Haram birsey baskasina vermek haram midir?

Mndrs78

Asistan
S.a

Gecenlerde kucuk karde$im (9 ya$inda) marketen sakiz aldi, ben icindekileri okuyunca icinde gelatinin var oldugunu gordum, bizde cignemedik ve bende o sakizlari bir kafire veya kafirlere veya musluman birine (ama musluman degil, umarim alami$sinizdir) versem gunahi benim ustume gelirmi? vaya gunah i$emi$ olurmuyum? cunku onalri cope atmak istemiyorum..... (Bu arada 50 sakiz var) ondan)...

Selametle

B

.BeYzA.

Guest
aldığınız yere iade etme gibi şansınız yok mu peki?

yoldaş

Üye
kendinize layık bulmadığınızı başkalarına layık bulmayın... diye bir söz vardı sanırım :)
bu ister maddi olsun isterse manevi olsun...

yenibeyin

Asistan
Web sitesi
www.yenibeyin.com
Eğer geri verme gibi bi şansınız yoksa onları atmak uygun olmaz diye düşünüyorum. Eğer Yapacak bişeyiniz yoksa onları küçük çocuklara dağıtmak en iyi olur herhalde. Hem böyle yaparak dışarıdaki çocukları da sevindirmiş olursunuz. Ama bir daha böyle bir durum olmamasına özen göstermek gerekiyor. En doğrusunu Allah bilir mutlaka

Bedrin_Aslanı

Profesör
Kardeşim at gitsin. Haram birşey içeriyorsa. İsraf olmasından korkuyorsan olmaz. içki içmeyi yasaklayan ayet geldiğinde sahaberimiz bütün şarapları dökmüşler haram diye. Öyleki günlerce onu kokusu kalmış oralarda. Bir dahada almayın öyle şeyler..

DJ MESNEVI

Doçent
bencede atin..
ama verilen cevplar tatmin edici diiiil,gerekli acıklamayı yapıcak bir arkadas cıkarsa memnun ve aydınlanmis oluruz..

kendiniz için istemediğinizi başka bir kardeşiniz için de istemeyin,eğer ki kötü olduguna inandıgın halde onu kendin için istemiyor fakat başka bir kardeşine veriyorsan gerçekten müslüman olamazsın..gerçek müslüman kendi için istediğini kardeşine isteyen,kendi için istemediğini kardeşi içinde istemeyen dir...

bu sözü hatırlarsınız.. bi hadis tir...