Hallac-ı Mansur ve gerçek AŞK

Sofuoglu

Ordinaryus
Hep rivayet edilir.
Bizler ehli sünnet vel cemaatız . Ehli hikaye vel menkıbe değiliz.
Bu din net veaçıktır. Gizli kapalı bir şey yoktur. Böyle batıni ve bulanık şekilde yorumlarla akıllar karıştırılıp aklama girişimlerine bulaşılmıştır. Nedense islam aleminde kendisinden başka kimse sahabe bile olsa böyle şerefe ! nail olamamıştır .
Bırakın kardeşlerim böyle muallak kişileri . Örnek olarak kuran sünnet yeter. sahabeye bak örnek kuran neslini gör.

hata yapanlara hata yapmış , kuranda sünnette olmayan şeyleri yapmış demeek neden zorumuza gider ki ?
Nedense bu tür safsata işler tasavvuf mensublarından çıkmaktadır . Bu da İrandan kaynaklanmaktadır. İran menşeili olan tasavvuf oradan etkilenmiş , hatta mertebelerine farsca gavs gibi isimler vermek zorunda kalmışlardır .

“Kendilerine: ‘Yeryüzünde Fesat Çıkarmayın!’ Denildiği Zaman, ‘Biz Ancak Islah Edicileriz.’ Derler. İyi Bilin ki Asıl Ortalığı İfsat Edenler Kendileridir. Lâkin Anlamazlar.” (Bakara: 11-12)

“Onlara: ‘(Mümin) İnsanların İnandığı Gibi Siz de İnanın!’ Denilince de, ‘Beyinsizlerin İnandığı Gibi mi İnanalım?’ Derler. İyi Bilin ki Asıl Beyinsizler Kendileridir, Fakat Bunu Bilmezler.” (Bakara: 13)

Allah' u Teala buyuruyor ki :
Kim velilerimden (dostlarımdan) birine düşmanlık ederse, şüphesiz ona harp ilan ederim.'' (Kudsi Hadis/ Ebu Hureyre)

Bu tur fikirler nedense devamli mezhepsizler tarafindan ortaya atilmaktadir,
bunlar , tasavvufu ve tarikatı âliyyeyi tamamen inkâr ederek, yüzyıllardır din-i mübin-i İslâm için her birisi birer sirâc olan mutasavvıfların ve bu yolun büyüklerinden müslümanların bağını koparabilmeye çalışmakta ve bu sapıklıkta başarılı olmaya çalışmaktadırlar.(Zaten bize asıl garip ve çok tuhaf gelen bir husus da budur ki , Vehhabilerin ve Mezhepsizlerin başını çektiği bu tür sapıklıkların, kendilerini ehl-i sünnet vel cemaat yolunda olduklarını sananların da kısmen sahiplenmeleridir.)

İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Al-Imran 66)

dayi

Profesör
Okuduklarımdan sonra ilk sorumu sorayım. Kişiden söyleyen Hak ile kişinin kendi söylediğini nasıl ayırt edeceğiz. Doğru ile yanlışı anlayabilmek için, Hak ile halkı anlayabilmek için hepimiz tasavvuf ehli mi olacağız. Yanınıp yakılma peşine düşünce dünyayı birileri alıp biryerlere götürecek, biz yine bir lokma bir hırka ile şamar oğlanı mı olacağız. Sonra İslam dünyasında olanlar için feryat figan Batı yı mı suçlayacağız. Kaldıralım başımızı Gavslardan, Şeyhlerden, Mürşidlerden, Kamil abilerden, vd.
Bir de herkes sözünü dosdoğru söylesin. Herkes sözlerini allayıp pullayıp güzel güzel söyleme peşinde. Arkadaş ne şarabı haram değil mi deyince, bu senin anladığın şarap değildir deniyor. Hacca gitme karşındakinin gönlüne gir deniyor. Hacca gitmek farklı gönüle girmek farklı bir olay değil mi. Abdest alma Namaz kılma insanların kalbine gir yeter diyeceksiniz nerdeyse. Bu mantıkla bütün Allah düşmanları da ulu kişiler olup çıkıyor nerdeyse. Onların da çok sevenleri, gönüllerine kabul edenleri vardı ve var.:uzgunum[1]:

Kardeş..selamualeykum..güzel söylersin eywallah..:friends:..bak karşında kim ne derse desin..Enel HAK desin..ben şuyum buyum desin..onu ancak söyleyen bilir..gavsım der..mürşidim der..der oğlu der..bizde eywallah der geçeriz..:)
Güzel sözlü olmak güzel sözler söylemek ne zaman yasaklandı dergahlarda,da sitem edersiniz bize..ne diyoruz..Allah..Peygamber..neresini süsleyeceğiz canım kardeşim..onların süsüne süs ekleyecek kadar olamadı kimse..fakat anlayamayınca bu şekilde yorumlanıyor..sen de HAKLISIN..HAKsız kimse yok zaten..
Bu gün her şey gözler önünde işte..insanlara veriyorlar çek şundan 500bin
çek şundan 70 bin..borç bulup gideceksin haşa olmaz..Kabeyi görmeden gözünü kapatma sakın..gidiyo bankadan kredi alıp HACCA..evde kız bekar..oğlan okuyor..fakat amcam ahıretini kurtaracak yaaa...hiç mühim değil..önemli olan o Kabeye gitsin..mübarek olsun hacı amcama..geliyor hac,dan
naptınız oralarda..ne bilem valla..yedi şaft bi tafaf ne demek oluyo hacı amca....yapmadınızmı..eeee yaptık..yaaaaa bi din görevlisi vardı o nereye derse oraya..ne derse onu yaptık..ama mübarek topraklarda bi başka oluyo canım..bida fırsat olsa hemen giderim..hiç gelesim olmadı oraları bırakıpta..bu hacı..memleketim hacılarından..gitmiş gelmiş amma..işte bişeyden haberi yok..hepsimi böyle..mutlaka değildir..belkide şu anlattığım örnektekiler azınlıktadır..kim bilir..inşallah öyledir..şeytan neden temiz taşla taşlanır...yaw..dayı ne bileyim..taşladık işte..Allah kabul etsin..iyi..eder inşallah..

Kardeşlik..zaten şamar oğlanı değilmiyiz..birileri ne derse o olmuyormu ülkemizde..ve bunun sorumlusu biz 70 milyon T.C vatandaşları değilmiyiz..biraz daha ağzımızı açıp efsane dinlemeye devam edersek..hoca efendilerin..şeyhlerin..şıhların işaret ettiği kişilere..partilere oy vermeye devam edersek..din elden gidiyor diye feryat eden din bezirganlarının peşine düşmeye devam edersek..dini müzedeki KURANDAN..yani açma şansımız olmadan öğrenmeye çalışacağız..

Aldığın abdes..kıldığını söylediğin namaz İNSAN olup İNSANLARIN gönlüne girebilmen için yaptığın İBADET,tir...bu ibadetlerin seni getireceği nokta İNSAN noktasıdır..İNSAN KALBİNE..gönlüne girme noktasıdır..başka biyerlere varacak olanlara yolları açık olsun..Allah kolaylık versin deriz..:wave[1]:

Bu forumdada bu kadarmış..nasip buymuş demekki..anlaşılamayıp İNSANLARA sıkıntı vermenin ne lüzumu var..değilmi..:wave[1]:..bizi kave paklar..buyurun ÇAY içmeye..
HU..

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
Hep rivayet edilir.
Bizler ehli sünnet vel cemaatız . Ehli hikaye vel menkıbe değiliz.
Bu din net veaçıktır. Gizli kapalı bir şey yoktur. Böyle batıni ve bulanık şekilde yorumlarla akıllar karıştırılıp aklama girişimlerine bulaşılmıştır. Nedense islam aleminde kendisinden başka kimse sahabe bile olsa böyle şerefe ! nail olamamıştır .
Bırakın kardeşlerim böyle muallak kişileri . Örnek olarak kuran sünnet yeter. sahabeye bak örnek kuran neslini gör.

hata yapanlara hata yapmış , kuranda sünnette olmayan şeyleri yapmış demeek neden zorumuza gider ki ?
Nedense bu tür safsata işler tasavvuf mensublarından çıkmaktadır . Bu da İrandan kaynaklanmaktadır. İran menşeili olan tasavvuf oradan etkilenmiş , hatta mertebelerine farsca gavs gibi isimler vermek zorunda kalmışlardır .[/QUOTE ]

Kardeş, Hallac-ı Mansur'un "Enel Hak" dediği de rivayet dimi sonuçta :)
Sahabe-i Kiramın yaşadıkları da rivayetle ulaşıyor...

Peygamberimiz, sahabeyle sohbet ederken bir gürültü işitilmiş. Herkes bunun sebebini merak ederken Peygamberimiz beliğane buyurdu "70 yıldır cehenneme yuvarlanan taş şimdi cehennemin dibini buldu." Biraz sonra haber gelir, 70 yaşındaki bir münafık ölmüş..."

"Ey îmân edenler! Kendinizi ve âilenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennemden koruyun...." (Kuran-ı Kerim)

Her olayın bir zahiri bir de batını vardır. Allah bilir.

AşK_€r

arabeskçi
Bu din net veaçıktır. Gizli kapalı bir şey yoktur alıntı sirk doktoru

bende bir zamanlar gizli kapaklı birşeyler zannederdim.oysa seninde söylediğin gibi apaçık anlatılmış.
ama ben anlayamamışım.
şuan tamamen anlayabiliyormuyum...hayır...
ama anlamaya çalışıyorum...
şaşı bakmaktan kurtulmaya çalışıyorum.

hirahos

Kıdemli Üye
Vahdet-i Vucud'un hali makamı övülmüş, makbul görülmüş ve hedef olmuş değilken, sözü mü makbul olacak, övülecek hedef gibi sunulacak!

Vahdet-i Vucud bir haldir ve yolda uğrayılıp geçilecek bir makamdır.. O makama varmadan anlaşılması, o makamdayken istiğrak ile söylenilen sözlerin anlaşılması mümkün değildir.. Bu sözler dinin zahirine terstir.. Bu sözleri dinin zahirine bakarak anlatmak tevil etmek çok güçtür.. O makamda olmayanların bu sözleri ağzına dolaması küfürdür..

Dikkat ediniz.. Orası hedef değildir.. Ordan sonra varılması gereken ne makamlar, aşılması gereken ne merhaleler varmış..

Vahdet-i Vucud anlatılmaz, yaşanır.. Kimi bir anda geçer, kimi orayı üç günde geçer, kimi bir ayda, kimi bir senede.. Ama mutlaka ordan geçirirler.. Geçmezse, oranın bilgisiyle zevkiyle yetinirse kesinlikle yolundan kalır.. İlerleyemez.. Ümmetlikte makbul olamaz.. Az bir zevke, az bir bilgiye Zat-ı Berk'i değişmişlerden ve başaramamışlardan olur..

Bununla birlikte bu tür sözlere bakıp Tasavvuf'u külliyen red etmeyiniz.. Bu bir okuldaki tek bir başarısız öğrenciye bakıp bütün eğitim sistemini başarısız gibi görmeye benzer.. İnsaftan değildir..

Savunanlar da red edenler de insaflı olmalılar..

hamdullah

Üye
Kardeş..selamualeykum..güzel söylersin eywallah..:friends:..bak karşında kim ne derse desin..Enel HAK desin..ben şuyum buyum desin..onu ancak söyleyen bilir..gavsım der..mürşidim der..der oğlu der..bizde eywallah der geçeriz..:)
Güzel sözlü olmak güzel sözler söylemek ne zaman yasaklandı dergahlarda,da sitem edersiniz bize..ne diyoruz..Allah..Peygamber..neresini süsleyeceğiz canım kardeşim..onların süsüne süs ekleyecek kadar olamadı kimse..fakat anlayamayınca bu şekilde yorumlanıyor..sen de HAKLISIN..HAKsız kimse yok zaten..
Bu gün her şey gözler önünde işte..insanlara veriyorlar çek şundan 500bin
çek şundan 70 bin..borç bulup gideceksin haşa olmaz..Kabeyi görmeden gözünü kapatma sakın..gidiyo bankadan kredi alıp HACCA..evde kız bekar..oğlan okuyor..fakat amcam ahıretini kurtaracak yaaa...hiç mühim değil..önemli olan o Kabeye gitsin..mübarek olsun hacı amcama..geliyor hac,dan
naptınız oralarda..ne bilem valla..yedi şaft bi tafaf ne demek oluyo hacı amca....yapmadınızmı..eeee yaptık..yaaaaa bi din görevlisi vardı o nereye derse oraya..ne derse onu yaptık..ama mübarek topraklarda bi başka oluyo canım..bida fırsat olsa hemen giderim..hiç gelesim olmadı oraları bırakıpta..bu hacı..memleketim hacılarından..gitmiş gelmiş amma..işte bişeyden haberi yok..hepsimi böyle..mutlaka değildir..belkide şu anlattığım örnektekiler azınlıktadır..kim bilir..inşallah öyledir..şeytan neden temiz taşla taşlanır...yaw..dayı ne bileyim..taşladık işte..Allah kabul etsin..iyi..eder inşallah..

Kardeşlik..zaten şamar oğlanı değilmiyiz..birileri ne derse o olmuyormu ülkemizde..ve bunun sorumlusu biz 70 milyon T.C vatandaşları değilmiyiz..biraz daha ağzımızı açıp efsane dinlemeye devam edersek..hoca efendilerin..şeyhlerin..şıhların işaret ettiği kişilere..partilere oy vermeye devam edersek..din elden gidiyor diye feryat eden din bezirganlarının peşine düşmeye devam edersek..dini müzedeki KURANDAN..yani açma şansımız olmadan öğrenmeye çalışacağız..

Aldığın abdes..kıldığını söylediğin namaz İNSAN olup İNSANLARIN gönlüne girebilmen için yaptığın İBADET,tir...bu ibadetlerin seni getireceği nokta İNSAN noktasıdır..İNSAN KALBİNE..gönlüne girme noktasıdır..başka biyerlere varacak olanlara yolları açık olsun..Allah kolaylık versin deriz..:wave[1]:

Bu forumdada bu kadarmış..nasip buymuş demekki..anlaşılamayıp İNSANLARA sıkıntı vermenin ne lüzumu var..değilmi..:wave[1]:..bizi kave paklar..buyurun ÇAY içmeye..
HU..
Güzel dersiniz. Benim dediğimi bir daha tekrar edersiniz. Böyle konuşmak çok daha güzelken neden bambaşka lisanlar kullanırsınız. Abdest aldığından, namaz kıldığından, hacca gittiğinden, verdiği zekattan, ettiği şehadetten bir haber olan bizleri ifade etmek için on takla atmaya gerek var mı be arkadaş. Hah işte şöyle dosdoğru ifade etseniz. Ne oluyor öyle biz şarap içeriz, kendimizden geçeriz, Allah benim (tövbe tövbe), ben insana secde ederim şeklinde ki acayip acayip ifadeler.
Kavenizi ziyaret ettim. Daha önce de alternatif alanda okumuştum sizleri. Sözüm yanlız sizlere değil. Bütün tasavvuf ehline. Hiçbirine düşman değilim. Ama bakıyorum Allah şeyhin, mürşidin, bediüzzamanın, gavsın, kamil abinin arkasında. Bu yüce kişiler Allah dan (haşa) daha yüce. Bir defa You Tube de bir video izlemiştim. Şeyh Nazım Kıbrısi bir koltukta oturuyor. Etrafında insanlar dans ediyor. Hani şu Amerikan filimlerinde gördüğümüz tarzda. Bazıları da Şeyh in ayakları önüne secde ediyor. Herhalde Ente Hakk diyorlardır. Buyrun bakın You Tube den başka bir video.
http://youtube.com/watch?v=0OISXNfO6C0&search=Naqshbandi Zhikr Islam Zikr Sayyid Spiritual Sufi

Ne diyelim, nasıl yorumlayalım..

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
Güzel dersiniz. Benim dediğimi bir daha tekrar edersiniz. Böyle konuşmak çok daha güzelken neden bambaşka lisanlar kullanırsınız. Abdest aldığından, namaz kıldığından, hacca gittiğinden, verdiği zekattan, ettiği şehadetten bir haber olan bizleri ifade etmek için on takla atmaya gerek var mı be arkadaş. Hah işte şöyle dosdoğru ifade etseniz. Ne oluyor öyle biz şarap içeriz, kendimizden geçeriz, Allah benim (tövbe tövbe), ben insana secde ederim şeklinde ki acayip acayip ifadeler.
Kavenizi ziyaret ettim. Daha önce de alternatif alanda okumuştum sizleri. Sözüm yanlız sizlere değil. Bütün tasavvuf ehline. Hiçbirine düşman değilim. Ama bakıyorum Allah şeyhin, mürşidin, bediüzzamanın, gavsın, kamil abinin arkasında. Bu yüce kişiler Allah dan (haşa) daha yüce. Bir defa You Tube de bir video izlemiştim. Şeyh Nazım Kıbrısi bir koltukta oturuyor. Etrafında insanlar dans ediyor. Hani şu Amerikan filimlerinde gördüğümüz tarzda. Bazıları da Şeyh in ayakları önüne secde ediyor. Herhalde Ente Hakk diyorlardır. Buyrun bakın You Tube den başka bir video.
http://youtube.com/watch?v=0OISXNfO6C0&search=Naqshbandi Zhikr Islam Zikr Sayyid Spiritual Sufi

Allah razı olsun... İlginç bir videoymuş :)

Sofuoglu

Ordinaryus

ya Allah askina yapmayin,bu link nedir,bunlara musluman dahi denmez,siz tarikatlari ve seyhleri bu sekilde goruyorsaniz acirim sizin halinize vahki ne vah
adamlar kadinli erkekli halay cekiyorlar ,bunlarin tarikatla tasavvufla ne alakasi var,
sapla samani karistirmayin,oyle her ben seyhim diyene seyh vs.denmez,
bunlara inanlar ,bunlara itibar edenlerin ,seyh veya tarikat olarak gorenlerin aklinada sasarim vesselam,

müttaki

Profesör

hamdullah kardeş...

bir şeyi nasıl anlattığın önemli... Allah öldürendir.. saptırandır... öldürendir dersen eğer derler ki başlarım senin Allahına... :(

yalan değildir ama belden aşağı derler bu sözlere....

belden yukarı konuşursak... Allah hayat verendir.. Hadi'dir hidayet verendir... lütfedendir... nimet verendir...

ResülAllaha sormuş Ebubekir... Ya ResülAllah benim sana olan sevgim Allaha olan sevgimden fazlalaştı... ResülAllah hayırlı olsun dedi...

bir müddet sonra Ebubekir... Allahı daha çok sever halde buldu kendini... ResülAllaha anlattı... Bize olan sevgin seni Allaha yakınlaştırdı dedi ResülAllah..

Allahın Resülü... Risalet... Velayet Veli olan ALlah hep bu alemde Resüllük yapacak teslim olan kulunda... Birileri de Veli olan Allahı sevecek... anlayacakki Ben Resülünü seviyorum sanmışım halbu ki Resülünden tecelli eden Allahı seviyormuşum...

belden aşağıya değil belden yukarı konuşalım... ilminize yakışmıyor dünyalık kavgalar yapacak kadar kendimizi bilmez değiliz... :)

talib

Kıdemli Üye
Bunlar kimler acaba? Şeyh Nazım hazretleri ile bir ilgileri olduğunu zannetmem. Umarım öyle de değildir...

hamdullah

Üye
gerçekten ilginçmiş :)

Dolaşın o videolarda daha ne ilginç görüntülere rastlıyor insan. Bizim Mevlevi ve Alevi Semahlarının başka başka versiyonları. Tasavvuf adına sanki sapık sapık taassup. Halis niyetli olanları tenzih ederim. Bir arkadaşım Ali Kalkancı birçok mürid toplamıştı etrafına dedi. Gerçekten de üç kelimeyi bir araya getiren, güzel laf söyleme becerisi gösteren, insanların ruhuna üflemeyi beceren kişiler şeyh, kamil abi, gavs, bediüzzaman, mürşid olup çıkıyor. Kavenizin gelecekteki kamil abisi de Mirra olacak gibi görünüyor. Mübarek ola.:whistling[1]:

hamdullah

Üye
Bunlar kimler acaba? Şeyh Nazım hazretleri ile bir ilgileri olduğunu zannetmem. Umarım öyle de değildir...

Talip kardeş Şeyh Nazım Kıbrısi nin de film kareleri içinde olduğu garip bir dans partisini görüntüleyen bir video vardı ama bulamadım. Belki bir zikir halkası, belki de bir düğün toplantısı. Ama beni en çok etkileyen Şeyh in ayakları önünde secdeye kapananlar.. . . Daha sonra rastlarsam o görüntülere link veririm.

ankakusu

Asistan
Küçük köylerde ne kadar benlik ve dedikodu vardır. Köyler büyüyüp şehir oldukça dedikoduyu ve benliği hazmeder. İnsanlar da mânen büyüdükçe gururlarını, benliklerini ve dedikoduyu hazmederler; yani hem dedikodu etmezler, hem de edileni hazmederler.

Kur’anı okuyup üfleyeceğimize yutmalıyız; aklımızın, fikrimizin ağzıyla yutmalıyız. Asıl Kur’an ise canlıdır. Ona da yutulmalı.

Uyuyan adamı uyandırırsan kızmaz mı? Kızar. Mutaassıpların mutasavvıflara kızması da kabildendir. Mutasavvıflar onların gaflet uykusundan uyandırırlar; onlarsa kızarlar. Mutasavvıflar bunu bildikleri için, kendilerine küfreden uyur gezerlere kızmazlar

hirahos

Kıdemli Üye

Arkadaşım, Şeyh Nazım Kıbrısî diye, secde eden müridleri diye, gösteremediğin bir videoyu işaret ve ima ederek bu linki buraya bilmeden kasıtsız eklediysen özensiz bir kimsesin.. Dikkatsiz ve ihtimamsız, araştırmadan soruşturmadan haber yayansın.. Bir de bu durum bahsini ettiğin şeylerden haberinin olmadığını da gösteriyor..

Yok kasıtlı yapmışsan ve bilerek böyle söyleyip bu linki eklemişsen büyük hadsizlik ve haksızlık etmişsin...

Görüntüleri seyrettim.. Bir kere Şeyh Nazım Kıbrısî hiç bir karesinde yok bu videonun.. İkincisi bırak bir şahsa, her hangi bir yöne duvara olsun dönüp secde eden tek bir kimse yok... Üçüncüsü Nakşi zikri açıktan ve müzikle yapılmaz.. Gizlidir ve sessiz yapılır.. içten.. Yani bunlar Nakşi olan Şeyh Nazım Kıbrısî'nin talebeleri dahi olamaz! ki senin bu görüntülerle Şeyh Nazım Kıbrısî'yi birlikte zikretmen, Onun talebelerini ima etmen hiç uygun değildir..

Böyle kötü ve talihsiz bir hata işlediğin için özür dilemelisin..

İkincisi, bu konularda ehliyet kazanıncaya kadar konuşmamalı, fikir yürütmemeli, birilerini aydınlatmaya çalışmamalısın..

Öncelikle nedir, ne değildir diye titiz bir öğrenme sürecinden geçmen gerekiyor yani..

Malum, yarım alim dinden; yarım tabib candan eder demişler..

"Ben gördüydüm, vardı böyle bir video" diyeceğine arayıp tarayıp bul o dediğin videoyu da buradan ver, ondan sonra konuşalım.. Bulmuyorsan müfteri olarak kalırsın..

Verdiğin videodaki grup kimlerdir, Müslüman mıdır, Tarikat mıdır? hangi yoldandır, kime bağlıdırlar silsileleri nedir öğrenip ayrıca bildirmelisin..

S

SIRK_DOKTORU

Guest

Amerika zafer yolunda tarikatleri kullanacak
2610.jpg

BEYAZSARAY AJANLIK HATIRASI

AMERİKAN AJANLARI BEYZASARAYDA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE

NAZIM KIBRİSİ ajanını yakından tanımak isteyenlere

http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2003/ekim/26/d02.html

İnönü'yü Nakşi şeyhi teskin etti
inonu1_byk19bb731519bb5c54.jpg

http://www.yenisafak.com.tr/izdusum/?q=1&c=13&i=10106&İnönüyü/Nakşi/şeyhi/teskin/etti

fani

Üye
Efendİler Gelİn Hallac'in Halka TaŞlatilirken EttİĞİ Dua'yi Hatirlayalim."rabbİm Bana GÜl Atan,benİm İÇİn AĞlayanlari Cennetİne Kabul Eyle ÇÜnkÜ Hakİkati Bİlİrler.benİ TaŞlayanlarida Al Cennetİne ÇÜnkÜ Onlar Senİn Emİrlerİnİ Yerİne Getİrİyorlar" Şiblİden Rİvayettİr Ve Dİkkat Edİnİz Kendİsİ DİĞer Mutasavvuflar Tarafindan Sirri SÖylemekle EleŞtİrİlmİŞtİr.kafİrlİkle DeĞİl.hal Ehlİnİn Kelami Dİyelİm Hem Hallaci Mansur'a Hem CÜneydİ BaĞdatİ'ye
Dua Edelİm İnŞallah.taŞ Atmak Kolay Ama Acidir.allah AnlayiŞimizi Arttirsin.hayira KarŞi Hu..

hamdullah

Üye
Arkadaşım, Şeyh Nazım Kıbrısî diye, secde eden müridleri diye, gösteremediğin bir videoyu işaret ve ima ederek bu linki buraya bilmeden kasıtsız eklediysen özensiz bir kimsesin.. Dikkatsiz ve ihtimamsız, araştırmadan soruşturmadan haber yayansın.. Bir de bu durum bahsini ettiğin şeylerden haberinin olmadığını da gösteriyor..

Yok kasıtlı yapmışsan ve bilerek böyle söyleyip bu linki eklemişsen büyük hadsizlik ve haksızlık etmişsin...

Görüntüleri seyrettim.. Bir kere Şeyh Nazım Kıbrısî hiç bir karesinde yok bu videonun.. İkincisi bırak bir şahsa, her hangi bir yöne duvara olsun dönüp secde eden tek bir kimse yok... Üçüncüsü Nakşi zikri açıktan ve müzikle yapılmaz.. Gizlidir ve sessiz yapılır.. içten.. Yani bunlar Nakşi olan Şeyh Nazım Kıbrısî'nin talebeleri dahi olamaz! ki senin bu görüntülerle Şeyh Nazım Kıbrısî'yi birlikte zikretmen, Onun talebelerini ima etmen hiç uygun değildir..

Böyle kötü ve talihsiz bir hata işlediğin için özür dilemelisin..

İkincisi, bu konularda ehliyet kazanıncaya kadar konuşmamalı, fikir yürütmemeli, birilerini aydınlatmaya çalışmamalısın..

Öncelikle nedir, ne değildir diye titiz bir öğrenme sürecinden geçmen gerekiyor yani..

Malum, yarım alim dinden; yarım tabib candan eder demişler..

"Ben gördüydüm, vardı böyle bir video" diyeceğine arayıp tarayıp bul o dediğin videoyu da buradan ver, ondan sonra konuşalım.. Bulmuyorsan müfteri olarak kalırsın..

Verdiğin videodaki grup kimlerdir, Müslüman mıdır, Tarikat mıdır? hangi yoldandır, kime bağlıdırlar silsileleri nedir öğrenip ayrıca bildirmelisin..

Sayın Hirahos

Ben bu videoda Şeyh Nazım Kıbrısi nin görüntüleri olduğunu söylemedim zaten. Siz öyle anlamışsınız. Evet haklısının delilini koymadan konuşmam iftira olmuş. Ama müfteri durumuna düşmemek için yaklaşık 3 saat aradaım bahis mevzuu ettiğim videoyu buldum. Buyrun siz inceleyip kararınızı veriniz.
http://www.youtube.com/watch?v=7aeoiLAosdA&search=sufi

Daha önce verdiğim video da olanların kim olduğunu ben de bilmiyorum. Görüntülerden yorumum kendilerinin müslüman olduğunu addeden bir topluluk.

Ben Şeyh Nazım Kıbrısi hakkında derinlemesine bir bilgiye sahip değilim. Arkadaşımız da vermiş gazete küpürlerini. Benzer bilgilere sahibim sadece.

Sinirlenip celallenmeye gerek yok. Ben tasavvufun imalı lisanına ve pirin, hazretin aşırı kutsanmasına takıldım. Yoksa kimseye karşı özel bir düşmanlığım ve önyargım yok. Şahıs olarak yok. Genel manada var. Düşünüyorum ki insanlar Allah ı birleyip, iman edecekleri yerde neredeyse şeyhlerini, pirlerini, gavslarını, kamil abilerini, mürşitlerini O nun yerine koymaktalar.
Hatalı düşünüyorsam lütfen aydınlatınız beni ve benim gibi düşünenleri.

Buyrun size bir video daha.
http://youtube.com/watch?v=boAmijQ-Uo0http://www.youtube.com/watch?v=7aeoiLAosdA&search=sufi

dayi

Profesör
hamdullah kardeş..Allahı nasıl birliyorsunuz..nereye topluyorsunuz ''O''nun sıfatlarını ve nerede müşahede ediyorsunuz..yani Allahın ahlakıyla kim ahlaklanıyor..kimde toplanıyor yaradanın vasıfları..Elbette İNSANDA..mürşidde..Kamil abide..yada KENDİMİZDE..siz nasıl bir Allah tahayyül ediyorsunuz az açıklarmısınız..bizim inandiğimiz İman ettiğimiz Allah sıfatlarını giyinmeye çalıştığımız ve kendi hakikatımız olan Allah..tenzih alemindeki..kudret alemindeki Allahı hiç tefekkür etmeyyiz..''O''zaten birdir birlemeye çalışacak kadar edepsizlik etmeyyiz..biz bizde olan,fakat dünya sevgileriyle karışmış olan Allah sevgisini gönüllerimizde birlemeye çalışırız..EFSANELERLE uğraşacak kadar vaktimiz bol değildir..şu kısacık hayatta:)

HU..