Hanginiz Muhammed?

Kaptan

Mecra Yazarı
‘Hanginiz Muhammed`
Müslüman toplumunun oluşumunda rol model bir insan olan Allah elçisi Muhammedin ümmeti olan dünya lideri ile gayri müslüm bir ileri toplum lideri arasındaki fark.
HANGİNİZ MÜSLÜMAN diye sorası geliyor insanın.

Finlandiya C.başkanı, kitap fuarında yer bulamadığı içini yerde oturuyor.
FB_IMG_1541485812162.jpg

FB_IMG_1541485817896.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
SAYIN CUMHURBAŞKANI’NIN EŞİ EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ’NİN VIP A330 İLE MARDİN’İ ZİYARETİ

Pakistan Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Arif Alvi, İstanbul Havaalanı'nın açılışı için THY'a ait tarifeli uçakla ve normal yolcuların kullandığı salondan sade bir vatandaş gibi sıraya girip işlemlerini tamamladıktan sonra eşiyle birlikte normal yolcu gibi uçağa binerken, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi ise, Mardin’de düzenlenen “Bir Dünya Kadın” programına Türkiye’nin Air Force One’ı olarak tabir edilen Airbus’ın VIP A330 modeli Özel Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Mardin’e gitmesi çok düşündürücü olsa gerek.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtulabilmesi için Sayın Cumhurbaşkanı tarafından öngörülen tasarruf tedbirleri ortada iken anlaşılan o ki, Cumhurbaşkanlığı bundan azade gibi gözükmektedir.

Ne diyebiliriz ki;
“Hintkâri zarfla fağfuri fincan
Amberli kahve içmez mi insan”

Doğan Bekin

FB_IMG_1541486224461.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye
Erdoğan’a 16 yılda kaç suikast girişimi yapıldı?

Bir önceki yazımda, bazı şeylerin normal seyrinde ilerlemediğini söylemiş, 24 Haziran seçimlerini görüp görmeme konusunda endişeli olduğumu dile getirmiştim.
Yazı arşivde, dileyen bulup okuyabilir.
O yazıda, askerî kaynaklara yakın istihbaratı güçlü bazı gazetelerin, "İsrailli suikastçılar Erdoğan'ı ortadan kaldırmak için Türkiye'de" manşetleri attığını, bunun önlemlerinin alınması gerektiğini söylemiştim.
Kuşkusuz böyle bir deneme ilk değil, son da olmayacak.
Yazımdan sonra bu konuyu konuştuğum üst düzey bir güvenlik uzmanı, geride bıraktığımız 16 yıl içinde, Erdoğan'a yönelik irili ufaklı 250 küsur suikast girişiminin bertaraf edildiğini dile getirdi.
Dehşet verici bir rakam değil mi?
Yazdığım yazıdan hemen sonra, Hükûmet Sözcüsü Sayın Bekir Bozdağ da bir açıklama yaptı.
Kendisinden dinleyelim:

"Recep Tayyip Erdoğan; Türkiye Cumhurbaşkanıdır, Türk milletinin lideridir, milletin adamıdır. Böylesine büyük bir liderden ve dava adamından rahatsız olan ve Cumhurbaşkanımızı yok etmek isteyen çevrelerin olduğunu da biliyoruz.
Suikast ihbarları, her daim olan ihbarlardır. Recep Tayyip Erdoğan, ölüm tehditlerinden korkacak, yolundan ve davasından dönecek biri değildir.
Allah’ın izni olmadan verilen canı kimsenin alamayacağına imanı tamdır. Cumhurbaşkanımız bugünlere, nice tehditleri ve nice baskıları aşarak, nice oyunları ve tuzakları bozarak geldi, bundan sonra da aynı inançla devam edecektir.

Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır. Baskı, tehdit ve ölüm korkusuyla, baskı altına alınacak, davasından vazgeçirilecek ve yolundan döndürülecek bir lider değildir R.Tayyip Erdoğan. Bunca yaşanmışlığa rağmen, bunu öğrenememiş olanlar ancak ahmaklardır.

Allah’ın yardımı, himayesi ve muhafızlığı altında, aziz milletimizin, ümmet-i Muhammed’in ve mazlumların duasıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yoluna devam edecektir. Kimse bu yolu kapatamayacak, kimse bu yürüyüşü durdurmayacaktır..."
Sayın Bekir Bozdağ’ın suikast ihbarlarının arttığı bir dönemde yaptığı bu açıklama çok ama çok önemlidir.
Evet...
Sayın Bekir Bozdağ haklı, suikast ihbarları da suikast girişimleri de olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Lakin, bu suikast girişimleri hiç bu kadar sıklıkla dile getirilmemiş, hiç bu kadar aleni bir şekilde dillendirilmemişti.
Mesela geçtiğimiz hafta haberlerde gözünüze ilişmiştir muhakkak...
Bosna Hersek ziyareti öncesi istihbarat örgütlerine ulaşan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk asıllı bir grup tarafından suikast yapılabileceği ihbarları olduğu yazıldı.
Bazı okurlarım, yazdığım yazıdan sonra karamsarlığa kapılmış, "Bizi ziyadesiyle telaşlandırdın" diye mesajlar atmış.
Sevgili dostlar...
Amacım kimseyi umutsuzluğa, karamsarlığa sevk etmek değil. Ben bir gazeteci olarak üzerime düşen uyarı görevini yerine getirmekle mükellefim.
Öyle sanıldığı gibi Gezi veya 15 Temmuz tarzı ayaklanmalardan falan korkup endişelenen birisi değilim. Halkı da bununla korkutmaya çalışmıyorum.
Gezi'yi de 15 Temmuz kanlı darbe girişimini de birkaç saatte bastıracak güce, iradeye ve imana sahip bir milleti kim korkutabilmiş ki ben korkutabileyim.
Ben sadece Erdoğan'ı şu dönemlerde her zamankinden daha fazla korumamız gerektiğini, hatta canımız pahasına korumamız gerektiğini söylüyorum.
Birileri “Bu adam seçimde yenilgi almıyor. Hâl böyleyken geldiği güzergâhı takip ederek gideceğini beklersek daha çok bekleriz. O zaman seçim dışı yöntemlerle alaşağı edelim” diyor.
Bunu artık gizli gizli değil, açık açık söylüyor.
Ben bu açık çağrılara karşın, 15 Temmuz sonrası olduğu gibi uyanık olmamız gerektiğini dile getiriyorum.
Başka bir amacım yok!

Dipnot: Yazıyı bitirmek üzereyken, suikast girişimine dair söylentiler, Bosna’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da soruldu.
Erdoğan, “Bu söylentiler bana MİT üzerinden ulaştı. Zaten bu söylentiler bana ulaştığı için şu an Bosna’dayım. Milletim benimle buluşmak için Avrupa’nın çeşitli yerlerinden çıkıp gelmişken, ben gelmesem olmazdı. Biz çıktığımız yoldan geri dönmeyiz" dedi.

Süleyman Özışık - Erdoğan’a 16 yılda kaç suikast girişimi yapıldı? - #TG

SORUYU ŞÖYLE SOR BİR DE ''HANGİMİZ SAHABE'' ?

VE DE EKLE BAKALIM FİNLANDİYA CUMHURBAŞKANINA KAÇ SUİKAST DÜZENLENMİŞ.

Ateist Ayşe ÖNAL'ın kızı Şafak PAVEY den Ahmet KAYA ya, sokak başındaki simitçiden taksi durağına kadar ziyaret eden, balkondan el sallayan kadına gelirim evinize ama karnım aç diyebilen bir adama bu soruyu sorabilmek bence büyük cesaret... cahillikten cesur değilse sormak isterim neden bu kadar cesur.

Kaldı ki başka bir başlıkla da meram anlatılabilirdi.

Kaptan

Mecra Yazarı
muallim hoca yapma gözünü seveyim. Bir alttaki Emine Erdoğan haberi seni baştan sona yalanlıyor.

bi husben

Kıdemli Üye
Ben cumhurbaşkanının Atatürk havalımanında tek başına uçağa binip bir yerlere gitmesini hayal bile edemiyorum.Yahu kimse suikast yapmasa bile millet sevgiden öldürür adamı.Batı tarafından en çok istenmeyen adam sıkıysa tek başına hareket etsin o havalımanına bile gelmeden yolda 50 kez öldürürler. Kendisinin bu kadar korunması gayet doğal az bile bence.

kebîkec

İhvan Forum Üye
muallim hoca yapma gözünü seveyim. Bir alttaki Emine Erdoğan haberi seni baştan sona yalanlıyor.

Şöyle yapalım : Sıkıyorsa aynı başlıkla diğer parti liderlerine de dokunun. Dokunamıyorsanız elinizdeki çamuru yüzünüze süren biri çıkar :) Çünkü ülke bir seçim sathı mailine girmiş ve siz tek taraflı çakma peşindesiniz. (Gibi görünüyor. )

İlgezdilerin rezidanslarından, Devlet bahçelinin klasik otomobil sevgisinden de aynı mantıkla bahs edin. Mesela deyinki Rasulullahın eski araba kolleksiyonu mu vardı bu nasıl müslümanlık ey Devlet BAHÇELİ...

Mesela Gürsel TEKİN' e çaycı olarak girdiği teşkilatta nasıl bu kadar yükseldiğini bir köpeğe 40.000 TL nasıl verebildiğini sorgulayın. Bu kadar ihtiyaç sahibi insan varken niye köpeğe 40.000 bu nasıl müslümanlık deyin göreyim sizi...

Antremanlı olun çünkü bu gün eleştirdikleriniz yetkilerini onlara devredecek...

ihvanistanbul

AkhenAton
Halkın eğitim daha doğrusu kültür seviyesiyle de alakalı.

Bizde bırak başkanlığı doktorum desen rahat bırakmazlar kırk şikayet dinlersin ha başkanın işi de biraz bu o ayrı mesele.

adams77

Kanalizasyoncu
Şöyle yapalım : Sıkıyorsa aynı başlıkla diğer parti liderlerine de dokunun. Dokunamıyorsanız elinizdeki çamuru yüzünüze süren biri çıkar :) Çünkü ülke bir seçim sathı mailine girmiş ve siz tek taraflı çakma peşindesiniz. (Gibi görünüyor. )

İlgezdilerin rezidanslarından, Devlet bahçelinin klasik otomobil sevgisinden de aynı mantıkla bahs edin. Mesela deyinki Rasulullahın eski araba kolleksiyonu mu vardı bu nasıl müslümanlık ey Devlet BAHÇELİ...

Mesela Gürsel TEKİN' e çaycı olarak girdiği teşkilatta nasıl bu kadar yükseldiğini bir köpeğe 40.000 TL nasıl verebildiğini sorgulayın. Bu kadar ihtiyaç sahibi insan varken niye köpeğe 40.000 bu nasıl müslümanlık deyin göreyim sizi...

Mantığa bakarmısınız :)
Örnek aldığın elçidemi böyle yapmış yani ?

Kaptan

Mecra Yazarı

Hop hop sakin ol bakim, ne o sıkıyorsa yiyorsa falan. Yanlış yanlıştır hoca, o şu bu yapmış hiç farketmez. Bir meksikalı başkan kadar da olamayacakmıyız yahu. Sözde gavur.

Daha çok şey söylerdim de ...amaaan boşver.

ihvanistanbul

AkhenAton
yanlız görseldeki açıklamaya göre meksika değil finlandiya. Meksikada kan alırlar adamdan :D ( işte bunlar hep holivud. )

bi husben

Kıdemli Üye
Hop hop sakin ol bakim, ne o sıkıyorsa yiyorsa falan. Yanlış yanlıştır hoca, o şu bu yapmış hiç farketmez. Bir meksikalı başkan kadar da olamayacakmıyız yahu. Sözde gavur.

Daha çok şey söylerdim de ...amaaan boşver.

Bu konuda haksızssın @kaptan. Allah için doğruyu söyle erdoğan tek başına mesela üsküdardaki evinden gelip uçağa binip seyahat ederse başına birşey gelir mi gelmez mi. Onu bir kaşık suda boğmak için bu kadar servis ülke terorist guruplar varken bu dediğin mümkün mü?

bi husben

Kıdemli Üye
2.3.4. halifeler nasıl şehit edildi bunu en iyi bilenlerdensin kaptan.