Hafızları tanıyor musunuz?

The İmam

Asistan
Web sitesi
theimamnbahesi.blogspot.com
Belki hafızları hep iyi biliyor belkide öyle olduklarını sanırsınız! Hiç bir hafız arkadaşınız oldumu bilmem ama iyilerini tenzih ediyorum kurandan nasibini alamamış havızlar var! Belki ezberlediklerini çoktan unutmuş belkide Allaha sırt çevirdiği için kurandan mahrum kalmış! Onları görünce üzülüyorum. Hani hafızlar kıyamet günü 70 kişiyi kurtaracaklar denir ya! Peki bu hafızlar o dehşetli günde kendilerini kurtarabilecekler mi bakalım? Allah bize ve bütün hafızlara hidayet nasip eylesin! Amin! Ama öyle hafızlarda tanıyorum ki gerçekten kuran bülbülü! İnşallah Allah bizleri ıslah eder! Ama şeytan işini güzel yapıyo bizde ona sövüp sayıyoruz ama onun elinde bi yetki yokki hep biz kanıyoruz öyledeğil mi? Ne biliyim! Bizim elimizden tutup şunu yap hadi yap! diye zorlamaz ama nedense söylediği vesveseler hoşumuza gider bizde hemen kanarız! Bilmiyorum o işini biliyo bizde biraz gayret etmeliyiz! Bunları kendimede söylüyorum gerçekten zor! ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN!!!!!!!! AMİN!!!:D :wave[1]:

B

.BeYzA.

Guest
bende eskiden hafız olmak isterdim....hafızlığın getirdiği sorumluluklar ağır gelirdi önceleri bana ama şimdi en güzel ve verimli geçmesi gerekn zamanlarmı kelamullahı ezberleyerek geçiremediğim için çok üzgünüm...hafızlara hep imrenmişimdir. Kur'anın şefaatini en çok hakedenler onlar olmalı...Allah yardımcınız olsun!!!

ÇiLe-i AşK

Asistan
benimde cok olmasada hafızlıgının hakkını veremedigini gördügüm birac kisi oldu :(

ne güzel bir dereceye ulasıyorsun ama ordan öyle hızlı düsüyorsun ki kendin bile anlayamıyorsun ne oldugunu....

kıyamet alametlerinden birininde hafızların cogalacagı oldugunu duymustum nitekim günümüzde öyle...
etrafımda ki her 5 kisiden biri hafız :)

tabi sizinde dediginiz gibi bunun hakkını öyle güzel verenlerde var ki hayranlıkla izliyorsun tek derdi hizmet tek derdi Allah ve Rasulünün sevgisi, muhabbeti.... layık olan hafızlardan olabiliriz insAllahurrahman..
slm ve dua ile:wave[1]:

RaBiA

Asistan
Bende hafızlık kursuna yazıldım..Bayramdan sonra hafızlığa alacak hoca inşaAllah.Rabbimden duam elbetteki Kur'anın hakkını verebilmek..Benimde çok çelişkilerim oldu başta.Çünkü kursta sizin dedikleriniz gibi hafızlardan vardı..Ama zahmet olmadan Rahmet olmaz sözü var ya inşaAllah hakkını verebilmek için çok çaba harcayacağım.Unutmamak gerekir ki hakkını veren hafızlarda vardı o kursta bunları göz ardı edemezdim.Bardağın dolu tarafını da görerek imrenip aşka gelmeli.boş tarafını görüp ibret almalıyız...Rabbim inşaAllah yardımcımız olur..duanızı eksik etmeyin..

hamide

Profesör
ben imam hatipte okuyorum bizim okulda da hafızlar çok

ve diğerlerinin yapmadığı şeyleri apıyorlar

üstelik bazıları "hafızlar böyle yaptıktan sonra biz neden yapmayalım "

diyen gördüm galiba bnlar hafız olalım diye bazı şeyleri unutmuşlar

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
Değerli kardeşlerim ben 1998 yılında hafızlık diplomamı aldım. Allah şahidimdir ki çok ta sağlam hafızlığım vardı. ama ne oldu kurs bitince işe başladım vakit bulamıyordum daha doğrusu tembellik ediyordum. genelde namazlarda okumaya çalışıyordum. Annem "Oğlum sen teravihmi kılıyosun" derdi. Sonra araya askerlik girdi............ ve şimdi hamdolsun tekrar ediyorum. ve şunu farkettim ki hiç işlerim yolunda gitmezdi. ama tekrara başladığımdan bu yana hamdolsun rabbim ne yücedir. Rabbime 1000lerce hamd, şükür. Dualarınızda unutmayın inşallah.

Selam ve dua ile.

Edit: ve doğrudur ki öyle hafızlar var hiçbir bilgisi olmayan insanların yapmaktan çekineceği şeyleri yapıyolar...

RaBiA

Asistan
ben imam hatipte okuyorum bizim okulda da hafızlar çok

ve diğerlerinin yapmadığı şeyleri apıyorlar

üstelik bazıları "hafızlar böyle yaptıktan sonra biz neden yapmayalım "

diyen gördüm galiba bnlar hafız olalım diye bazı şeyleri unutmuşlar

Rabbim doğruyu görebilmeyi ve yaşayabilmeyi cümlemize nasip etsin inşaAllah..Benim demek istediğim ise şu sadece hakkını veremeyenlerden bahsediliyor.eminimki bahsedilenlerde vardır.bunlarında farkına varmak lazım.Beşer şaşar...Rabbim yaşamayı da nasip etsin inşaAllah o hafız kardeşlerimize..

hamide

Profesör
amin rabiacım osmanlıda hafızlara abdestsiz el sürülmezmiş

hakedebilene....

RaBiA

Asistan
Değerli kardeşlerim ben 1998 yılında hafızlık diplomamı aldım. Allah şahidimdir ki çok ta sağlam hafızlığım vardı. ama ne oldu kurs bitince işe başladım vakit bulamıyordum daha doğrusu tembellik ediyordum. genelde namazlarda okumaya çalışıyordum. Annem "Oğlum sen teravihmi kılıyosun" derdi. Sonra araya askerlik girdi............ ve şimdi hamdolsun tekrar ediyorum. ve şunu farkettim ki hiç işlerim yolunda gitmezdi. ama tekrara başladığımdan bu yana hamdolsun rabbim ne yücedir. Rabbime 1000lerce hamd, şükür. Dualarınızda unutmayın inşallah.

Selam ve dua ile.

Edit: ve doğrudur ki öyle hafızlar var hiçbir bilgisi olmayan insanların yapmaktan çekineceği şeyleri yapıyolar...

Abicim maşaAllah sana yaa.. Tebrik ederim seni ya.Ne güzel Rabbim sana nasip etmiş sana böyle güzel birşeyi..İnşaAllah biz de o güzel yollarda yürüyenlerden oluruz..Duanı eksik etme..selametle

dagcan_33

Paylaşımcı
ilimle takva neden karıştırılır. ya bazı insanlar az bilirler ama samimidir. alimdir ama samimi degildir

toplumda bir yanlış görseler birde hacısın birde hocasın derler mütdeyyin insanlara sizin ne farkınız kaldı şimdi onlardan anlamadım hafızlar da hata yapabilir.

hamide

Profesör

Selam ve dua ile.

maşallah hemşo

bizi dualarında unutma

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
kardeş ihvan-forum dualarımda inşallah. en son namazımda (Yatsı Namazımda) dahi vardınız.

:) hemen hafızlığı duyunca hemşo dedin bu zamana kadar nerdeydin hamide :p

hamide

Profesör
yaw kısmet olmadı daha öncedende

antepli oldugunu biliyodum yani
:O

halamın oğlu hafız ve birçok hafız arkadasım var.onları tanıdığım için şükrediyorum Rabbime.sohbetlerde onları yere oturtmamaya özen gösteriyoruz.canlı kuran oldukarı için.şefaatlerini de nail olurum inşallah.