Haklısınız Efendim!!... (:

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Cuma namazında idik. Sağ tarafımda yaşlı bir adam, onun sağında ise tek kişilik boş yer vardı. Yaşlı adam, Cuma'nın farzına kalkarken arkaya döndü ve safın gerisinde duran 14-15 yaşlarındaki gence:

- "Saf'ı doldur,gel yanıma evlâd," dedi.

Çocuk, mahcup bir ifâdeyle:

- "Mümkünse burada kılmak istiyorum," diye kekeledi. Oraya başkası geçse daha iyi olabilir.

Yaşlı adam, çocuğun üzerinde bulunduğu uzun tüylü yeşil halıyı göstererek:

- "Ne o dedi. Yoksa orası daha yumuşak diye mi gelmiyorsun?"

Ve öfkeyle devam etti:

- "Anne kuzusu, ne olacak..."

Cuma namazı bittiğinde, yaşlı adamın Cuma'sını tebrik ettim. Arkadaki 14-15 yaşındaki genç de gelerek onun elini öptü. Adam, söylediklerine çoktan pişman olmuştu.

Delikanlının nurlu yanaklarını okşarken:

- "Sana anne kuzusu, dediğim için kusura bakma yavrum,bir anda ağzımdan kaçtı işte..." dedi.

Genç delikanlının ise gözleri dolu doluydu. Başını yere eğerken:

- "Bu söylediklerinizde haklısınız efendim,üzerinde namaz kılmak için ısrar ettiğim o halı, vefât ettiğinde annemin tabutuna örtülmüştü. Orada secdeye kapandığımda, sanki beni kucaklamış gibi oluyor da..."

SeNoL

MUEYABYA
Herşeye, herkese, her olaya alıştım. Hepsi bir şekilde geldi geçti. Alışamadığım, alışamayacağım tek şey annemin yokluğu bunu dün gece anlamıştım.

Bu konuda pekiştirdi. Şimdi annesi yanında olanlar, gidin sarılın ona öpün ellerinden yanaklarından. Annesi uzakta olanlar açın telefonu onu çok sevdiğiniz söyleyin..

Arzu tşk ederim sana da.. Herşey için ;)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Herşeye, herkese, her olaya alıştım. Hepsi bir şekilde geldi geçti. Alışamadığım, alışamayacağım tek şey annemin yokluğu bunu dün gece anlamıştım.

Bu konuda pekiştirdi. Şimdi annesi yanında olanlar, gidin sarılın ona öpün ellerinden yanaklarından. Annesi uzakta olanlar açın telefonu onu çok sevdiğiniz söyleyin..

Arzu tşk ederim sana da.. Herşey için ;)

rica ederim can şenol...eskisi kadar görüşemesekde kalpler bir bunu biliyorum...
dua ile can arkadaşım...