Haftanın Duası

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Kullarına onların şah damarlarından daha yakın Rabbimiz! Bizim Sen'den uzaklığımızı düşünüp Sana avazımız çıktığı kadar yüksek sesle nida ediyor ve yine Sen'in bize yakınlığını mülahazaya alarak da fısıltı halinde münacaatta bulunuyoruz.

Ne olur, bahtına düştük, bizi sâlih ameller işlemeye muvaffak kıl; nebîleri, sıddıkları, şehitleri ve daha başka mukarreb kullarını Kendine yakınlaştırdığın gibi biz âciz ve muhtaç kullarını da yakınlaştır!...

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Ey her şeyi bilen Alîm Rabb'imiz! Bizi nezd-i uluhiyetinden göndereceğin ilham hüzmeleriyle doyur! Ve ey kullarını cezalandırmakta acele etmeyen hilm sahibi Halîm Rabb'imiz!

Bu tahammülü az kullarını, sinelerini sabr-ı cemille doldurmak suretiyle teyîd buyur! Ve ey yaptığı bütün işlerinde sayılamayacak kadar hikmetler bulunan Hakîm Rab! Yakîne susamış şu kullarının kapalı gözlerini de icraatındaki yüce ve derin hikmetlere aç!

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Rabbimiz! Senden, bundan sonra da her zaman yar ve yardımcımız olmanı istirham ediyoruz. Sen bizim hem velîmiz, hem de biricik vekîlimizsin. Hem ne güzel vekîlsin! Bizi yolların en sağlam ve en şaşırtmaz olanına hidayet buyurmanı dileniyoruz.

Bizi, Sana sonsuz itimat ve güvene vesile olabilecek kıvamda hakiki bir tevekkülle donatmanı diliyoruz. Efendimiz'e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz.

Web sitesi
www.islamportali.net
teşekkürler paylaşımınız için.Allah razı olsun
Kula gereken şey:
Allah bir kuluna elem, tasa, korku, hastalık, fakirlik gibi bir sıkıntı verirse, onu yine Allah’tan başka açacak yoktur ve eğer bilâkis, lezzet, sevinç, sıhhat, gınâ, muvaffakiyet gibi bir menfaat verirse, onları devam ettirecek olan da ancak O’dur. O halde ferahlık zamanında olsun, ıstırap zamanında olsun yalnız Allahu Teâlâ’ya müteveccih olmak, onun hükmüne, emr ü fermânına râzı ve teslim olmak lazımdır.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Ey yücelerden yüce rabbimiz! Biz her ne kadar Sen'in rahmetine ve keremine lâyık olmasak da, şüphesiz Sen'in rahmetin, bizim gibi haya- tının çoğu düşüp kalkmakla geçmiş mücrimlere bile ulaşacak kadar ge-niş ve boldur.

Ya Rab! Bizi de o enginlerden engin rahmetinden hisse- dâr kıl.. imanımızı kemâle ulaştırmak sûretiyle kalblerimizi itmi'nanla doldur.. lütfunla yakînimizi etemmiyet vasfıyla zenginleştir!
04 Mayıs 2007, Cuma

hafsa

SABIR DOSTU
Ne olur Allah´im
Ne olur Allahim !
Günah islerken alma canimi..,
Tevbe ederken al..,
Veya bir hayir islerken,senin rizan için..

Allahim !
Inan zor,cok zor bu savas..,
Seytan zeki,nefsim ahmak,ben yavas..
Oyle bir an geliyor ki ,
Deniz bitti,umut karaya vurdu diyorum..,
Rahmetin yetisiyor imdada..,oluyor bana yoldas..

Ah bir kuvvetlendirebilsem imanimi..,
Nefs’imi istedigim galiba bir sokabilsem..
Yazikki imanla küfür atbasi gidiyor..

Finis çizgisine çok kalmadi biliyorum..
Ipi gögüsledigimde,
Iman olsun o gösün içinde..

Ne olur Allahim !
Kafir olarak alma beni huzuruna..,
Yak gerekirse su günahkar bedenimi..
Yillarca cehenneminde..,
Ama son nefeste imanla al canimi,ne olur Allahim !..

Merhamet et su günahkar kuluna,
Canim feda kitabinin ,Habibinin yoluna..
Biliyorum günahkarim,isyankarim ben ama,
Rahmetinin büyüklügü umudum,
Beni nefs’imin ve seytanin eline birakma Allahim !.

alıntı

tuba

Yeni
Allah'ım bizimle günahlarımızın arasını doğu ile batının arası gibi ayır.ßizi hatadan,beyaz elbisenin temizlendiği gibi temizle..
Allah'ım bizleri nefislerimizle başbaşa bırakırsan,ßizi zaafa,muhtaçlığa,günaha ve hataya itmiş olursun.ßiz ancak Senin Rahmetine güveniyoruz.Günahlarımızın hepsini bağışla..
Allah'ım Senden, nimetlere şükretmeyi ve Sana güzelce ibadet edebilmeyi bizlere nasib etmeni istiyoruz ve sadık bir dil,selim bir kalp istiyoruz..
Allah'ım bildiğin şeylerin şerrinden sana sığınıyor ve bildiğin şeylerin hayrını yine senden istiyoruz..Şüphesiz sen her şeyi gören ve bilensin..
Allah'ım senden takva,iffet ve gönül zenginliği istiyoruz.İki cihan Sultanı Habibin Hz.Muhammed Mustafa (sallallhu aleyhi ve sellem) aşkına dualarımızı kabul eyle ve O'nun şefaatine nail olmayı bizlere nasib eyle..
AMİN AMİN AMİN...!!!