Haram diye namazı bırakmak istemiyorum

dogus23

Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar namazı bırakmamak için her türlü şeyi yapıyorum ama şeytanda çok uğraşıyor ben mesela sevgililik vs gibi şeylerden namazdan ve dinimdeb ötürü uzak kalıyorum şimdi isr çalıştığım kurumda bende hoşlana bir hanımefendi var ve ben bçraz mesafeli yaklaşıyorum ama oradaki arkadaşlar birbirinize yakışıyorsunuz falan diyorlar ama durumundan anlayan insanda çok az bunla çıksam tozsam namazdan zaten mezi geleceği için kılamayacağım zinaya yaklaşacağım bunun haram olduğunu onada ifade ettim ama oda zaten namazında tesettürlü iyi bir hanımefendi dediki orta yolu vs buluruz ama şu gelecek sıvı olan namazıma engel olacak e birde haram yaşım zaten 22 benim şuan param yok evlenmeye böyle davranıncada garip karşılanıyorum millet benşde yanlış anlıyor geçmişte konuştuğum kız vardı sırf namazı bırakmamak için bşrde Allah rızası için onu bıtaktım bilmiyorum yardım edin Allah razı olsun

seringel

İhvan Forum Üye
Alo fetva 190,

Hattına hoşgeldiniz..

Namaz ayrı meseledir. Haram ayrı meseledir. Kişi gece günah işler tövbe eder, yarın sabah tanrıca silinir/ örtülür hadisi vardır.

Oruç tutmanı tavsiye eder sayın peygaberin bu tür olayların çözümüne.. Nikahsız gezip tozmanada cevaz yoktur maalesef. Nişanlılık da zina dır. İlle imam nikahı şarttır. Günah işlemek istemiyor isen.
Yok ben illede haram işleme özgürlüğümü kullanacağım diyor isen,
Mezi olayına çözüm pammuk tıkayabilirsin. Mezi guslü gerektirmez.

Son düzenleme:

cemaliii

Kıdemli Üye
Bu arkadaş şakamı gerçek mi çözemedim.