hangisi sizi ifade eder...

hangisi sizi ifade eder

• Kullanılan toplam oy
    81

gulesevdali

Asistan
AdımcA' Alıntı:
...

O kişi benim.
Hâlâ da aynı fikrimde ısrar ediyorum.
Forumda kürt, çerkez, laz olan arkadaşlarımız da var.
Onların akıllarına (haklı olarak kendi ırklarının yazılmamış olmaları yönüyle) soru işareti takılacağını düşünüyorum.
Konu kaldırılır veya kaldırılmaz; orası ben ilgilendirmez.

iyide abicim T.C devleti vatandaşı isen Türksündür ister laz ister kürt istersen çerkez ol.Millet Türk vatandaşı oluyor siz neyin tartışmasını yapıyorsunuz.Bizim ülkemizde bir sürü karışık ırk var fakat bunların en baskını elnbette öz ve öz türkler ayrıca kürt, çerkez, laz ayrımı yapmak bence çok yanlış bu ülkenin bayrağı altında yaşayan herkes türktür beğenmiyen çeker gider....

benim kimliğim müslüman Türk.....

ya anlayamadım ben sizi nasıl sadece müslümanız dersiniz Türklük kelimesini kendinize yakıştıramıyor musunuz......

S

SaLtan

Guest
önce insanlığımı yaşamak isterim,sonra müslümanlığı insanlığım ve değerlerimle harmanlayarak ama islamın özünden bir şekilde.sonrada kürdüm.

kul emir

Profesör
tamam olabilir müslüman yetmezmi sadece size allah müslüman türkmüsünüz diye sormaz herhalde müslümanmısınız diye sorar yanlışlsam söyleyin

Bedrin_Aslanı

Profesör
Müslüman türküm demenin ırkçılıkla ne alakası olduğunu anlamıyorum. Soyum türk ve bende türk oluyorum. Elhamdülillah da müslümanım. Müslüman türk demenin ne gibi bir üstünlük sağlaması olabilir ki. Müslüman olan aynı zamanda kürt olan birine ve müslüman olupda ingiliz olan birine ben senden üstünüm mü demiş oluyorum. Niye türküm demek yanlış oluyorda şu cemaattenim demek doğru.? Şimdi peygamber Efendimizin S.A.V soyundan gelen biri dese ki ben seyyidim. ırkçılıkmı yapmış olacak yani.

kul emir

Profesör
tamam kardeşim sustum hiç bir yorum yapmıyor haklısınız doğrudur hakkınızı helal ediin

Bedrin_Aslanı

Profesör
şeyh_şamil' Alıntı:
tamam olabilir müslüman yetmezmi sadece size allah müslüman türkmüsünüz diye sormaz herhalde müslümanmısınız diye sorar yanlışlsam söyleyin

Tamam da kardeşim düşündüğün şeye bak. Bu soruyu soranlar haşa Allah mı?
Çok gereksiz yerlere takılıyorsunuz. Sana kimin oğlusun dendiğinde ne diyorsun Adem A.S ın oğlumuyum diyorsun. Hepimizin babası o değilmi. niye onun ismini kullanmıyorsun. Da babanın ismini veriyorsun. O zaman orada da aynı hassasiyeti göster. Lütfen sap ile samanı karıştırmayın birbirine.

S

SaLtan

Guest
bazı kavramlar vardır ki önce düşüncelerinizde yer eder sıklıkla kullanırsanız artık beyninize elyaflanmıştır o elyaf sonra öyle bir hal olurki artık kablolanmıştır.fırlattığınız ok yayından çıkmıştır,ve siz o olmussunuzdur.müslüman türk bir kimliktir ve ben özümde müslümanım diyenler desin bu lafı müslüman türk-nedemek böyle bir kavram olabilirmi.yani niyetlerinizi belirleyin önce..kime neye karşı söylüyorsunuz.

ibrahimi

Has Uşak
Müslüman-türk niye olmasın ki?
O zaman Asrı saadette muhacir ve ensar diye isimlendirilmezdi sahabeler değil mi? Bulundukları yere göre isim almışlar ya HU :)
:eek:fftp: elif kardeş sonradan pişman olacağın şeyleri yapma inş. :)

kul emir

Profesör
kardeş benim bahsetmek istediğim şey farklıydı tabiki müslüman türk olabilir ben sadece müslüman dense olmazmı dedim ama yanlış anlaşıldım maalesef

A

ada

Guest
Türküm demenin suç,

Müslümanlığın nostalji sayıldığı günümüzde;
İnadına Türk,
Allah Aşkına Müslüman olmanın gururunu taşıyorum
(Müslüman Türküm)

gulesevdali

Asistan
şeyh_şamil' Alıntı:
neden müslüman türk yani türklüğünüzü neden ön plana taşımak istiyorsunuz birisi açıklayabilirmi

sen Türklüğü benimseyememişsin galiba kardeş.

Türküz ölene kadar Türküz ölene kadar ....Türklüğümüzü de heryerde öne çıkarırız....

kul emir

Profesör
ecmain başka yokmuydu beni yanlış anlayan onladanda allah razı olsun haklarını helal etsinler inşallah

kul emir

Profesör
abi vallahi birşeyler yazacaktım ama tepki almaktan korkuyorum gerçekten bari siz konuşun bana forumlara cevap yazma yasağıda geldi allah razı olsun