Hakkımı arıyorum Kerimullah Tandoğan:

Kaptan

Mecra Yazarı
Kerimullah Tandoğan: Hakkımı arıyorum

Yeni Akit gazetesi, yaptığı İslami çalışmalarla tanınan Kerimullah Tandoğan'ın kendilerine Silivri cezaevinden gönderdiği yazıyı paylaştı.

Yeni Akit gazetesi, yaptığı İslami çalışmalarla tanınan Kerimullah Tandoğan'ın kendilerine Silivri cezaevinden gönderdiği yazıyı paylaştı.

Kerimullah Tandoğan'ın cezaevinden paylaştığı yazı şu şekilde:

"Yazımı cezaevinden kaleme alıyorum. Bu fakir, 2017’nin şubat ayında bazı mecraların şikayetiyle tutuklandı. Vatan’da 14 gün kaldıktan sonra denetimli olarak serbest bırakıldım. Bu süre zarfında beş duruşma gördüm, altıncı duruşmada mütalaam okundu ve cezam istendi. Bana “Kanaatle 7 yıl 6 ay ceza” verdiler. Altını bir daha çiziyorum “kanaatle ceza” yani zanla hükmettiler. Biliyorsunuz ki “İslam” zanla hükmetmez. Ellerindeki kıytırık, eften püften şeylerle dosya oluşturup bana hiç söküp atamayacağım bir leke sürdüler. DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırma yaftasıyla “davet” hayatımı bitirdiler. Ben sokak davetçisiyim, cemaatimle beraber caddelerde stant açıp dilimizin döndüğü kadar toplumu bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Şu an o hizmetin önüne taş koydular. Ben sokaklara geri dönmek istiyorum. Kardeşlerimle buluşmak onlarla gönül köprüsü kurmak ve toplumu daha iyi konuma getirmek istiyorum. Ben topluma adam kazandıran biriyim, toplumu yok eden değil. Beni marjinal anarşistlerle denk tuttular. Velhasılı 8 aydan fazladır içerideyim. Cezam onama aşamasında istinaf mahkemesinde şu an. Mağduriyetimi gündem yapmanızı yarama merhem olmanızı talep ediyorum. Biyografi olarak küçük bir bilgi daha eklemek istiyorum. Ben Zeytinburnu’nda ikame ediyorum. Özbek Hoca diye tanınmış olan Abdullah Buhari’nin öğrencisiyim. Malumunuz hocam 2014’te Rus Ajanlartarafından suikaste uğramıştı. O günden beri hedef haline getirildik."

1328