hangisi sizi ifade eder...

hangisi sizi ifade eder

• Kullanılan toplam oy
    81
M

M.T.

Guest
karakan' Alıntı:
baba bu konu en baştan beri fitne kokuyor belki konuyu açanın böyle bir niyeti yok ama ....bu konun kilitlenmeside yetmez bence ....silinmeli .....
aynen katiliyorumm cok sacmaa bir anket benim icin
veee gülesevdalii bencee en cok önemlii olan müslümanliktirr öbür dünyadaa bize türklümüz yardim etmiyecekk bizee imanimizii soracaklarrr!!!

M

M.T.

Guest
muhammedordusu' Alıntı:
kardeşlerim tabiki türküz ama türklük benim için o kadar öemli değil.benim için bir insan müslüman olsun isterse amerikalı israilli olsun.bu hepimiz için ölçüt olmalı.çünkü peygamberimiz(S:A:V)HADİSİ şeriflerinin birinde şöyle buyurmuştur

IRKÇILIK YAPAN BİZDEN DEĞİLDİR.

ve bunuu sitedekii bir arkadasimizz cok ama cokk iyi okusunn...!!!!!!!!!!!!!!

A

ada

Guest
lütfen eleştirilerimizde dikkatli olalım aksi taktirde mesajlarınız silinecektir

Enes

İhvan Forum Üye
karakan' Alıntı:
evet haklısınız abi silinir ....

ben burayı 10.köy sandım ....

bakın kardeşim bir türlü global düşünemiyoruz yani kendimizi aşamıyoruz... burada bir anket açılmış ve kimlik sorgulanması yapılıyor... kişiler kendilerini hangi kimliğe yakın görüyorsa o şıkkı işaretler...

burası bir forum ve üyeler kimliklerini belli ederken imzalarınıda kullanıyolar yalnız şöyle düşünün bir araştırma şirketi kamu araştırması yaptığında ve size böyle bir soru sorduğunda -vay kardeşim ayrımcılşık yapıyorsunuz mu diyeceksiniz...

aşalım dostum aşalım...

gulesevdali

Asistan
DiLaRa' Alıntı:
aynen katiliyorumm cok sacmaa bir anket benim icin
veee gülesevdalii bencee en cok önemlii olan müslümanliktirr öbür dünyadaa bize türklümüz yardim etmiyecekk bizee imanimizii soracaklarrr!!!

orası öyle ama vatanını sevmeyen hiç bir şeyi sevemez bence,elbette öbür dünyada bize imanımızı soracaklar lakin vatanımıza hizmet edip onu sevmemizde dini bir görevdir....Çünkü şu anda ne olursa olsun islamın bekçisi T.C devletidir.Onu sevmek soyumuzu sevmekde ve gururla söylemekde boynumuzun borcudur....

gulesevdali

Asistan
DiLaRa' Alıntı:
ve bunuu sitedekii bir arkadasimizz cok ama cokk iyi okusunn...!!!!!!!!!!!!!!

bana mı diyorsun kardeşim.Ben hiç bir zaman Türk milletini araplarla aynı kefeye koyamam.Onlar ki sahablerin evlerini yıkan onlar ki peygamber efendimizin hanımının kabrinin üstüne otopark yapmak isteyen bir toplum,ben türk milletini onlarla aynı kefeye koyamam....

(not:sözlerim yanlış anlaşılmasın lakin bunlar gerçek araplar kendi özbenliklerini ingiltereye satmıştır.)

gulesevdali

Asistan
bundan sonrada konu hakkında yorum yapmayacağım lütfen benim cevap vermemi gerektiren yazı yazmayın..Uzamasın artık..

selametle wesselam...

hakan

Paylaşımcı
yaa konu taa nerelere kadar geldi.. arkadaşlar burda kısa bir anket var. kimse kimseyi yazdığı cevaplardan dolayı ( kurallar ihlal edilmeden) kınayamaz yada kıracak bişey yapamaz.. benim kendi düşüncem 3 şık bu anket için az çünkü alt üst kimlik sorunu ortaya çıkıyor

M

M.T.

Guest
gulesevdali' Alıntı:
bana mı diyorsun kardeşim.Ben hiç bir zaman Türk milletini araplarla aynı kefeye koyamam.Onlar ki sahablerin evlerini yıkan onlar ki peygamber efendimizin hanımının kabrinin üstüne otopark yapmak isteyen bir toplum,ben türk milletini onlarla aynı kefeye koyamam....

(not:sözlerim yanlış anlaşılmasın lakin bunlar gerçek araplar kendi özbenliklerini ingiltereye satmıştır.)
hayir o sözlerr size degildii ;) bu sözlerr vardi varacagii yeree...

orası öyle ama vatanını sevmeyen hiç bir şeyi sevemez bence,elbette öbür dünyada bize imanımızı soracaklar lakin vatanımıza hizmet edip onu sevmemizde dini bir görevdir....Çünkü şu anda ne olursa olsun islamın bekçisi T.C devletidir.Onu sevmek soyumuzu sevmekde ve gururla söylemekde boynumuzun borcudur....

;) ben bisey demiyorum ama benim yorumum bunlarii inkar etmiyorduu tabikii vatanimii cok seviyorum gerekirsee canimida veririmm ;) vatan özleminii benden daha iyi bilemezsinn ;) ..cok yazicak sey vardaa yeter sanirimm...eyw.

gurbet

Asistan
müslüman herşeyden önce....

Nerde hoşgörü...
Nerde anlayış...
Bu tartişmanın kime ne faydası var sanki...

essay

Üye
Vatanımı ve milletimi çok seviyorum... dedem osmanlı torunu ama ben soner aydın olarak müslüman kimliğini daha çok benimsiyorum...

türklük müslümanlıktan çok sonra gelir...

essay

Üye
evet şeyh şamil kardeşim aslında müslüman türk gibi bir şık olması hoş olmamış... ikisi çok farklı kategori de...

türklük bir din değil ki....

ama bana arapmısın türkmüsün dense ben TÜRK üm derim...

saygılarımla...

M

M.T.

Guest
Aslinda bu konu hakkinda daha yorum yapmicaktim ama inada bindii gibi bisey oldu ilk öncelikle gülesevdali dün bu konu hakkinda cok düsündüm ve bu anketteki cahil bir müslüman kardesime sordum yanii dini bilgisi pek yok ve o kisi bana su cevabi verdi ben sahsen türküm diycenii beklerkenn söyle isah etti kendisini
"Merve belkii cahil insanim pek bilgim yok ama ben müslümanligi secerdim istee görüyorsun bizim farkimiz burda düsmanlarimizdan onlar bize karsi birlik oluyor ama biz ne diyoruz ben türküm sen arapsin sen susun busun buda yetmiyormus gibi bide türk müslümanlarii ayri ayri cemaat kuruyorlar...biz hepimiz müslümaniz hep birligiz dersek kimse bize dokunamaz simdii ne filistin agliyordu nede biz bozulacaktik onun icin müslümanligi seciyorum"
dedi sonra devam sordum ya atalarimiz onlarr ne olacak?? diye soruncada
"Ben onlari inkar etmiyorumki onlarda müslüman sen ben gibi biz müslüman ordusunun torunlariyiz"
dedi sanirim bu kadar yeterli...Sen bunun tam tersini dedin ya hemde okumus görmüs insan..;)

konuyu acan kisiye gelinceee bu konuyu acarken cok düsündünüzmüü? sanirim hayir böyle sorular sorulmazz sonunuu hic düsündünüzmüü konuyu acarken ne gibi cevaplar gele bilicenii hic tahmin etmedinizmii? ve bu cevaplarin ne gibi tartismayaa sürüklicenii? dikkatli olun lütfen konularinizi secerken;) ve siteyii daha tanimiyorsunuz bile tam ne gibi insanlar var bilmiyorsunuz? burda cogu kürt kardeslerimizde var onlara karsi bana göre haksizlik yaptiniz yine eziklik duygusunuu gösterdik onlaraa bizden türklerdenn nefret etmelerini sagladik yinee;)

belki yorumlamak elestiri yazmak bana düsmez ama yazmadandaa gecemezdim bu konu acayip sekilde gururumu incitii ben gurbette yasiyorum diyee bana vataninii unutmus demeye kalkistilar, dedim gibi vatan özleminii benden daha iyi bilen yoktur aranizdaa!!...

kul emir

Profesör
essay' Alıntı:
evet şeyh şamil kardeşim aslında müslüman türk gibi bir şık olması hoş olmamış... ikisi çok farklı kategori de...

türklük bir din değil ki....

ama bana arapmısın türkmüsün dense ben TÜRK üm derim...

saygılarımla...
hah yine güzel bir konuya değinmişiniz sonuçta inkar edemeyizki bende türküm ve bundan da hiç bir rahatsızlık duymuyorum

zemahşeri

Paylaşımcı
şu an bu konu tartışılıyorsa bunu o "çoğu kez bu sitede karalanmak istenen insanlara" borçluyuz..tamam o insanlar ne örnek alınır nede izinden gidilir :) ama haklarını yiyemeyizz:O
filistinin yerinde olabilirdik şükredelim.. bu halde olmamızı kimlere borçluyuz? türklere tabiki.. kürtlerde çerkezlerde herkez türklere minnet borçludur bence..
neyse benn önce MÜSLÜMANNN sonrada türkümm...hehehehe

kul emir

Profesör
azazel' Alıntı:
şu an bu konu tartışılıyorsa bunu o "çoğu kez bu sitede karalanmak istenen insanlara" borçluyuz..tamam o insanlar ne örnek alınır nede izinden gidilir :) ama haklarını yiyemeyizz:O
filistinin yerinde olabilirdik şükredelim.. bu halde olmamızı kimlere borçluyuz? türklere tabiki.. kürtlerde çerkezlerde herkez türklere minnet borçludur bence..
neyse benn önce MÜSLÜMANNN sonrada türkümm...hehehehe
hocam çok yanlış düşünüyorsunuz sadece türklere borçludur demek hata istiklal savaşını düşünün sadece türklermi vardı o savaşta karadenizde lazlar ermenilere doğuda kürtler zaazlar ... fransız ingiliz ve ermenilere iç anadoluda türkmenler ve daha bir sürü örnek
size başka bir örnek tabiki çanakkale dir eğer fırsat bulurda giderseniz bir türkün yanında diyarbakırdan şamdan bitlisden trabzondan baküden gelmiş bir sürü mümin vardır sadece türkler diyemezsiniz

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
AdımcA' Alıntı:
...

Forumda kürt, çerkez, laz olan arkadaşlarımız da var.
Onların akıllarına (haklı olarak kendi ırklarının yazılmamış olmaları yönüyle) soru işareti takılacağını düşünüyorum.
Konu kaldırılır veya kaldırılmaz; orası ben ilgilendirmez.

...

malesef korktuğum başıma geldi.
konunun yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğini uyarmıştım.