Hanımlarından Dayak Yiyen Beyler...

Serare

Profesör
Ne güzel anlatıyor amca (tanındık biri mi bilmiyorum ama), çok tatlı, çok samimi. Toplumun gerçeklerinden anlatıyor.

Sözde İslamiyet kadını baştacı ediyor, koruyor ama gel gör ki özlerine, içlerine gir bak bakalım bu toplumların, amca neler diyor... Aslında başlık içeriği vermiyor, amcanın samimi sözlerini aynen aktarsa biri güzel olurdu.

İşte kadının toplumumuzda olduğu ve olması gereken yeri anlatıyor.

Sevgiler.

Serare

Profesör
Sanırım videonun sonunda en çok dayak yiyecekleri Avrupalılar diye nitelendiriyor :)

"Elhamdülillah biz Avrupalı değiliz bir parçayla kurtulduk" diyecekmiş müslümanlar :)

Sevgiler.

Serare

Profesör
Tanındık biriymiş kendisi.

Aklıma geldi, belki kendisi tanındık bir hoca olabilir ya da forumdakilerin hocalarından biri olabilir dedim ama bana daha çok vatandaştan biri gibi, hani böyle içten, candan dedeler, amcalar olur ya, masum, tertemiz öyle geldi, konuşmalarını da tam anlayamadığımdan malum yaşı da var, parantez içinde de belirttim aklımı kurcaladığından ''tanındık biri mi bilmiyorum ama'' diyerek, kimse de söylemedi, kimdir kimdir bakındım videoların yanında isim yoktu hiç, (az önce yine aklıma geldi) en sonunda isim yazanını buldum, Nazım Kıbrısi.

Soyu Mevlanaya kadar dayanıyormuş, güzel zamanlarda yaşamış, İstanbul'un da güzel zamanlarında, İstanbul Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği okumuş.

Sanırım pot kırdım, hayatımın yarısı yurtdışında ve bu tür alanlardan uzakta geçti, kusura kalmayın.

Sevgiler.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ne güzel anlatıyor amca (tanındık biri mi bilmiyorum ama), çok tatlı, çok samimi. Toplumun gerçeklerinden anlatıyor.

Sözde İslamiyet kadını baştacı ediyor, koruyor ama gel gör ki özlerine, içlerine gir bak bakalım bu toplumların, amca neler diyor... Aslında başlık içeriği vermiyor, amcanın samimi sözlerini aynen aktarsa biri güzel olurdu.

İşte kadının toplumumuzda olduğu ve olması gereken yeri anlatıyor.

Sevgiler.

O tanımadığın zat, Şeyh Nazım Kıbrısi Hz.leridir...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hanımından dayak yiyen birisini arıyorum. :):p