Hapishane müdürü filmi

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hapsane :D teşekkürler kalan film harikaydı soluksuz izledim biraz önce ... @Hakperest biz altyazılı izledik ,izlemelisin

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ooo hayırlı olsun öyle kuru kuru mezuniyet olmaz tatlı isteriz :D masum bi idam mahkumu hapishane tahliye edilirken firar ediyor ama hapishane içinde, müdür çok zeki buluyor ama adamın masumiyetine inandığı için özgür bırakıyor, film hapishanede geçti yea çok beğendim.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Biz mi vercez plaketi yoksa plakette alacağım diye hava mı atıyorsun :) maaşallah barekallah darısı @Enes e inşallah

Hakperest

Kıdemli Üye
Biz mi vercez plaketi yoksa plakette alacağım diye hava mı atıyorsun :) maaşallah barekallah darısı @Enes e inşallah
Valla Dicle belge bile vermiyor
Plaket nasıl versin
Ama ben beklerim
Beklemenin zararı yok

Gerçi mezun etti hemen, artık sisteme bile giremiyorum
Kaçıncı olduk falan bu dönem göremeyeceğiniz

Neyse mezunuz ya artık tatlı şart oldu da önce plaket tabi :)

Hakperest

Kıdemli Üye
5 saat önce Ahmedi deli gibi arıyordu
5 saatin sonunda Ahmedi elleriyle gönderdi
Peki değişen ne oldu
Değişen bir şey yok
Beş saat ahmetle yaşadı
Masumiyetin üstünlüğünü yaşadı

Birgün Allah cc bizden de hesap soracak
Hangi günahtan dolayı öldürüldüler
Kendinizi masum mu sanıyorsunuz

Extra bindiğiniz aracın egsozu
Sürdüğünüz parfümün havayı kirletişi
Fazldan aldığınız elbisenin yeniden piyasaya sürülmek için yeniden üretilmesi
İşte bunlar kaç iklimi bozarak kaç Afrikalıyı açlıktan öldürdü

Ölmemeleri için Afrika'daki siyah boyalı ahmedleri kurtarın
Onlara bir çanta erzak gönderin

kebîkec

İhvan Forum Üye
Orijinal adı sorh post muş.

Ana fikri de sanırım müdürden bir şey kaçmaz veya ben izin vermeden kimse firar edemez şeklinde :) Müdür adam sonuçta :)

Enes

İhvan Forum Üye

eyvallah, nasipse kalan 3 dersi verdik mi yaz okulunda bu iş biter inşaallah. 12 yılda bitsin bir zahmet :) son 2 yıl dışındaki 10 yılda 2 yıl ancak düzenli sınavlara girmişimdir o da ayrı bir mevzu.

Tebrikler @Hakperest inşallah ilahiyat bitirip aklı, mantığı ve felsefeyi dinin önüne koyanların karşısında bir ilahiyatçı olursun.

Hakperest

Kıdemli Üye
eyvallah, nasipse kalan 3 dersi verdik mi yaz okulunda bu iş biter inşaallah. 12 yılda bitsin bir zahmet :) son 2 yıl dışındaki 10 yılda 2 yıl ancak düzenli sınavlara girmişimdir o da ayrı bir mevzu.

Tebrikler @Hakperest inşallah ilahiyat bitirip aklı, mantığı ve felsefeyi dinin önüne koyanların karşısında bir ilahiyatçı olursun.
Hayırlı olsun

İnşallah Allah CC bizi aklımızla Allah'a karşı kibirlenenlerden eylemesin.

Akıl, dinin hizmetinde olduğu sürece aktif kullanılmalı. imam Ebu Hanife aklı tamamen rededenler tarafından akılcı(ehli rey) olmakla suçlanmıştır. Bu noktada dinin alenen veya izah etmediği noktalarda aklı kullanmak kaçınılmazdır; tabi bu noktada çıkış noktası dinin temel esaslarından başkası olamaz.

Felsefeye gelince; felsefe, bir düşünme pratiğidir; salt felsefe itiraz edilecek bir şey değildir tıpkı salt din gibi. Nasıl ki dinlerin çoğu sapıklıksa felsefenin çoğu da delalettir; Ne var ki gerçek din gibi doğru felsefe de terkedilmemeli zira felsefe, sosyoloji, psikoloji vs ve diğer ilim ve bilim dallarında ilim tahsil etmek gerekir.

İbrahim as felsefe ile Rabbini buldu ilkin ancak vahiyle geri cevap verilmese idi bu imanın bir kiymeti olmazdı. Aristonun rabbi geri bildirimsizdir bu yüzden deisttir ama eflatunun ve peygamberlerin rabbi vahiy gönderir ve nihayi sözü Allah söyler peygamberler de izah eder.

Sonuçta felsefe-akıl dinin ufak bir etkinliğidir ve ana belirleyicisi değildir. Aksi durum Allah'a cc karşı ancak bir kibirlenme olur, Allah bizi muhafaza etsin.

uzAyli

İhvan Forum Üye
12 yıl mı... psikolojide yuksek lisans yapmayı düşünüyordum ama düşünüyordum şuan itibarıyla kararım kesinleşti :D bir de yaz okuluna kalmış Allah cezanı vermesin :)

uzAyli

İhvan Forum Üye
Tezsiz istemem tezimin konusu bile belli , inşallah bakalım nasip

Admin

Administrator
Yönetici
Konu te ne zaman açılmış ama başlığı hapsane olarak kalmış. Şu ihtiyar tekniker olmasa kimse imlayi düzeltmeyecek