Hangi Tarikata Girmeli / Nureddin Yıldız

fakiri

Kıdemli Üye
Bu şahsın kendisi ehl-i tarik mi ki, başkalarına tarikat dersi veriyor ? :confused1:

B

bamda

Guest
halis iyi niyyetli bir tarikat varsa bende girerim.

bu günkü terikatlari ,para ,ün ,şan ,şöhret,farklı olma duygusu ,mafyanın körüklediği veli babalık egosu sarmış..

ilk başta bir tarikatta şeyh ,mürit ilişkisini belirleyen tarikatların değişmez ilkesi olan ,değiştirilmesi teklif dahi edilemez olan gassal elinde meyyit ol" ilkesi kesinlikle değişmeli.

şeyh yalan söylüyorsa uyarılmalı.

fakiri

Kıdemli Üye
halis iyi niyyetli bir tarikat varsa bende girerim.

bu günkü terikatlari ,para ,ün ,şan ,şöhret,farklı olma duygusu ,mafyanın körüklediği veli babalık egosu sarmış..

ilk başta bir tarikatta şeyh ,mürit ilişkisini belirleyen tarikatların değişmez ilkesi olan ,değiştirilmesi teklif dahi edilemez olan gassal elinde meyyit ol" ilkesi kesinlikle değişmeli.

şeyh yalan söylüyorsa uyarılmalı.

Sen tarikata girmedin de bütün tarikatlar sanki akim kaldı da ne yapacaklarını şaşırmış
durumdalar ! Sen önce bir msülümanlığın kapısından içeri girdin mi diye bir dön de kendine bak !

talib

Kıdemli Üye
bamda uçmuş, cevap lüzumsuz.

Nureddin Hocayı severim. itidallı birisi. meşayih hazeratına da saygısı ve muhabbeti olan birisidir. lakin tarikata bakışında eksiklikler vardır. büşra gibi müşrik demiyor mesela ehi tarike, o yönden zaten iyi :) bir de lazım olan insanlar var diyor bu da güzel. eksik kısmı ise, işi sadece zahiren değerlendirmiş. kalbi hastalıklar vardır ve bunlardan temizlenmek farzdır. içkiden, kumardan uzak durmak gibi, namaz kılmak, oruç tutmak gibi. tarikat/tasavvuf olmadan bu kalbi marazlardan kurtulmak neredeyse imkansızdır. zira islamın batıni fıkhı, kalbi hükümleri tasavvuf ile anlatılmıştır.

B

bamda

Guest
Sen tarikata girmedin de bütün tarikatlar sanki akim kaldı da ne yapacaklarını şaşırmış
durumdalar ! Sen önce bir msülümanlığın kapısından içeri girdin mi diye bir dön de kendine bak !

dediğim ilklere haiz önerdiğin bir tarikat varsa gideriz bir görüşürüz.

menzil ,tasavvuf sekteröründen kazanıyor.

mahmut efendi ,negatif feed -back etkiyle (yenilikcelere karşı eskiye dönüş) para kazanıyor.

Bazan çok düşünüyorum bunlar allahamı çağırıyor .Allahı aracı kılıp kendilerinemi?

iki tarikatda nakşi

iyi biliyoruzki aslında hiç sevmezler birbirlerini.

konyevi 'ye bakalım.menzilin yan ürünü .Din adına çok bir şeyde öğrenemedik kendilerinden.

B

bamda

Guest
ha nurcular.......içlerine girdik yolunmuş kaza döndük çıktık!

talib

Kıdemli Üye

Ne zaman söyledim talib efendi ?
Hakkıma giriyorsun bu kadar curetkar olma...

Evvela tarikat ehline müşrik demek için yapılmış videoya "Güzel bir çalışma olmuş, bir yerde Kemal Sunal'ın filmden alıntısı var( hakaret )ediyor onu görmezden gelelim..." demişsiniz. Yani beğenmiş, onaylamışsınız. Elhamdülillah ben müşrik değilim. Çok tasavvuf ehli arkadaşım da var, ellerine su dökemeyiz, adam gibi adamdırlar ve gayet sağlam müslümandırlar.

verda "Arkadaşlar artik bazi konular açık açık konusulmali tarikat ehlinin yaptığı bir çok faaliyetlere kur'an şirk tanimlamasi yapar bunu söylememekse hakki gizlemektir.." demiş, buna teşekkür etmişsin, beğenmişsin.

Sadece bir konuya baktım, ön sayfalara bunları buldum. Şidmi her mesaja bakacak değilim :)

spesifik

آزادی قید و بند
Evvela tarikat ehline müşrik demek için yapılmış videoya "Güzel bir çalışma olmuş, bir yerde Kemal Sunal'ın filmden alıntısı var( hakaret )ediyor onu görmezden gelelim..." demişsiniz. Yani beğenmiş, onaylamışsınız. Elhamdülillah ben müşrik değilim. Çok tasavvuf ehli arkadaşım da var, ellerine su dökemeyiz, adam gibi adamdırlar ve gayet sağlam müslümandırlar.

verda "Arkadaşlar artik bazi konular açık açık konusulmali tarikat ehlinin yaptığı bir çok faaliyetlere kur'an şirk tanimlamasi yapar bunu söylememekse hakki gizlemektir.." demiş, buna teşekkür etmişsin, beğenmişsin.

Sadece bir konuya baktım, ön sayfalara bunları buldum. Şidmi her mesaja bakacak değilim :)

Amelleriniz Kuranın şirk tanımına uyuyorsa tevbe edin Allah affetsin
Yok uymuyorsa endişe etmenize gerek yok
Paylaştığım videoda ete kemiğe büründü lafızının tehlikeli olduğunu söylemiştik...
Hasılı kelam tarikat ehli müşriktir demedim kulağına küpe olsun...

Yahayy

Kıdemli Üye
Nureddin Yıldız'ın Türkiye genelinde çok büyük bir ağı olan, ama etkiketi İsmailağa, Erenköy, Menzil gibi ortalarda olmayan, sağlam ve maddi çıkarlar üzerinde ilerlemeyen bir tasavvuf yapılanmasıyla direkt damardan bağlantısı var,
hatta bir tüyo daha vereyim, Sosyal Doku Vakfının para kaynağı, sponsoru
bu tarikatın mensubu zengin bir kaç işadamı.

Nureddin Yıldız büromuza gelir giderdi, 90'larda staj yaptığım büronun sahibi ile yakın arkadaş idiydiler,
Diğer bağlantılı olduğu işadamları ise evlerinde gidip gelme seviyesinden yakın olduğumuz ahbaplarımız.
Ama buradan ifşa edecek bir durumu yok, Nureddin Yıldız eğitimi, yaklaşımı ve tasavvufu yorumlaması bakımından farklıdır,
şu kadar ki burada tasavvufçuyum diyen hiç biri ile tasavvufa bakışı örtüşmez, yakınen bildiğim biri.

spesifik

آزادی قید و بند
Nureddin Yıldız'ın Türkiye genelinde çok büyük bir ağı olan, ama etkiketi İsmailağa, Erenköy, Menzil gibi ortalarda olmayan, sağlam ve maddi çıkarlar üzerinde ilerlemeyen bir tasavvuf yapılanmasıyla direkt damardan bağlantısı var,
hatta bir tüyo daha vereyim, Sosyal Doku Vakfının para kaynağı, sponsoru
bu tarikatın mensubu zengin bir kaç işadamı.

Nureddin Yıldız büromuza gelir giderdi, 90'larda staj yaptığım büronun sahibi ile yakın arkadaş idiydiler,
Diğer bağlantılı olduğu işadamları ise evlerinde gidip gelme seviyesinden yakın olduğumuz ahbaplarımız.
Ama buradan ifşa edecek bir durumu yok, Nureddin Yıldız eğitimi, yaklaşımı ve tasavvufu yorumlaması bakımından farklıdır,
şu kadar ki burada tasavvufçuyum diyen hiç biri ile tasavvufa bakışı örtüşmez, yakınen bildiğim biri.

Bir kaç videosuna rast geldim çok hoşuma gitti itidalli buldum
hayat hikayesini de netten öğrenince gerçekten imrendim
hata mı elbette olabilir biz dört dörtlk müyüz ?

talib

Kıdemli Üye
Ebul Hasan En Nedvi'den tarikat almış olabilir mi?

AynAlı

Kıdemli Üye
şu tekfirciyi tarihin karanlık sayfasına gömmediniz gitti be. yönetim de kalmamış bakıyorum da yeni yöneticiler sadece bir şakşakçı.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Öncelikle şunu ifade edelim, kim olursa olsun, her bir müslüman, İslam'ın emir ve yasakları istikametinde hayatını ve yaşamını kuşanmak zorundadır. Dolayısıyla, bundan hareketle şunu söylemek gerekir:

Tarikate gir ya da girme, tarikat içinden ol ya da olma, Allah'a karşı kulluğumuz noktasında birimiz öbüründen farklı değildir. Hepimiz aynı emirleri, aynı yasakları kuşanmış ve aynı şeylere iman edenleriz.
Yapacağımız şeyler noktasında da fazlalığımız ve eksikliğimiz yoktur birbirinden.

Bundan mütevellit tarikat içersin de olan da aynıdır bir anlamda tarikat dışından olan da aynıdır. Çünkü her ikisi de aynı şeylerle mükelleftirler.

O zaman "idealimiz" nedir. Benim kitaplardan edindiğim bilgiye göre, bütün müslümanların ideali, "kötülüğü" ve "gayr-i meşru" yapılanmayı ortadan kaldırmak, onun yerine "iyiliği" ve "meşru olan" yapılanmayı ikame edebilmektir ki bunun adına da "İslam Toplumu" denilmiştir. Yani kendi içersinde Şeriat'i yaşayan topluluk.

Halifesi, cum'a imamı, kadısı, amili, muhtesibi bulunan bir cemeat...

İşte bütün müslümanların ideali budur...

Çünkü, "kötülüğü" ve "gayr-i meşru yönetimleri" ortadan kaldırmak Kur'an'a, İslam'a, Din'e ve Şeriat'e yüklenen bir emir değildir...

"Kötülüğü" ve "Gayr-i meşru yönetimleri" ortadan kaldırmak bunun yerine "iyiliği" ve "meşru olanı" ikame etme emri "müslüman"a emir kılınmıştır.

Dolayısıyla, hangi tarikat ve cemeatten olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi niyet ve düşüncede bulunursa bulunsun, müslümanlar cem'an "kardeşler" olmalı ve ideallerini ikame etmelidirler...

NOT

Tasavvuf'un müntesipleri onun özelleriyle diğer müslümanlardan ayrıdır sadece... Bu özeller o sahanın özelleridir...
Bunun iyiliğini ya da kötülüğünü tartışmayacağım ama şu kadarını söyleyeyim,
Her bir müslümanın mükellefiyeti gayet açıktır ve birinin diğerinden fazlalığı ya da azlığı yoktur...

Selamlar...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Gizli örgüt kelimesinin yerine tarikatla değiştirip aşağıdaki yazıyı okursanız hiç bir şey değişmez.

Nurettin YILIDIZ ya hiç bir şeyden haberi yok,cahil ya da bizi aptal yerine koyuyor.

GİZLİ ÖRGÜTLER

Eski Mısır'dan ve Mezopotamya'dan beri pek çok dini grup veya insan topluluğu gizli örgütler kurmuşlardır. Gizli örgütler genellikle insanların diğer insanları kontrol etme ve yönetme yöntemlerinden birisi olmuştur. Bilinen en eski örgütlerden biri, Mısır'daki metafizik güçlere sahip olduğuna inanılan Osiris Rahipleri'dir. Osiris Rahipleri'nin uzaylı olduğuna, piramitleri de uzaylılarla haberleşme amacıyla yaptırdıklarına dair efsaneler vardır. Mısır'daki Osiris Rahipleri'nden beri gizli örgütler çok farklı formlarda insanlığın karşısına çıkmışlardır. Temelde Osiris Rahipleri'nden, Haşhaşinler'e, Tapınak Şövalyeleri'nden Masonlar'a, Illuminati'den, Skulls and Bones Society'e kadar hepsinde görülen temel özellikler şunlardır:

Hepsi üyelerini gizli tutar, gizli tutanakları vardır. İdeolojileri ve üyelerine uyguladıkları farklı yetenekler kazandırma teknikleri de gizlidir.

Hepsi elitist ve sömürgecidir. Hepsinde kesin itaat ve emir komuta zinciri mevcuttur.

Dinsel yaklaşımlarında hep dinlerin kardeşliğinden bahsedilse de daha ziyade Paganik öğeler hakimdir.

Hepsinde uzun bir araştırma, inceleme ve tatbikattan sonra locaya girilir. Locaya girme teklifle gelir.

Hepsinde törensel üyeliğe kabul (el verme,tekris, inisiasyon töreni) vardır. Üyeliğe girenlerin yeniden doğduğuna inanılır.Bu örgütlere girenler kendilerini seçilmiş olarak görürler.

Hepsi gizli bir istihbat yapılanmasına sahiptir. Pek çok ülkede istihbarat teşkilatlarının temellerini bu tip örgütler oluşturur. Hepsinde kökenleri eski Mısır'a ve Ortadoğu'ya dayanan gizli tutulan alegorik, benzeşimler (analojik) bir anlatım tarzı, jargon ve beyin yıkama/zihin konkrolü yöntemi vardır.

Hepsinde destekleme ve yükseltme vardır. Yani, üyelerini destekleyip toplumda çok etkin pozisyonlara getirirler.

Hepsinde cezalandırma sistemi vardır. Genellikle bu ölüm veya her türlü imkanın elinden alınması şeklindedir.

Üyelerin birbirine özel tanıma yöntemleri vardır. Farklı derecelerde bu parola, sembol ve yöntemler değişiktir.

Takiyüddin

Yasaklı
Gizli örgüt kelimesinin yerine tarikatla değiştirip aşağıdaki yazıyı okursanız hiç bir şey değişmez.
Bütün tarikatlar ( islam-hristiyan-yahudi vs...) dünyevidir,ticaridir,siyasidir.Dn sadece maskedir.
İşte Vatikan,işte Fetullah Gülen ,işte Cübbeli...işte Celalettini Rumi...

Nurettin YILIDIZ ya hiç bir şeyden haberi yok,cahil ya da bizi aptal yerine koyuyor.

Hakkında çıkan haberler doğru değilmiş hacı. Nurettin hoca itidali benimsemiş aklı başında bir vatandaşımızdır. Herkese çatma bence. "Hiçbirşeyden haberi olmamak" ayrı "cahil", "aptal" olmak ayrı. olsa olsa pek çok güncel olayla ilgilenmiyor, doğrudan onlarla ilgili konuşmuyan birisidir, o kadar...

ubeyd_el_turki

Doçent
Terör örgütü olmaya müsait Selefi Vehhabi Mezhepsiz olmada, ehl-i sünnet'e göre amel eden,itikad eden tarikatlere gidersin.