Hangi Kimliğiniz Öncelikli Gelir?

Hangi kimliğiniz öncelikli gelir?

• Milletim

Oy: 1 1.4%
  • Dinim

Oy: 66 94.3%
  • Doğduğum / Büyüdüğüm şehir

Oy: 0 0.0%
  • Siyasi görüşüm

• Etnik kökenim

• Tuttuğum futbol takımı

• Mezun olduğum / Okuduğum okul

• Üyesi olduğum dernek

• Diğer

Oy: 3 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    70

HENGAMe

Yeni
dinim dememiz için en başta her adım atmadan evvel bütün uyulması gereken kurallarına riayet ederdik.
kim dedkodu yapmıyor,kim karıncayı incitmeyi geçtik kardeşini incitmemek için elinden gayreti sarfetmiyor
vsvsvs..
demek dinim öncelikli değilmiş sizi bilemem:)

Ebu'l-Feth

Doçent
dinim dememiz için en başta her adım atmadan evvel bütün uyulması gereken kurallarına riayet ederdik.
kim dedkodu yapmıyor,kim karıncayı incitmeyi geçtik kardeşini incitmemek için elinden gayreti sarfetmiyor
vsvsvs..

Zaten böyle düşüne düşüne bu hale geldik ya ihvan.. Efendimiz bize tamamını yapamıyorsanızda azını terketmeyin diyor... Biraz gayret biraz azim.. karınca misale niçin verilir ihvan.. karınca kararınca... elbetteki bizler Allah(C.C.) dostları değiliz, Peygamberler değiliz ama olamıyoruz diyede şeytanda değiliz neuzubillah... Biraz kendimize çeki düzen verip göğsümüzü gere gere elhamdülillah müslümanım deyip müslümanca yaşamayı Rabbim cümle ihvanlarıma ve onların hürmetine de bana nasip etsin inşaAllah...

HENGAMe

Yeni
sadakte..
olması gerekeni söylemişsiniz olanı değil maalasef..
şeytanın düşürdüğü vartalardır zaten ..kardeşini kırdın namazını kıldın,tesettüre tam riaeyet etmedin nediye örtünüyosun.!!
ha çoğu zamanda üç eksi bir artıyı götürüyor
bu ayrı bi,r mevzu.
öncelikli denmiş,insan önceliklerin arasına dinimi ilk sıraya koyuyorsa dipten depeye dindar olması gerekmezmi?
tuttuğu takım denilmiş,futbopl manyaklarının müslüman olup hangisinin namazına öncelik verdiğini gördünüz.
veya siyasi görüş uğruna laf salatası yaptığı kadar dinine ehemmiyet veriyormu?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
vsvsvs..

her adım atmadan elbetde düşünmek gerekir.lakin şu son cümlenize bir anlam veremedim doğrusu :blink: sizin dininiz öncelikli değilse ,öncelikli olan şeyiniz ne merak ettim açıkcası .
hepsini yapamiyorsak ,dinimiz ve kimliğimiz islam olmuyor mu ?

HENGAMe

Yeni
her adım atmadan elbetde düşünmek gerekir.lakin şu son cümlenize bir anlam veremedim doğrusu :blink: sizin dininiz öncelikli değilse ,öncelikli olan şeyiniz ne merak ettim açıkcası .
hepsini yapamiyorsak ,dinimiz ve kimliğimiz islam olmuyor mu ?
bacım iyi bi oku hele sen nedemek istediğimi anlamamışsın belliki
laf olsun diye söz tüketmeyelim

Mahpeyker

Kıdemli Üye
laf salatası yapacak kadar vaktim yok bacım :)
birinci yorumunuzdan hele o son cümlenizden bir mana çıkaramadığımı söyledim ,hepsi bu :)
küfrü icab ettiren bir şey olmadığı müddetce ,ne kadar dedikodu yapsada ,başka bir günah işlesede
dinden çıkmaz bir insan ve müslümanım diyen bir kişinin kimliği islam olmalı .:)

Çoğunluk gibi bende dinim diye cevapladım ama düşünüyorumda benim için milletim önce geliyor.yabancı bir ülkeye gitsem önce Türkleri ararım.Başka bir şehire gitsem önce hemşerilerimi ararım.dinim diye cevaplarken dürüst davranmamışım.

AynAlı

Kıdemli Üye
bazı şıklar eklenmeli
1-cemaatim-tarikatimin kimliği
2-aşiretimin kimliği
3-ağam-paşam-şeyhim bilir

:D

MeVsİm

Üye
insani kimlik ...

Aynen katılıyorum.

Dernek, takım, okul gibi seçenekler saçma/komik olmuş.

Siyasi görüş ! bazıları tuttukları partinin üyelerini/oy verenlerini cennete koyuyorlar ya. Bu şık onlar içindi galiba :)

Konya

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ekrenyunus.org
Anketi yapan arkadaslar ham olsa gerek burada insanlarin nasil taraflastirildigini görüyoruz.
Bizim icin en önemli kimlik insani kimlik insafiyet, merhamet ve sevgi kimligi degilmidir?
Bu hangi idealite ve mantigin neticesidir tanidik aslinda!
O zaman burada eksik bir sürü sik var sexüel, renk, bünye gibi bir sürü "KIMLIK" artik nasil kimlik haline getiriliyorsa
bu özellikler bu farklar orasi anketi yapan arkadasa soruyor ve cevabini merakla bekliyorum...
Umarim kendi fikirleri ne kadar dogru ve yanlis yazilirsa yazilsin bi kere yazdi diye arkasinda sonuna kadar duran birisi degildir.