"Hamaney'den Amerika İle Anlaşmaya Onay" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

"Hamaney'den Amerika İle Anlaşmaya Onay"

Verda

Gales
İhvan Üyesi
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,917
Puanları
113
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Tahran ile P5+1 ülkeleri arasında Temmuz ayında imzalanan nükleer anlaşmayı onayladı.

Associated Press
'in haberine göre; tüm ülke meseleleri hakkında son söz hakkına sahip olan Hamaney, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye gönderdiği ve devlet televizyonundan okunan mektubuyla anlaşmaya onay verdi. Hamaney, İran adına müzakereleri yürüten ekibe verdiği desteği dile getirse de şimdiye dek anlaşmayı onayladığına ya da reddettiğine ilişkin bir açıklama yapmamıştı.

Hamaney, İran ile P5+1 ülkeleri arasında imzalanan nükleer anlaşmanın yürürlüğe girebileceğini fakat anlaşmadaki belirsizliklere karşı önlem alınması gerektiğini söyledi. Dini lider, ABD'ye güven olmayacağını öne sürerek, hükümeti "uyanık" olmaya çağırdı.

İran'ın en yetkili güvenlik kurumu olan Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından alınan kararı onayladığını belirten Hamaney, "anlaşmanın ülkenin geleceğine verebileceği cidddi zararı önlemek için sıkı bir şekilde kontrol edilmesi ve denetlenmesi gerektiğini" vurguladı.
İran ve Birleşmiş Milletler'in beş daimi üyesi ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere ile Almanya arasında varılan anlaşma, Tahran'ın nükleer programanının kısıtlanması karşılığında İran'a uygulanan yaptırımların hafifletilmesini öngörüyor.

http://www.haksozhaber.net/hamaneyden-amerika-ile-anlasmaya-onay-66856h.htm

 

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
12 Mar 2013
Mesajlar
10,282
Puanları
83
şeytan, şeytan ile anlaşma yapmış...
 
Üst