Hangi vakte eriştim, kalbin lahzasında aşkı farkettim!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar bedbin ve bizar bir halin sahibiydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hakkıyla umut etmeyi bilirdim ve ne de ufkun ne demek olduğunu farkeden nefestim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki bir karanlığın içinde ve esaretin ruhuma zerkettiği hicranın derdinde gitmekteydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lakin nereye ve hangi istikıamet olacağını sadece “denenler” mesafesinde hisseden nefestim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit geçerdi, ne umut kalbime sürur bahşeden bir asudeydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şu ömür demen kumaş eskise, gülmeyen yüzüm bu minval üzre gülecekse razıyım derdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar hal-i perişanlık var sanki ta içinde can çekişen bir ahval olarak acziyet içindeydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasreti derinliğin aksisedasından hissedilen bir har bilirdim, ne çektiysem boyun bükerdim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gün doğarken ne anlatırdı habersizdim, geceyi hiç merak etmezdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar yorgunluğum ve yılgınlığım varsa o an onlardan kurtulmayı murat ederdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Uyumayı ve aynı çehreyle kalkmayı hiç istemezdim, düşlere meyletmeyen bir azadeydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne uçmayı ne kanatlanmayı ve hatta merak ederek biren o hülya da yaşamayı bilmezdim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim zulmetse, mazlum figan ederek gözyaşını dökse çilesi derdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve fakat kalbin ve aklın ve en müstesna tanzim edilen bir ruhun lahzasına bigane idim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Güle bakınca, kokusunu hissetmek için ne lazımsa neden aşikar olan farkından habersizdim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi vaktin muhtaçlığında an ve beklenen o zaman için feda edilmeye namzet bir nefestim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Düşünmek için ne lazım, akıl hangi vakit için aşkın esinine talim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbi olmayan her düşünce ne kadar hakikate eriştiren bir vadinin ilhamında ki vecdin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, ruhun didarından meşk eden, gönlü sahibine hasrettiren bir furkandır, nar-ı adaptır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bizzat kendini merak etmeyen ve esrarını çözemeyen bir nefes ne kadar sevda yaşayacaktır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

cicek demeti

Sükut
1252935931_3626720_134bar2cg.gif

Ne vakit geçerdi, ne umut kalbime sürur bahşeden bir asudeydi
Şu ömür demen kumaş eskise, gülmeyen yüzüm bu minval üzre gülecekse razıyım derdim
Ne kadar hal-i perişanlık var sanki ta içinde can çekişen bir ahval olarak acziyet içindeydim
Hasreti derinliğin aksisedasından hissedilen bir har bilirdim, ne çektiysem boyun bükerdim

1252935931_3626720_134bar2cg.gif

Tesekkurlerimi sunarim degerli buyugum...insanin bilgi hazinesi olan sedef islemeli sandik sizin guzel incilerinizle dahada doluyor...saygilarimla..​

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Gönlünüz umman misali çağlarken...
Gözyaşlarınız refakat ederek, firkati yaşarken...
Akıl ve idrakiniz vicdanınızla hakikat için ibretle bakarken...
Şad olunuz, sevgiyle hemhal olarak hazza kanınız, vuslatı bizzat yaşayınız can kardeşim.Müteşekkirim efendim...