Hangi Filmi Neden İzleyelim? Tavsiye Ettiğiniz Filmler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Drishyam-2015.png

Yine bir hint filmi.

Altyazılı.

Güzeldi...

Meryem

Komplike
En son "I Origins"i izledim. Bilim-kurgu seviyorsanız, klişesiz film arıyorsanız, izlemenizi öneririm. Filmin ilk yarısı dramatik/duygusal, o yüzden sıkabilir ama son bölüm cidden güzel. Hannibal'dan tanıdığımız Michael Pitt başrolde.

spesifik

آزادی قید و بند
7Bl6YJRP7iUjKMs5ra47eXdXFSy.jpg

Batman Ve Superman Adaletin Şafağı

Amerika da en büyük yalan : güç masum olabilir!

İnsanlar anlamadıklarında nefret ederler...

Suçlular ot gibidir birini sökersin diğeri çıkar ...

Atraksiyon aksiyon efekt adrenalin vs vs ailece izlenebilecek bir film olmuş...
Tek bir yerde gözleri kapatmak gerekebilir ..
Supermana Tanrı gözünde bakan bir aklını sıyırmış =) "
supermanın ölmesi için bir yaratık dönüştürüyor
bu yaratığı öldürebilmek için superman kendini feda ediyor
yalnız kendisini gömdüklerinde son kare üzerine atılan bir avuç toprak havalandı!
Superman kendisinde var olan güçlerin insanlar tarafından sorgulanmasından yorulduğu için
bu yok oluşu kabul etti gibi görünüyordu benim hafızalamda
Yenilmezliğe ve ölümsüzlüğe verilen isim Tanrı !!
Fantastik güzel bir film olmuş
Sinema ortamında izlemek nasip oldu bize
filmin içerisinde gibiydik =)

Meryem

Komplike
Batman vs Superman cok iyiydi ama ben asıl Civil War'ı bekliyorum sabırsızlıkla. Ve tabiki, TeamStark olarak. Batman vs Superman'de Batman'in takımındaydım. Civil War'da da Iron Man'in takımındayım. ?

Meryem

Komplike
Hep de flood, bağışlayın ama şunu da yazmazsam olmaz. ?

Ağır da Deadpool'cuyumdur ben. Çizgi romanlarını daha Türkçe'ye çevrilmeye başlamadığı zamanlardan beri severek okuyorum. Ve filmine tabiki bayıldım. Marvel'ın anti-kahramanlarından en sevdiğim, hatta birçok kahramanından bile daha çok seviyorum kendisini. Karakteri çok sevip filmi müstehcen sahneleri yüzünden izleyemeyenler olduğunu da biliyorum. Biz kardeşimle sansürlü olan versiyonunu bulup izlemiştik, altyazısız olarak tabi. Sansürlü versiyonlar genelde Çin vb. ülkelerden yayılanlar oluyor. Bu yüzden Ingilizceniz yetiyorsa bu şekilde izleyebilirsiniz. Çünkü film ef-sa-ne!

spesifik

آزادی قید و بند
qlNmZZ.jpg

Anne -Kore film -

Dram ...
Ağlamayacağım dedimdi...
Sonuna kadar ağlamadımdı .. =)
Ameliyata girerken oğluna yaptığı sürprize dayanamadım yau ...
Çok güzeldi ...
Ailece izlenebilir ...

Meryem

Komplike
Bu arada X-Men: Apocalypse de yaklaşıyor. Bugün final trailer yayınlandı. Resmen çıldırıyorum. :D

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Biraz önce Batman V Superman filmini izledim. Pagan Avrupa'nın zihin kodları sonunda Süpermeni öldürüyor.. :) Ölmesi lazım, zira insan değil. Bizden değil. O bir tanrı(!). O başka bir şey... Modern çağda bilim üzerinden tanrılaşan insanın -ki yeni insan tarifi budur- karşısında Süpermen fazlaca saçma! Romeo must die.. :) Bu Süpermen'i kim icad etti bilmiyorum, lakin batı uygarlığı bu figürün felsefesine tam ısınamamıştı fark ettiyseniz. Sebebi, yukarıda bahsettiğim özelliklerindendir. Modern çağda insanı merkeze koyan antroposantrizmin felsefesine uymuyordu. Dolayısıyla ölmesi lazımdı, biri cesaret edip sonunda öldürdü..

Filmde ilginç olan Bilimin gücüyle tanrısal gücü çatıştırmaları. Aslında bilim ve din çatışmasını filmde buluyorsunuz.. Sonunda, bir bakıma, tanrı(!) kendisini insanlar için feda ediyor. İsa'nın çarmıha kendi rızasıyla gerilmesini buluyorsunuz; ve ardından dirilip göğe çekilmesi!..

Edit: @Büşra biraz önce fark ettim, sende izlemişsin bu filmi..

spesifik

آزادی قید و بند
@DostunDostu bence ölmüyor ölümü kabulleniyor ...
Kaptan Amerikayı da izledim ...
oda güzeldi ..
yabancı filmlerin ailece izlenebilir aksiyon dallarından biri
fantastik konulu filmler ...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
@DostunDostu bence ölmüyor ölümü kabulleniyor ...
Kaptan Amerikayı da izledim ...
oda güzeldi ..
yabancı filmlerin ailece izlenebilir aksiyon dallarından biri
fantastik konulu filmler ...
Hepisi bilim üzerinden tanrılaşan insan figürünü temsil ediyor. Antroposantrizim (humanizim), Modernizmin olmazsa olmaz felsefesi. Nietsche ''tanrı öldü'' derken bunu kasteder. Lakin Nietsche sanıldığı gibi kötü anlamda söylemedi bu sözü. Yani Tanrıyı öldürdük, şimdi sıra insanlığı öldürmeye geldi demek ister. Nezirdir Nietsche! Nietsche'nin modernizim tenkidini ben doğru buluyorum. Adam resmen DURUN NEREYE GİDİYORSUNUZ, BU ÇIKMAZ SOKAK diye haykırdı, sesini kimse duymadı, sonunda delirdi gitti.. İşin acı tarafı Nietsche'yi öyle çarpıttılar ki, adamın akılda kalan tek sözü TANRI ÖLDÜ oldu..

Yunus'un -bir ben var benden içerü- sözü çok derindir. Modernizim, o benden içerü'nün içerüsündeki BEN'i siliyor. Birtek BEN kalıyor. O ben, yalnızlaştığı için kendisini Firavun gibi tanrı ilan ediyor. Tanrılık ilanı, beraberinde bir ispat ister. İşte o ispat, bugünün güç yarışıdır. Fert fert insanlar birbirlerine tanrı oldukarını ispatlamakla mutmain arıyorlar. Modernizmin dalaleti işte budur.. Ve kader, kendini tanrı ilan eden insanlığı şu an yavaaş yavaş yok ediyor. Bizler cep telefonları, yeni araba modelleri falan çıktıkça seviniyor, oh oh ne güzel yerlere gidiyor bilim ve insanlık diyoruz ya!!! Aaah ah...

Hallaç'ın ENEL HAK sözü ile Firavun'un BEN SİZİN İLAHINIZIM sözü arasındaki fark nedir? Bu farkı müslümanlar anladığı zaman İslam Medeniyeti ile Pagan Uygarlığı arasındaki fark anlaşılmış olur. Farkı tek cümleyle ben söyleyim: Firavun, hakikate rağmen ilahlık iddiası gütmüş; Hallaç, hakikatin konuşan dili olmuştur. Birisi küfrün, diğeri imanın son merhalesi.. Müthiş bir paradoks değil mi? Birbirine en zıt unsurların geniş bir kavisten sonra zahirde bir, batında en uzak denklemi bizlere sunması.. Matematik çatlıyor, cebir patlıyor, akıl yırtılıyor! Hakikatin sırlarına akıl sır ermiyor!..

...dolayısıyla Mevlana'yı, Yunus'u, Hcı Bektaş'ı humanizimle tarif edemeyiz. Zira bizim insanı merkeze koymamız, Hakikate teslimiyet üzerindendir. Modernizmin antroposantrizmi hakikati teslim almaya dayanır, teslim olmaya değil.. Dikkate dersen filmde bu yüzden Süpermen'e tahammülleri yok. Çünkü kontrollerinde değil.. :) Bu son cümleyi konudan sapmayalım diye yazdım ama iyi denk düştü he.. :)

spesifik

آزادی قید و بند
Ölü Ozanlar Derneği
Forrest Gump
Kutu
Can dostum (Williams)

=)

spesifik

آزادی قید و بند
Yağmur Adam

Konusu :Los Angeles'da yaşayan ve bir ithal araba satıcısı olan Charlie (Tom Cruise), başkalarının düşüncelerine saygı duymayan bencil, üçkağıtçı ve fırlama bir şehir çocuğudur. Senelerdir görmediği ve uzak kaldığı babasının öldüğünü ve 3 milyon dolar miras bıraktığı haberini alır. Babasının cenazesine gittiğinde, kendisine sadece 1949 model bir Buick Roadmaster marka araba bıraktığını ve tüm mirasını daha önce varlığından bile haberdar olmadığı ağabeyi Raymond'a (Dustin Hoffmann) bıraktığını öğrenir. Raymond özürlülerle ilgilenilen bir klinikte bakıma muhtaç, Otistik bir dahidir. Charlie mirasın en azından bir kısmından vazgeçmek niyetinde değildir. Bunun için Raymond'u kaldığı klinikten kaçırıp ülke çapında bir seyahate çıkarır. Yol boyunca abisinin yaşamı zorlaştıran alışkanlıklarıyla, takıntılarıyla çileden çıksa da otistik abisinin matematik ve hafızalama konusundaki insanüstü yeteneği karşısında hayretler içerisine düşer. En sonunda Las Vegas'taki kumarhanelerde abisinin bu az bulunan kabiliyetinden yararlanarak hile yapmaya ve büyük paralar kazanmaya çalışır. Yol boyunca Charlie, sadece Raymond'u değil, geçmişinin bir parçasını ve belki de kendini keşfetme fırsatı da bulacaktır

220px-Ya%C4%9Fmur_Adam_film_posteri.jpg

Henüz izlemedim tavsiye edildi
konusu güzel görünüyor ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...