Hangi Suyu içebiliriz?

nefahtü

Kıdemli Üye
http://www.kemalozer.com/hangi-suyu-icebiliriz-223h.html

Biraz inceleyin ve düşüncelerinizi ve sizlerin hangi suyu neden kullandığınızı yazın...
Olmazsa olmaz olan suyumuz içler acısı..En meşhur markalar bile iyi tehlikeliymiş.Hiç duymadığım bir marka en iyi su seçilmiş.Bugün o su dan aldım denemek için.
Sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığından kaynaklanıyor bize iğrenç sular içiriyorlar.

spesifik

آزادی قید و بند
Hazır sularda civa olduğunu duyduktan sonra ne kadar içmek istemesem de içiyorum
Bünye şimdi diri ilerde ne olur bilemiyorum, hastalıklar da imtihan esasında biz ne kadar tetiklesekte Allah'ın dilediği dışında zarar ve ya yarar göremiyoruz..

musluk suyu içenlerdeniz...

nefahtü

Kıdemli Üye
Hazır sularda civa olduğunu duyduktan sonra ne kadar içmek istemesem de içiyorum
Bünye şimdi diri ilerde ne olur bilemiyorum, hastalıklar da imtihan esasında biz ne kadar tetiklesekte Allah'ın dilediği dışında zarar ve ya yarar göremiyoruz.
musluk suyu içenlerdeniz...

Herşeyde mi musluk suyu kullanıyorsunuz ve hangi şehirdesiniz?

ibrahimi

Has Uşak
adını vermeyeceğim bir marka, evde arıtma ile ilgili bir sunum yapmak istediğini söyledi.

davet ettik, çeşme suyunu analiz etti, elektrolizle beraber su içerisindeki yosunları çökertti.

sonuç içler acısıydı, bir sürü partikül vardı su içerisinde. göz görmeyince gönül katlanıyor demek ki :D ama iyi tarafı o suya karşı bağışıklık kazanıyor insan :)

evlere arıtma sistemi alınmalı.
şu osmoz ile suyu moleküllerine ayıranından.

Ahmet

Çöl Aslanı
adını vermeyeceğim bir marka, evde arıtma ile ilgili bir sunum yapmak istediğini söyledi.

davet ettik, çeşme suyunu analiz etti, elektrolizle beraber su içerisindeki yosunları çökertti.

sonuç içler acısıydı, bir sürü partikül vardı su içerisinde. göz görmeyince gönül katlanıyor demek ki :D ama iyi tarafı o suya karşı bağışıklık kazanıyor insan :)

evlere arıtma sistemi alınmalı.
şu osmoz ile suyu moleküllerine ayıranından.

Bahsettigin sistem sudaki yararlı mineralleri de filtre ediyor. Sunum yaparken "yararlı mineraller geçecek şekilde membran deliniyor" deseler de hikaye. Saf su ayarında su içiyorsun ki faydadan çok zararı dokunuyor.

Ahmet

Çöl Aslanı
Hazır suda civa nasıl olabilir? Bunu özellikle katsalar bile civa ağır metaldir, tank veya havuz neyse dibine çöker, suda dağınık halde bulunma şansı yok. Yanılıyorsam düzeltin.

ibrahimi

Has Uşak

Bahsettigin sistem sudaki yararlı mineralleri de filtre ediyor. Sunum yaparken "yararlı mineraller geçecek şekilde membran deliniyor" deseler de hikaye. Saf su ayarında su içiyorsun ki faydadan çok zararı dokunuyor.

En son hindistan cevizi kabuğu içeren bir sistemden geçirilerek minerallerin tekrar kazandırıldığını duymuştum. teknik bir data vardı ona baktım evet mineraller azalıyor ama tamamen elimine edilmiyor.

Verda

Gales
Bizde aritici var ama ben değerli minarelleri de almak icin arada musluktan iciyorum :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kaynamış suyu maden suyu ile karıştırıp içiyorum. Sade su içemiyorum.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Su ve maden suyu karışımı mı? :blink:

Evet, su içemiyorum. Maden suyu ile oldukça çok içiyorum. Yatağımın yanında bile bir litre durur bu karşım gece uyandıkça içerim. Bir de yeşil çay.

nefahtü

Kıdemli Üye
Arıtma sistemleri tamamen pazarlama üzerinedir sakıncaları çok diye biliyorum.
Tüm faydalı mineralleride alıp götürüyor. @Dua Nur madensuyu ile içmeniz nereye kadar en az 1litre su içiyorsak(4 bardak) çok fazla maden suyu yapar ve böbrekleri çok yorar.
Fikirleri ile katılanlara teşekkür ederim. İnşallah çok fikir gelir ve olabilecek en sağlıklı sonuca varırız.

nefahtü

Kıdemli Üye
Evet, su içemiyorum. Maden suyu ile oldukça çok içiyorum. Yatağımın yanında bile bir litre durur bu karşım gece uyandıkça içerim. Bir de yeşil çay.
yeşilçayı bende içiyorum ancak idrar söktürücü olduğundan habire abdest aldıran çay diyorum ben ona.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Arıtma sistemleri tamamen pazarlama üzerinedir sakıncaları çok diye biliyorum.
Tüm faydalı mineralleride alıp götürüyor. @Dua Nur madensuyu ile içmeniz nereye kadar en az 1litre su içiyorsak(4 bardak) çok fazla maden suyu yapar ve böbrekleri çok yorar.
Fikirleri ile katılanlara teşekkür ederim. İnşallah çok fikir gelir ve olabilecek en sağlıklı sonuca varırız.

Hiç bir şey olmuyor, kana kana içiyorum.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Ben bir içici olarak şu suları tavsiye ederim:

1- Erikli
2- Sırma
3- Hamidiye

Mümkünse bunlar alınmalı.

Birde suyu alırken şu ayırıma dikkat etmeli, bazı damacanaların üzerinde ''Doğal kaynak suyu'' bazılarında da ''Mineralli su'' yazar.

Mineralli su bildiğiniz normal sudur.

Doğal kaynak suyununda adı zaten üzerinde.

Selam ve dua ile...

dostluk

Kıdemli Üye
yıllardır arıtma suyu içiyoruz ve minarellerimizde eksilme olmadı..

arıtma makinasının bakımını her 6 ayda bir yaptırmak gerekiyor zaten firma arıyor geliyor 6 aya bir..

onun haricinde denizlide şırlan suyu içiyoruz hazır su olarak..

erikli içmiyoruz sanıyorum boykot ürünler arasında ,turkuaz suda o keza..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
yeşilçayı bende içiyorum ancak idrar söktürücü olduğundan habire abdest aldıran çay diyorum ben ona.

jzfdr.gif