Hangi tür kızlarla evlenilmez...

uzAyli

İhvan Forum Üye
Psikolojik istismar sosyal istismar daha kötü ki devamında fiziksel şiddeti de doğurur , dayağa,şiddete can kurban :D şiddetin her türlüsü zulümdür, en büyük zulm ise sessiz yani psikolojik şiddettir. Yaradan daha fazla iz bırakır.

Hakperest

Kıdemli Üye
Erkeğin erkek sınırında kalması gerekir
Şiddet tabiki çok kötüdür, bilhassa narin olan kadına
Ama bunu zıttı erkek olmayan erkek de aynı şekilde problemdir

Kadın ve erkek bir birbirlerinin örtüsüdür, tamamlayıcısıdır

Narin olmayan kadın ve hami olmayan erkek görevlerini hakkıyla yapamaz

Kadın güce erkek zerafete açtır

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hiç-bir kadın öldüresiye dövülmedikçe evliliğini riske atmaz, bugun boşanmaların yüzde doksanindan fazlası cinsel istismar ve ne yazık ki kadınlar bunu da erkek hegemonyası yüzünden dile getiremiyor. Bu istismarın sorumlusu yasalar demek isterdim sadece bahane olur ,fıtratlar bozuldu her halükârda da malesef kadın daha mağdur, bir kadın feminist olmuşsa dahi arkasında bir hegemonya vardır. Allah fıtratlarını koruyanlardan eylesin bizi yea nahoş konular

Hakperest

Kıdemli Üye
Hiç-bir kadın öldüresiye dövülmedikçe evliliğini riske atmaz, bugun boşanmaların yüzde doksanindan fazlası cinsel istismar ve ne yazık ki kadınlar bunu da erkek hegemonyası yüzünden dile getiremiyor. Bu istismarın sorumlusu yasalar demek isterdim sadece bahane olur ,fıtratlar bozuldu her halükârda da malesef kadın daha mağdur, bir kadın feminist olmuşsa dahi arkasında bir hegemonya vardır. Allah fıtratlarını koruyanlardan eylesin bizi yea nahoş konular
Kadının yaptığı istismar aynı dozdadır, sizi tenzih ederim; bu kısır bir döngüdür.

uzAyli

İhvan Forum Üye
Katılıyorum aynı dozdadır lakin islam erkeğe çözüm sunmuş bu konuda, kadına sunulan tek çözüm helal olan boşanma işte fark bu zaten :D ben istismara karşıyım boşanmaya hepten karşıyım :D demek isterdim istismarin her türlüsüne karşıyım ama ilişki kangren olmuşsa kurtulmak lâzim, Allah sabır versin

uzAyli

İhvan Forum Üye
Olumsuz bakış açısı ortama kötü enerji bırakır şu konuyu hangi tür kızlarla evlenilir konseptine çeviriniz sn @Ebu Computer :D

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Evlenecek kız bulmak mesele.

Selam ve dua ile

uzAyli

İhvan Forum Üye
Evlenecek erkekte bulmak sorun:D konu kapanmıştır...

uzAyli

İhvan Forum Üye
Yaş ise eğilir kuru ise iki tarafı da yıkar, hepsi hikâye sorumluluk sahibi olabilmek Allah ile bağ kurmakla doğru orantılı :D

Admin

Administrator
Yönetici
ihvan forumu bunun için seviyorum.
yıllar önceki bir münazara tekrardan önünüze çıkabiliyor. e dile kolay 14 yıldır yayında.

Hakperest

Kıdemli Üye
Yaş ise eğilir kuru ise iki tarafı da yıkar, hepsi hikâye sorumluluk sahibi olabilmek Allah ile bağ kurmakla doğru orantılı :D
Öyle demeyin
Mesela kadın iş sahibi olunca boşanma artıyor
Buna kuran kursu hocaları dahil

Elbette Allah CC korkusu en büyük etmen
20 yıllık evliyim
Anlaşamasak ızdırap olur, çekilmez
Bu durumda Allah CC korkusu ne kadar zapteder emin değilim

uzAyli

İhvan Forum Üye
Anlaşmanızın nedeni yaş farkı değildir, tarafların duyarlılığıdır, Allah muhabbetinizi artırsın efendim daim etsin inş

Hakperest

Kıdemli Üye
Anlaşmanızın nedeni yaş farkı değildir, tarafların duyarlılığıdır, Allah muhabbetinizi artırsın efendim daim etsin inş
Eski zamanlarda insanlar erken evlendirilir, evliliği içselleştirirlerdi.
Şimdikiler geç evleniyor, başlarına buyruk oluyorlar. Bu durumda evliliğin sağlıklı yürümesi zorlaşıyor tabi.

Erken evliliklerde aile erken büyüyor ve bağlar daha bir sıkı hale geliyor. Geç evlilerde ise aile geç oluştuğu için parçalanması daha kolay olabiliyor.

Zaman kişiyi bireysel hale sokmuş biz mefhumu zayıflamış, haliyle sıcaklık kolay bitebiliyor ne yazık ki

uzAyli

İhvan Forum Üye
Evliliğin erkeni makbul katılıyorum, 18 olunca vereceksin kızları varacaksın kocaya :D zaman insan-ı da değiştiriyor, bakış açısını da . Her birey kendi kulvarında haklı olduğunu düşünür olaya birey gözüyle bakmak hata ,her durumda yaratan ne der demek zorundayız ve boyun eğmeliyiz. Olay bu diye düşünüyorum. Cinsiyet farketmez .

uzAyli

İhvan Forum Üye

Ahaha çeyiz sandığı ve adam sandığı cok iyiydi... üstelik feminen bi hanım demiyor bizzat bi bey diyor :D

Kaptan

Mecra Yazarı
İlahiyatçı bir arkadaş Suriyeli bir kadın bulmuş ikinci avrat olarak almak istiyor. Ben de çok yanlış yaparsın dedim. "Neden? Kur'an'da var sünnette var.." dedi.

Var ama adalet şartı var dedim. O da dedi ki "ben her gün sıraya koyarım.." işte dedim, adaletten anladığınız bu, seks sırası..

Adalet sadece eşit seks yapmak değil, birincisini resmi nikâhlı karın olarak nikah yapacaksın ikincisi metres olacak bu düzende adalet mümkün değil.

"Ama bu müşrik düzenin suçu benim suçum değil.." dedi.

O zaman ona dedim ki "gel şu müşrik düzeni değiştirip Adil/Allah'ın emrine uygun bir düzen haline getirelim sonra ikinci avrat alalım..

Alıntı

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kusursuz bayan aramayın kardeşim...
otuza merdiven dayadım hala bekarım...
Belli yaştan sonra seçicilik artıyor...
Son iki yılda annem 20 den fazla gelin adayı gösterdi. Ve her seferinde bi bahane bulup olmaz dedim... bazen bazı şeylerin hesabını yapmamak daha iyi gibi...:crying:

Hersey vaktinde güzel. Nekadar erken okadar iyi bence