hangisi sizi ifade eder...

hangisi sizi ifade eder

• Kullanılan toplam oy
    81

zemahşeri

Paylaşımcı
seyh samil kardeş haklı tabi.. ama genelden bahsedecek olursak yanlış hatırlamıyorsam zararlı cemiyetler falan vardı hani kürt teali falan.. düzelteyim ozaman. çoğunlukla türklere borçluyuz.. tabi diğer kardeşlerin hakkına girmeyek şindii:O
hepimiz müslümanız ve elh kardeşiz..
dimi m:)

kul emir

Profesör
çok güzel
de unutmayınki taali islam cemiyeti konyadaki ayaklanmalar menemen olayı bunlarda hep türkler yapmıştı yani türkler sütten çıkma ak kaşık değilmiş
bu arada bende türküm yani türklerle alıp veremediğim felan yok ama kötü yön görmek istiyorsak bu tek taraflı olmamalı selam ve dua ile

gulesevdali

Asistan
essay' Alıntı:
evet şeyh şamil kardeşim aslında müslüman türk gibi bir şık olması hoş olmamış... ikisi çok farklı kategori de...

türklük bir din değil ki....

ama bana arapmısın türkmüsün dense ben TÜRK üm derim...

saygılarımla...

kardeş ne yaptın ya senin soyun türkse heralde türk dicen çok gereksiz bir söylem bnece yok arap deseydin...

selametle wesselam...

gulesevdali

Asistan
şeyh_şamil' Alıntı:
çok güzel
de unutmayınki taali islam cemiyeti konyadaki ayaklanmalar menemen olayı bunlarda hep türkler yapmıştı yani türkler sütten çıkma ak kaşık değilmiş
bu arada bende türküm yani türklerle alıp veremediğim felan yok ama kötü yön görmek istiyorsak bu tek taraflı olmamalı selam ve dua ile

allahım allahım bir türkü bir türk karalıyor inanamıyorum ya....Nerde kaldı kardeşlik dostluk elin oğlu senin bu durumundan yararlanıo iştee...Allahım herkesin içine türklük duygusu ver ya Rab'bi.....aminnnnnn.....

ayrıca menemen olayını yapan geri kafalı yobaz insanlardı.....

gulesevdali

Asistan
dilara kardeşim sen o soru sorduğun ve cahil die itham ettiğin kişiye soruyu sorarken şıkları verip öle sorsaydın eminim yanıtı değişirdi...

Benim vatanımda ezan susmaz,bayrak inmez....Ya SEV YA DA TERK ET

M

M.T.

Guest
gulesevdali' Alıntı:
dilara kardeşim sen o soru sorduğun ve cahil die itham ettiğin kişiye soruyu sorarken şıkları verip öle sorsaydın eminim yanıtı değişirdi...

Benim vatanımda ezan susmaz,bayrak inmez....Ya SEV YA DA TERK ET
biliyordumm böylee bir sey diycenii ben ona göstererekk sordumm zatenn merakk etmee vee yazilarin hepsinide okudu;) yaa aslindaa varyaa hic cevap vermicemm ama dayanamiyorumm bundan böylee zaten sanaa buu konu hakkinda yorum yapmicam...

gulesevdali

Asistan
zaten artık cevap verebileceğin bir şey yok takma kafanaaaa!!!!!:D :D

M

M.T.

Guest
gulesevdali' Alıntı:
zaten artık cevap verebileceğin bir şey yok takma kafanaaaa!!!!!:D :D
bendee laf bittmezz cok diyecekk sey var;) ama demiyorumm vee sana yanlisliklaa tesekkür etmisim ;) alinti yapim diyee ;)

herşeyden önce insanlığım Sonra müslümanlığım gelir.Elhamdulillah.Irkım da allahın bir ayetidir zaten o kadar da önemli değildir yani Önemlilik sırası budur bende İnsanlığımla müslümanlığım ilk sırada sürekli yer değiştirir aslında ama herşeyden önce insanız Sonra da elhamulillah müslüman.Irk çok farklı bir boyut müslümanlıktan ayrı bir boyut.Millet olarak biz bir ümmetiz içinde tüm ırkları barındıran bir ümmet anlayışı vardır müslümanlıkta zaten Irk başkasına karşı üstünlük olarak lanse ediliyorsa Allahın Ayetlerine şirktir bu.Rabbim hepimizi ırkçılktan korusun .Ne mutlu müslüman olana Elhamdulillah :)

kemalali

Profesör
Kavmiyetçilik Yangını

Müslümanım. Türküm.

serair

Asistan
Müslüman Türk...

Elbetteki en önemlisi müslüman olunması,ama bir insanın kökenini bilmesi adetlerine,gelenek ve göreneklerine islami ölçüler içinde bağli olması,onları koruması,yaşatması gerekli...

Beni yanlızca müslüman kelimesi ifade edemez,cünkü geldigim yaşa kadar kökenimden gördüğüm,algıladığım ve benimsedigim bir cok deger varki beni ben yapan...

Türk olmak bir yana nereli olmak,hangi köyden...Bunlar dahi önemlidir ifade etmede bizleri...

O yüzden Müslüman Türk.

YeKtá

Paylaşımcı
Hem müslümanim hem Türküm

Her Türk müslüman olmaya bilir

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Şükür ırkçı olmayan bir müslümanım... :)

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Müslüman, beni ifade ediyor, içeriğimi, hissiyatımı, şahsımı... Türk'lüğü ise ben ifade ediyorum!..:Cool::)

Mekkem

Doçent
müslüman...

ırkcılığın islamda yeri olmadığını bilioruz lakin kişiler kendilerine eleştri yapmalılar...

neyse susuyorum ....

cahid

Kıdemli Üye
Irkçı olmakla kavmini söylemek arasında dağlar kadar fark var... Müslüman bir kürdüm diyen oldu da eleştiri mi yapıldı ki garip garip ifadeler kullanılıyor..Hiç yakışmıyor.. Türküm demek ya da Arabım demek ya da Kürdüm demenin bir üstünlük olmadığını herkes biliyor hadd-i zatında.. Ama sürekli bunu bu anlamda kullanılıyormuş şeklinde ifade edenlerin kendilerinin ırkçılık yapıp yapmadıklarını bir gözden geçirmeleri icab eder...

ibrahimi

Has Uşak
Müslüman ve Türk'üm Türkiye topraklarında yaşıyorum elhamdülillah

ebkem

Baş Yücelik
"Tanrı dağı kadar Türk Hira dağı kadar müslüman"