Hantal adalet sistemi

Hakperest

Kıdemli Üye
2013 te izmirde bir dava açılıyor. Kaç sene sürüyor davacı ve davalılar kim bilmem ama 2017 de isim benzerliğinden olsa gerek benim araca haciz konuyor. 2020 de e devletten UYAP değil de noter birliği bana aracın hacizli olduğunu söylüyor. Bu esnada hiç bir tebligat falan da yapılmıyor şahsıma tabi. Uyapta sıfır davam varken İzmir icra benim aracı hacizlemiş tabi. Bin km ötedeki bir mahkemeye gidemem tabi burdakiler bilgi bile vermiyor. Bu nasıl sitem anlamadım.
Yahu bu adalet sistemi normalde hukuku koruması gerekmiyor mu?
Bu icra mahkemesini sizce hangi mahkemeye vereyim? Sizce sonuç çeyrek asır sürer mi ?

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ahaha vala kusura bakma sesli güldüm, devleti savunduğuna say dicem çok geçmiş olsun ülkede adalet deve misali neresi düz ki düzelsin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
2013 te izmirde bir dava açılıyor. Kaç sene sürüyor davacı ve davalılar kim bilmem ama 2017 de isim benzerliğinden olsa gerek benim araca haciz konuyor. 2020 de e devletten UYAP değil de noter birliği bana aracın hacizli olduğunu söylüyor. Bu esnada hiç bir tebligat falan da yapılmıyor şahsıma tabi. Uyapta sıfır davam varken İzmir icra benim aracı hacizlemiş tabi. Bin km ötedeki bir mahkemeye gidemem tabi burdakiler bilgi bile vermiyor. Bu nasıl sitem anlamadım.
Yahu bu adalet sistemi normalde hukuku koruması gerekmiyor mu?
Bu icra mahkemesini sizce hangi mahkemeye vereyim? Sizce sonuç çeyrek asır sürer mi ?
Bu işlerin şakası olmuyor. Hiç vakit kaybetme avukata danis . Araç önceden baskasindayken bir film çevirdiler ise araç elinden alınır. Mahkeme en fazla iki yıl sürer. Yargıtay süreciyle beraber en geç 2.5 yılda biter ama kaybedersen araç gider.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu işlerin şakası olmuyor. Hiç vakit kaybetme avukata danis . Araç önceden baskasindayken bir film çevirdiler ise araç elinden alınır. Mahkeme en fazla iki yıl sürer. Yargıtay süreciyle beraber en geç 2.5 yılda biter ama kaybedersen araç gider.
Dava kapanmış film bitmiş hocam
İcra mahkemesi burda olsa gidip bir dilekçe ile hallederim de
İzmir'e gidemem, gitmem
Benim külüstürde devletin yada başkasının gözü varsa gelip alsın
Öyle dolap çevirme vs hiç hazetmem

Avukat yargı işlerinden uzak dururum. Kaldı ki devlet yargısı tek bir kağıt yollamadan aracımı haczediyorsa ne diye avukat tutayım. Onlar beni ezdi bende onları mı ezeyim; böyle biri olmaktansa araç gitsin daha iyi

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bir avukata danis ona göre hareket et. ?

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir avukata danis ona göre hareket et. ?
Bırak dağınık kalsın hocam
Keyfine bak sayın Hocam :)

Üstüne haber7 haber yapmış adliyede kuyruk var diye
Emniyete gittim notere gittim trafik tescile gittim nihayet icraya gittim icra müdürü gelmesini bir saat bekledim
Ve herbiri adeta sözleşmişcesine bilgi vermedi
Çünkü bilgi sadece ve yetki sadece İzmir icrasında
Ve hala dava ne bilmiyorum

İşte modern hukuk bu
8 yıl önce biri yargılanmış
Etkisi 8 yıl sonra bana bulaşmış
Şaka gibi

Son düzenleme:

Darul_Beka

Profesör
Ahaha vala kusura bakma sesli güldüm, devleti savunduğuna say dicem çok geçmiş olsun ülkede adalet deve misali neresi düz ki düzelsin.
devleti savunmak mı
önce devletin sonra hükümetin ne manaya geldiğini öğrenseniz iyi olur

Darul_Beka

Profesör
Geçmiş olsun
bence davayı ciddiye al
karambolden araban da gitmesin