"Hakikati vernelledim (yumuşattım)!"

Kaptan

Mecra Yazarı
"Hakikati vernelledim (yumuşattım)!"
Mustafa İslamoğlu

[video=youtube_share;erVAgU4oD1M]https://youtu.be/erVAgU4oD1M[/video]

Kaptan

Mecra Yazarı
Eskiden güzel konuşur, güzel yazar, güzel yaşardı İslamoğlu.1996 yılına ait Siyaset Meydanı programına bakın; en azılı kâfirler, kemalistler, komünistler bir tarafta, kendisi karşı tarafta "Hakikati Vernellemeden(yumuşatmadan)" söylüyordu, onlardan tepki alırken; müslümanlar gururlanıyor ve onlardan övgü alıyordu. Ama bugün; güzel yazıyor(hemen hemen bütün kitaplarını okudum), güzel yaşıyor(bizzat şahit oldum), amma mâlesef çirkin konuşuyor. 2016'da Tarafsız Bölge programında, çirkin konuşmasının yüzünden, Müslümanlardan tepki alırken; laik, kemalist ve statükoculardan alkış almış ve daha kötüsü bu alkıştan memnun olmuştur. Rabbim, cümlemizi, istikamette sabit kadem kılsın... Resul Olcay

Kaptan

Mecra Yazarı
Kitab-ı Mukaddes'te St. Paulus'un Zatı için zikrettiği ifadeler;

"Ben Özgürüm, Ama daha çok kişi kazanmak için herkesin Kölesi oldum. Yahudiler'i kazanmak için Yahudi gibi davrandım. Kendim Kutsal Yasa'nın (Musa Şeriatı) denetiminde olmadığım halde Yasa altında olanları kazanmak için Yasa altındaymış (Yahudi) gibi davrandım. Tanrı'nın Yasasına sahip olmayan biri değilim, Mesihin Yasası (Hristiyanım) altındayım. Buna karşı Yasaya Sahip Olmayanları (Paganistleri) kazanmak için Yasaya sahip değilmişim gibi davrandım.... Bazılarıyla herşey oldum....'' (İncil)

ihvanistanbul

AkhenAton
Oyle zannediyorum ki bu adam omrunu musluman olarak tamamlamayacak.

ihvanistanbul

AkhenAton
Onun da mı kulak arkasına baktın
Sende keramet var dostum
Bir baktın mı sırat köprüsüne kadar görüyon
Tü tü tüü maşallah

Senin gidisinide hayirli gormuyorum. Keramet degil firaset. Allah sanada nasip etsin.
Kim ki Muhammed Mustafa sav ile ugrasmis Allah onu zelil etmistir. Kacari yok ya tevbe edecek ya zelil olacak.

ihvanistanbul

AkhenAton
Muhammed sav kafatasçılarla da savaşmıştır aklında bulunsun

Sayin hakperest;
Seninle hicbir zaman kurt oldugun icin tartismadim. Kurtlugun uzerinden seni rencide edecek sozler soylemedim. Ben genel bir tavir koyuyorum ortaya. Senin bu tavri begenmemen benim kafatasci oldugum anlamina gelmez. Ben kurtlerden rahatsiz degilim ama sen TURKLUKTEN rahatsizsin. Asagilik kompleksi midir nedir bilmiyorum. Gerek yok bunlara. Benim Peygamberim arap, seyhim oflu, seyhimin seyhi ahiskali, ahret kardesim arap, en samimi dostlarimdan birisi kurt, en minnet duydugum beni buyuk bir yukten kurtaran agabeyim arap, ben ise turkum.

nickinle ve soylemlerinde celisip hak ile batili karistiriyorsun hakperest. Siaya gosterdigin sevgi ve hos goruyu Tayyip Erdogan muhaliflerine gosteremiyorsun. Hz aise annemize ve sahabelere edilen kufurleri ihtilafli %1 diyerek kucumserken Tayyip Erdogana muhalif olanlara aklinca ufak ufak hakaret ediyorsun. İnceye muaaarrem diyebiliyorsun da birisi Tayyip erdogana lakap taksa ( ha dokunulmazlik zirhi yoksa kolay kolay kimsenin macasi yemezde diyelim oldu ) en siddetli “humeze suresiâ€￾ savunucusu olacak tiynetin var. Kalibinin adami ol artik. Yakismiyor sana.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yine Cündioğlu'nun hakikate dair güzel bir söylemi var "hakikati görenin değil işitenin inanmaya ihtiyacı olur" bu söz çok şey ifade ediyor gerçekten.

Nerde geçiyor bu cümle yazının bütününü okumak isterim. Tabi sen biraz daha teferruatla ne demek istediğini söylersen ona da razıyım :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yazıyı bi okumak lazım. Hatta birkaç kez okumak lazım. Dücane CÜNDİOĞLU ağır abilerdendir. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Nerde geçiyor bu cümle yazının bütününü okumak isterim. Tabi sen biraz daha teferruatla ne demek istediğini söylersen ona da razıyım :)

Hocam bu cümle linki verilen yazıda geçmiyor. Okudum linkteki yazıyı.verda abla başka bir yazısından bahsediyor yazarın.

Demek istediği şu sanırım. Bitlisi gören birine 5 minaresinden bahsetmeye gerek yok. O zaten gördüğü için inanıyor. Ama görmemiş sadece işitmiş olanın öyle olduğuna inanmaya ihtiyacı var sanki.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam bu cümle linki verilen yazıda geçmiyor. Okudum linkteki yazıyı.verda abla başka bir yazısından bahsediyor yazarın.

Demek istediği şu sanırım. Bitlisi gören birine 5 minaresinden bahsetmeye gerek yok. O zaten gördüğü için inanıyor. Ama görmemiş sadece işitmiş olanın öyle olduğuna inanmaya ihtiyacı var sanki.

Hocam gördüğün şey bilgi kapsamına girer yani bilirsin. Ama iman bilmekten sonra başlayan bir şeydir. Ona inanırsın. Yarattıklarını bilirsin ama Yaradana inanırsın. :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Hocam gördüğün şey bilgi kapsamına girer yani bilirsin. Ama iman bilmekten sonra başlayan bir şeydir. Ona inanırsın. Yarattıklarını bilirsin ama Yaradana inanırsın. :)

Doğrudur iman bilmekten sonra başlar. Gördüğün zaman iman biter. Ben yanlış örnek verdim.

Verda

Gales

Kendi sosyal hesabında paylaştığı cevamiul kelim tarzındaki yazılarından biri, içeriğine değinmişsiniz zaten.