Hangi tür kızlarla evlenilmez...

spesifik

آزادی قید و بند
ya bu konuyu bin yorum yapıp kilitleyecez
ya da hangi erkeklerle evlenilmez diye konu açacağız
valla feminist duygularım hit yaptı
savulun beyler :)

asosyal erkeklerle de evlenilmez
hem burunlarından kıl aldırmazlar hem de markete bile siz gidersiniz
entel erkeklerle hiç evlenilmez bir bayanla konuşacağım diye ikiye ayrılıverirler ansızın
kaba erkeklerle evlenilmez ortama dikkat etmeden sizi zora sokabilirler
Malatyalı sevmeyen erkeklerle hiç evlenilmez
eşinin memleketine laf söyleyen evlilik nedir bilmiyordur :)
oh be ...

spesifik

آزادی قید و بند
Asosyal kızlarla evlenilmez. Bunu da bir kenara yazın!! Hayatınızı cehenneme çevirir. Hele bir de çocuk olmuşsa eyvah ki eyvah, hapı yuttunuz demektir. Gidemezsiniz de. Artık tımarhanenin ranzasına kelepçelenmiş sayın kendinizi. Psikoloji diye bir şey bırakmaz erkekte. Yastığınız dahi cehennem olur. Dirhem dirhem azalır, santim santim çürürsünüz..

Edit: Sakın büyüklerin lafıyla evlenmeyin. Onların bir halt bildikleri yok. Derler ki ''değişir, sen eğtieceksin'' falan fişman. Yok abi, öyle bir şey yok. İnsan alıyorsun sen hayvan değil. Kimse kimseyi ne değiştirmeye gücü yeter ne de eğitmeye. Çünkü senin beklentin kadar onun da beklentisi var. Onun seni değiştirme girişimi var. Sosyallikten asosyalliğe seni çeker. Değişim bu seyirde olur. Tersi olmuyor abi. Körle yatan şaşı kalkıyor vallahi de billahi de böyle. Anası babası eğitememişse sen kimsin yahu sen kimsin ki neyi değiştiresin! Bu ''sen kimsin'' lafı da ağızlarından düşmez..

Evleneceğiniz kişinin ahlakına çok dikkat edin. Olmayan bir şeyi katabileceğinizi sanmayın.

Bu yoruma nasıl güldüm yau
çok içten yazmışsınız
hala gülüyorum
Allah iyiliğinizi versin ne deyim

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Dağınıkpasaklınankörvevıdıvıdıyapan.

Ne demek istediniz...

Anlayabilen beri gelsin...

smhp.gif

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kocasının, evin idarecisi olduğunu bilmeyen ve bunu kabullenmede sorun yaşayan ve bu güzelliğe kompleks duran kızlarla evlenilmez.

Kocası 2. eşle evlenecekmiş, buna karışan kadınlarla da evlenilmez.

Sana ne..!!!

Aha evin, aha yemeğin, aha paran, aha sevgi, saygı, hürmet ve muhabbet, ama evleniyorum, meşru bir zeminde kadınlarla bir araya gelimesine karşı çıkan kadınlara da evlenilmez.

Hele hele,

"Kadın da 4 erkekle evlensin" diyen kadınlarla zinhar evlenilmez. Komplekse bak.

Evlensin, Allah ayetinde "evlenebilirler" demişse, bana ne, sana ne, ona ne...

Ama böyle bir tavsiyesi yok, istisnası yok.

Kadınlar narindirler, ne kadar eş varsa erkek o kadar mutludur. Bilen bilir.

NOT

Bir ağabeyimiz vardı bayağı görüşmedik, yolu buralara düşmüş, ailesi rahatsızdı uzun zaman beyefendiliğini anlamadı, törelere uydu, bir hanım daha almadı, evlenmedi,

Takdiri ilahi ailesi vefat etti,

Evlenmek niyetinde değildi ama hiçbir zorlama yok, bir müslüman akrabası bir kızı bunun kulağına fısıldadı niyetinde yoktu ama kader oldu.

45 yaşlarında bir erkek erkeğe talip olan da (öyle sayılır, bulundu aramadı) 19 yaşlarında feraceli bir kız...

Şöyle erkeğe bir bakıyorum, yüzünde nur ve tebessüm akıyor... Etrafında pır dönmeler.... Mutlu, huzurlu ve sükunu da için de...

Sanki erkek hanım olmuş hizmet harikulade...

Diyorlar ki, "evlilik nefis" değil, hadi oradan hadi oradan,

Evlilik nefsin göbeğidir...

Burada hikaye okuma..!!!

Selamlar...

spesifik

آزادی قید و بند
Allah aşkına evlenin
söylemeyin ama evlenin
söylediğiniz de yıpratıcı oluyor
evlenin arkadaş kim tutuyor
kim kompleks yapıyor
nikah şahidi olmazsam bana da Büşra demesinler :)

nefahtü bacım diyor ki syn @Ebu Computer namı diğer Malatyalı düşmanı :)
dağınık pasaklı nankör ve vıdı vıdı yapan erkekle evlenilmez

nasıl ki erkekle bilek güreşine kalkışmak absürd ise
bir bayanla laf ebeliği yapmak o denli absürd beyler
kabul edin gari .....

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben sizlere, ya da ona buna cevap vermiyorum, yazdıklarım geneldir, benle de bir ilgisi yoktur, kadınlarla dalaşmak gibi bir niyetim de yoktur.

Ben kendim için yazsaydım farklı bir şeyler yazardım.

Benim gücüm, kuvvetim, kazancım, sevgim ve saygım, maddi ve manevi cüssem ve ağırlığım şimdilik "bir"i kaldırıyor, şöyle durumuma ve ahvalime bakıyorum, birikimimi ve kazancımı mütalaa ediyorum ölene kadar da değişecek bir kulvarda değil.

Dolayısıyla, ben zaten kendim için "BİR"i kendime vacip kılmışım!!!

Evlenenler evlensinler onları tebrik ederiz, 4 hanım 12 cariyeli olsunlar ama bendeniz cariye de dahil "BİR"in öteki yakasına asla geçemem.

Yazılanları yazanın durumuymuş gibi yansıtmayınız.

Selamlar.

Yahayy

Kıdemli Üye
Ben sizlere, ya da ona buna cevap vermiyorum, yazdıklarım geneldir, benle de bir ilgisi yoktur, kadınlarla dalaşmak gibi bir niyetim de yoktur.

Ben kendim için yazsaydım farklı bir şeyler yazardım.

Benim gücüm, kuvvetim, kazancım, sevgim ve saygım, maddi ve manevi cüssem ve ağırlığım şimdilik "bir"i kaldırıyor, şöyle durumuma ve ahvalime bakıyorum, birikimimi ve kazancımı mütalaa ediyorum ölene kadar da değişecek bir kulvarda değil.

Dolayısıyla, ben zaten kendim için "BİR"i kendime vacip kılmışım!!!

Evlenenler evlensinler onları tebrik ederiz, 4 hanım 12 cariyeli olsunlar ama bendeniz cariye de dahil "BİR"in öteki yakasına asla geçemem.

Selamlar.
Sen zamansal olarak şeriatin tevil edilemeyeceğini kabul etmiş biri olarak, asrı saadetteki yaşam şartlarını dahi sunamayacak biri misin pekâlâ sunarsın bence.
Ali Ra ve Fatımanın düğün eşyası kumun üstüne serilen fazladan bir sedir, Hz Peygamberin yatak odasının ise ayakları duvara değecek kadar küçük diye mütevazılıkla övünürüz ya hani genelde.

Sen bunları da mı sunamıyorsun, bence pekâlâ sunarsın, yattğın yatak muhtemelen ortopediktir, evinde en az 3 oda vardır, mutfağında peygamberin yılda bir yediği yemekler pişiyordur, ne varmış şartlarında, bulamadın mı senin gibi veciz bir kişiliği, Sırat-ı Müstakimi ikame edenlerden olan nadide bir mücahide evet diyecek bir mü'min kadın.

Yoksa yine bize Cihadçı Johnları örnek gösterip, 5 vakit sövdüğün TC'den namaz kıldırma karşılığı aldığın hazır löp yeaşeden vazgeçemediğin gibi sadece hayallerini mi anlatıyorsun?

Senin durum biraz Kemal Sunalın bir filmi vardı tavuk alacak durumu olmadığı için tavuk çevirme makinasının camına ekmek banıp banıp yutkunarak yiyordu o hesap.

Suriyeye git gerçeğini yaşa kardeş, milyon tane, yezidi, Nusayri kızı var kocası babası öldürülmüş,10-20 yaşları arasında, sana da 5-10 cariye düşer buralarda ömrünü ne tüketiyorsun, gününü gün edersin hem senden hayat standardı sunmanı falan da beklemezler.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spesifik

آزادی قید و بند

Selamlar.

teessüf ederim
isim vermedim ki
genel bir ifade kullandım -evlenin- derken dindar erkeklerin tümünü kast ettim
ben niye sizin nikah şahidiniz olayım ki
kendi beyimi kast ettim
eğer ikinci evlenirse nikah şahidi olmazsam bana da Büşra demesinler diye :)
zan da bulunmuşsunuz ne deyim ...
hüsnü zan besleyin inş..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
teessüf ederim
isim vermedim ki
genel bir ifade kullandım -evlenin- derken dindar erkeklerin tümünü kast ettim
ben niye sizin nikah şahidiniz olayım ki
kendi beyimi kast ettim
eğer ikinci evlenirse nikah şahidi olmazsam bana da Büşra demesinler diye :)
zan da bulunmuşsunuz ne deyim ...
hüsnü zan besleyin inş..

Anladım tamam. Akıllı kadınsın vesselam. Buradakiler sizleri örnek almalılar ama nerede.

Allah yarınlarını güzel eylesin, huzurlu eylesin, beyinle, evlatlarınla ve aile efradıyla Cennet'te Peygamberimiz'e komşu olasınız inşallah.

Amin bi hurmeti seyyidil murselin... Ve'l hamdülillehi rabbil alemin.

NOT

Hüsn-ü zann'ımı hiçbir zaman terketmemişimdir. Selamlar.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
850 ev kirası
elektirik: 102
doğalgaz: 30
su:80

1060 TL yapar

temizlik parası:15

1.075

telefon falan derken

1.300 TL yemeden gidiyor.

Peygamber'in yerine göre 3, 4 hizmetçisi vardı,

ben afedersiniz ama ağaçtan hizmetçi dahi tutamam.

Peygamber döneminde alım gücü kazanç ve zenginlik şu andaki (alt insanları kastediyorum) durumdan çok çok ali idi.

Odalara gelince,

İstanbuldasın akrabalar var hasta olanlar var, evine bazen iki aile misafir oluyor, onlara otele mi git diyeceksiniz.

Benim evim iki aile misafiri de kaldırmıyor.

Kardeşim YAHAYY karşında iş adamı yok, aristokratta yok kral da yok,

Kur'an'ı satmayan, orada burada Kur'an koşuşturmayan bir şeyler yapmaya çalışan aylıkçı biri var, maaşı öbür aya kavuşmayan az da borcu olan biri.

Peygamberimiz olsun ve bütün sahabiler olsun çok az istisna o günkü zaman ekseninde gayet varlıklıdırlar.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
850 ev kirası
elektirik: 102
doğalgaz: 30
su:80

1060 TL yapar

temizlik parası:15

1.075

telefon falan derken

1.300 TL yemeden gidiyor.

Peygamber'in yerine göre 3, 4 hizmetçisi vardı,

ben afedersiniz ama ağaçtan hizmetçi dahi tutamam.

Peygamber döneminde alım gücü kazanç ve zenginlik şu andaki (alt insanları kastediyorum) durumdan çok çok ali idi.

Odalara gelince,

İstanbuldasın akrabalar var hasta olanlar var, evine bazen iki aile misafir oluyor, onlara otele mi git diyeceksiniz.

Benim evim iki aile misafiri de kaldırmıyor.

Kardeşim YAHAYY karşında iş adamı yok, aristokratta yok kral da yok,

Kur'an'ı satmayan, orada burada Kur'an koşuşturmayan bir şeyler yapmaya çalışan aylıkçı biri var, maaşı öbür aya kavuşmayan az da borcu olan biri.

Peygamberimiz olsun ve bütün sahabiler olsun çok az istisna o günkü zaman ekseninde gayet varlıklıdırlar.

ve herseye ragmen peygamber efendimiz ashabina her zaman tek hanim ile kalmayi tavsiye etmis ve ögütlemislerdir
"tek haniminizin hakkini vermeniz sizin icin daha hayirlidir" diye tavsiyelerde bulunmustur

Mahpeyker

Kıdemli Üye
sahsen bu basliktaki bir cok yorumu yönetime sikayet ettigim halde baslik halen aktif
ismimi "feminist"e cikarmis olsada bazi üyeler @Ebu Computer , haddi zatinda öyle degilim
sadece peygamberimizin hanimlarina nasil davrandigini , onlari basli basina birey olarak görüp
her fikirlerine saygili oldugunu , hanimlarina ne kadar zarif ve kibar davrandigini ve hic bir zaman
efendiliginden yani kuran ahlakindan vaz gecmedigini anlatamiyorum forumun erkek ve bazi kadin üyelerine !

kuran islami ve peygamberimizin hayatindan ne kadar da uzaklasmisiz - bu konuda her yorum yaptigimda
sadece bunu üzülerek beyan etmeye calisiyorum , ama nafile ...

spesifik

آزادی قید و بند
sahsen bu basliktaki bir cok yorumu yönetime sikayet ettigim halde baslik halen aktif
ismimi "feminist"e cikarmis olsada bazi üyeler @Ebu Computer , haddi zatinda öyle degilim
sadece peygamberimizin hanimlarina nasil davrandigini , onlari basli basina birey olarak görüp
her fikirlerine saygili oldugunu , hanimlarina ne kadar zarif ve kibar davrandigini ve hic bir zaman
efendiliginden yani kuran ahlakindan vaz gecmedigini anlatamiyorum forumun erkek ve bazi kadin üyelerine !

kuran islami ve peygamberimizin hayatindan ne kadar da uzaklasmisiz - bu konuda her yorum yaptigimda
sadece bunu üzülerek beyan etmeye calisiyorum , ama nafile ...
rahatlama psikolojisi
bazı yorumların eşlerin kulağına gittiğini bile düşünmüyorum
defaatle söyledik kişiyi erdemli kılan islamın bürüdüğü şahsiyettir
kadın erkek fark etmez
moda oldu ikinci evlilik
yapmaktan öte dil ile yıpratmaktan öteye geçemiyor
adam ayağını uzatıp maç izlerken hatun fena mı bir eşim daha olsaydı bize çay getirirdi diye espiri yapabiliyor misal..
len evlenin dedikse tepemize mi getirin diyoruz :)
git üç gün beş gün yanında kal da biz de kafa dinleyelim :)
hepsi laf ..adam evine ekmek getiremiyor ikinci hatundan bahsediyor
elma mı seçiyor alo.. demezler mi adama ..
bu mevzu çok baydı artık
ben gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum
durumu olan evleniyorsa evlensin
bir zahmet sonra da susuversin ....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hani, Allah eksikliğini göstermesinde, yahu,,bir tanesi, insanın bitiriyor, ya ikincisi,,,, yok yok kalsın...

spesifik

آزادی قید و بند
hani, Allah eksikliğini göstermesinde, yahu,,bir tanesi, insanın bitiriyor, ya ikincisi,,,, yok yok kalsın...
ha şöyle dürüst olun
bitirme de karşılıklı ..
alttan mesaj vermeyin efendim
fedakarlık kadına yakışır
otorite de erkeğe
bu kadar basit
erkekler fedakarlığa saygı duyarsa
kadın otomatikman beyini tahta oturtur
değmeyin keyfinize sonra ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
genelleme yapacak olursam, kaç kadından bir tanesi, nankörlük yapmaz diye düşünsem,,, çok yüksek bir oran vermem gerekecek......istisnalar tabiki vardır...

lakin genelde, bir kadını 40 yıl taşı, bir gün, indir, ne hayrını gördüm ki, der diye söylemiş bizden evvelkiler, doğrumuu söylemişler, el hak doğru demişler.....

istisnalar vardır, lakin, onlarda kaideyi bozacak çoğunlukta değiller.....