdi ya, bu iş bitmiştir” demiştik… Trump da giderse, üç ABD başkanı göndermiş olacak…

“Fuat Avni'ye” güvendik…
Koştuk…
“Fuat Avni diyor ki gidiciymiş” dedi muharrir…
Gerçekte olmayan adamı yakaladılar…
Bu kaldı…

“Abdullah Gül'e” güvendik arkadaşlar…
Siyasi tarihte en uzun süre “bir şey yapacakmış gibi yapan adam” oldu…
“Bülent Arınç” bile umut oldu, “Her şeyini biliyor götürür” dedik, bir de baktık ki o konuşuyor, Bülent Arınç duygulanmış ağlıyor…

“Dolara” güvendik…
Kuru soğana güvendik, turpa güvendik…

Dikkat edin... Güvendiklerimiz arasında her şey var, CHP yok…

385

tengiz

İhvan Forum Üye
Balat'ta 3 katlı bina çöktü!

47812_828479.jpg

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Fatih ilçesi Balat Mahallesi Çorbası Çeşme Sokakta bulunan ve daha önceden çevresi tedbir amaçlı kapatılan 3 katlı ahşap metruk bina çökmüştür. İtfaiye ekipleri olay yerine intikal ettiler. İlk gelen bilgilere göre can kaybı ve yaralı yoktur" denildi.
Balat'ta 3 katlı bina çöktü! - FOTO 4

Anlatamıyoruz galiba, anlatma özürlüyüz galiba,

''tedbir alındı'' diyorlar. Yanındaki aracın hali ortada. Sokaktan geçenin başınada çökebilirdi bu fotoğrafa göre, yanlışsa düzeltin. Bu nasıl önlem alma???
İnsan ölmediyse maddi hasar var. Bunun faturası var. Şakamısınız siz. Kasko şirketi bunu öder rücu eder devlete.. Bu maaş alan yetkililerin görevlerini doğru düzgün yapmaması sonucu insanlar ölüyor ve faturalar çıkıyor. Bunu ancak dokunulmazlıkları kaldırıp ağır ceza müeyyideleri ile sorumluları cezalandırarak min. seviyeye çekebilirsiniz.

Milyon tane musibet olsa değişen bir şey yok.. Müstahak bu millete venezuella gibi ekmek 150 liraya satılsa şaşmam bu memlekette..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Tengiz başka nereler çökecekse burdan duyur millet gidip altına park etmesin. Evden apartmandan ve dahi araçtan geçilmiyor. Yer bulamayan ne yapsın bulduğu yere kontrolsüzce park ediyor.

Balat'ta 3 katlı binanın çökme anı kamerada!

Araba fiyatlarında yüzde bin artış ve asgari ücrette de aynı oranda düşüş olsa millet araba alıp da metruk binaların dibine park edemez. Hatta internet ücretlerine de yüzde bir milyon zam yapsınlar kimse internete girip birbirinin moralini bozmasın...

Zihni sinir bile külahı ters giydi o_O:rolleyes::oops::)

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Vay be hak hukuk adalet diyen adam isi makaraya vuruyor.

Videoyu izledin mi. Arabayı adam resmen enkazın altına çekmiş. Ama sen ciddiye alıyorsan İhvanforumda yardım kampanyası başlat. Kaskosu yoksa zorlanmamış olur. Ben de sizin ne kadar ciddi olduğunuzu görürüm. :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Orada oynayan cocuklarda olabilirdi? Senin idrak edebilmen icin birilerinin olmesi mi gerekiyor?