Hangi Tarikata Girmeli / Nureddin Yıldız

ALI25

Kıdemli Üye
Size ilkönce genel bir söz söyleyim herkim olursa olsun onun hakkinda misal bir kisi hakkinda tek duyduk ve gördük gibi seylerle yetinmeyin bizzat o kisi hakkinda okuyun ve bir de arastirma yapin.

Nurettin Yildiz hoca türkiye de bilinen kimselerin icinde meshur olmus bir ilim adamidir.

ALI25

Kıdemli Üye
Nurettin Yıldız Hocaefendi - Molla Sadrettin Yüksel ancak Şeyhulislamlarla karşılaştırılabilir

[video]https://youtu.be/moqXZpV4jG4[/video]

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Nureddin Hoca müziğin hangi koşullarda haram veya helal olabileceğini öyle ayrıntılı anlatmışki, müziğin helallik çemberini o kadar daraltmışki bu açıklamasından nasıl ''müzik helaldir'' sonucunu çıkardın pes doğrusu...Hocaefendinin müzikle alakalı o kadar olumsuz konuştuğu video ve yazıları varki okumanı ve dinlemeni isterim. Ama yine cımbızlama tekniği ile ''Nureddin Yıldız müziğe helal dedi'' sloganı uydurmuşsunuz ...Yazık...İnşaAllah müzik dinlemiyorsundur!
16 yaşımda töhbe ettim ilahileri bile çalgılı dinlemiyorum bulunduğun grup türkiyede müziğe ençok karşı çıkan grupdur ihlas

Kaptan

Mecra Yazarı
Ali25, biliyon degil mi
Nurettin Yildiz Ibn'i Teymiyye'yi muctehid olarak görür :)

hadi bakalim ne diyecen simdi

ALI25

Kıdemli Üye
Ali25,biliyon degil mi Nurettin Yildiz Ibn'i Teymiyye'yi muctehid olarak görür:)hadi bakalim ne diyecen simdi
O öyle görsün itibar etmiyorum buda tek onu baglar diye diyesim geliyor bende ali olarak ona muctehid demiyor vede görmüyorum.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Nureddin Hoca müziğin hangi koşullarda haram veya helal olabileceğini öyle ayrıntılı anlatmışki, müziğin helallik çemberini o kadar daraltmışki bu açıklamasından nasıl ''müzik helaldir'' sonucunu çıkardın pes doğrusu...Hocaefendinin müzikle alakalı o kadar olumsuz konuştuğu video ve yazıları varki okumanı ve dinlemeni isterim. Ama yine cımbızlama tekniği ile ''Nureddin Yıldız müziğe helal dedi'' sloganı uydurmuşsunuz ...Yazık...İnşaAllah müzik dinlemiyorsundur!
müzik hakkındaki islam alimlerinin yazılarını yüzlerce çektirip tanıdığıma tanımadığıma dağıtıyorum malesef bu zamanda müslümanım diyen baş vakit namaz kılan hacca giden bile müzik dinliyor diyanet hocaları müzüğin haram olduğunu anlatmıyor ahirette cami hocaları islamı anlatmadıkları ve islamı yaymadıkları için çok azap çekecekler çoğuda imanını kurtaramıcak

talib

Kıdemli Üye
talip merak ettim sen türkiye gazetesine abonemisin bizim akhisarda ulucami kuran kursu var osman nuri topbaş hoca efendiye bağlı türkiye gazetesine aboneler okuyorlarda siyaseten almıyorlar

yok. bir gazeteye aboneliğim yok yani. ama severim hepsini... hüseyin hilmi ışık efendiye de sevenlerdeniz.

Kaptan

Mecra Yazarı
tarikat kuracam yakinda ama simdi degil, bekleyin.

orta kalite senaryom bitmek uzere

boslukta olan, akli karisiklara oncelik verilecektir

garip70

Ordinaryus
Videoyu izledim ama yanlış bir ifade görmedim. Nureddin hoca diyor ki;

47 sene hiç aspirin almadım, alanları da hiç anlamadım. Ama şimdi 6 yıldır aspirin kullanıyorum, artık onsuz olamıyorum. Tarikat Allah'a daha yakın olmak isteyenlerin işi. İsteyen girer istemeyen girmez. Dinimi daha ciddi yaşayacağım diyen tarikata girmek isterse, siz buna ne diyebilirsiniz ki? Tarikat ismiyle savaşmayın, gerçeğiyle yüzleşin. Tarikat sizi Allah'a yaklaştırıyorsa girin. Uzaklaştırıyorsa uzak durun. Tarikata düşman olmak, ilaca düşman olmak gibidir. Tarikat dünyadan el etek çekmektir. Tarikata girip nefsinin ve zevklerinin peşinden gidiyorsan bu tarikat değil. Tarikat, ashabı kiram zamanında yoktu belki ama günümüzde tarikat, ashabı kiramın yaşama tarzıdır. Bunun için tarikata düşman olamayız.

Videodan aklımda kalanlar bunlar.

Şimdi bu açıklamalara bakarak onu eleştirmek haksızlık olur. Ha sevmezsiniz o ayrı konu. Ama videoda söylenenler konusunda hocaya haksızlık yapmayın.