Hakkın Divanına varınca, Süleymandan Hakkın Alır Karınca!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hakk8217in_Divanina_varinca.png

http://www.milligazete.com.tr/haber/Hakkin_Divanina_varinca/347892

Kanuni Sultan Süleyman, Topkapı Sarayı’nın bahçesindeki meyve ağaçlarına zarar veren karıncaların itlaf edilmesinin dinen caiz olup olmadığını Şeyhülislâm Ebussuud Efendi’ye sorar: “Eğer karınca ağaca zarar veriyor, onu kurutuyorsa, karıncayı yok etmenin bir günahı var mıdır?”

Ebussuud Efendi, zamanın şeyhülislâmıdır. Kanuni’ye hoş görünmek için, “karıncanın ölmesinden ne olur padişahım”, diyebilirdi. Fakat o, ince bir nükteyle bakın ne diyor:

Yarın Hakk’ın dîvânına varınca
Süleyman’dan hakkın alır karınca.

menzil5453

Doçent
9
Hakk8217in_Divanina_varinca.png

http://www.milligazete.com.tr/haber/Hakkin_Divanina_varinca/347892

Kanuni Sultan Süleyman, Topkapı Sarayı’nın bahçesindeki meyve ağaçlarına zarar veren karıncaların itlaf edilmesinin dinen caiz olup olmadığını Şeyhülislâm Ebussuud Efendi’ye sorar: “Eğer karınca ağaca zarar veriyor, onu kurutuyorsa, karıncayı yok etmenin bir günahı var mıdır?”

Ebussuud Efendi, zamanın şeyhülislâmıdır. Kanuni’ye hoş görünmek için, “karıncanın ölmesinden ne olur padişahım”, diyebilirdi. Fakat o, ince bir nükteyle bakın ne diyor:

Yarın Hakk’ın dîvânına varınca
Süleyman’dan hakkın alır karınca.

2013 aralık'a kadar hiçbir rüşveti görmeyen adaletin 2013 de birden görmeye başladı. Ve sizde buna inanıyorsunuz.

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
9

2013 aralık'a kadar hiçbir rüşveti görmeyen adaletin 2013 de birden görmeye başladı. Ve sizde buna inanıyorsunuz.

Birincisi ben inanıyorum ve inanmıyorum diye bir şey yazmadım, bana yazmadığım şeylerle hitap etme.

İkincisi 2013 aralığına kadar hiç bir rüşveti görmüyordu ise adalet benim değil ADALETİN suçudur.

Ve 12 senedir bu ülkede ADALET BAKANLIĞI AKPYE BAĞLADIR.