Hadis Paylaşmaktan Sorgulanıyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hukuk_etik_ve_siyaset_arastirmalari_baskani_hadis_paylasmaktan_sorgulaniyor_h107393.jpg

'Allah ahirette yalancı hükümdarın yüzüne bakmaz' hadisini paylaşan Prof. Cerrah, YÖK'te sorgulanıyor'Hadis okumak suretiyle, yıkıcı, bölücü eylemlerde bulunmakla suçlanıyorum'

5 Mayıs 2014 tarihinde kişisel Twitter hesabından “Ahirette Allah’ın yüzüne bakamayacağı kişi yalancı hükümdardır” hadisini paylaştığı için hakkında soruşturma başlatılan Hukuk Etik ve Siyaset Araştırmaları (HESA) Başkanı Prof. İbrahim Cerrah, bugün YÖK’te sorgulamaya çekildiğini söyledi.

Twitter’dan açıklama yapan Prof. Cerrah, “Hadis okumak suretiyle, yıkıcı, bölücü eylemlerde bulunarak, kurumların huzurunu bozmakla suçlanıyorum. Hakkımdaki 8 ayrı suçlama ile YÖK’te yargılanıyorum” dedi.
Prof. Cerrah'ın paylaştığı söz konusu belge şöyle:

ibrahim-cerrrah-hadis-belge.jpg

http://t24.com.tr/haber/allahin-yuz...aylasan-prof-cerrah-yokte-sorgulaniyor,284649

Verda

Gales
Hadis münkiri olsaydı başına bunlar gelmezdi :laugh:

Hamiş: yoğun ironi içerir :O

Verda

Gales
Bugün ben de çok güldüm İhvanistanbul birini biliyosun sen =)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
hukuk_etik_ve_siyaset_arastirmalari_baskani_hadis_paylasmaktan_sorgulaniyor_h107393.jpg

'Allah ahirette yalancı hükümdarın yüzüne bakmaz' hadisini paylaşan Prof. Cerrah, YÖK'te sorgulanıyor

'Hadis okumak suretiyle, yıkıcı, bölücü eylemlerde bulunmakla suçlanıyorum'

5 Mayıs 2014 tarihinde kişisel Twitter hesabından “Ahirette Allah’ın yüzüne bakamayacağı kişi yalancı hükümdardır” hadisini paylaştığı için hakkında soruşturma başlatılan Hukuk Etik ve Siyaset Araştırmaları (HESA) Başkanı Prof. İbrahim Cerrah, bugün YÖK’te sorgulamaya çekildiğini söyledi.

Twitter’dan açıklama yapan Prof. Cerrah, “Hadis okumak suretiyle, yıkıcı, bölücü eylemlerde bulunarak, kurumların huzurunu bozmakla suçlanıyorum. Hakkımdaki 8 ayrı suçlama ile YÖK’te yargılanıyorum” dedi.
Prof. Cerrah'ın paylaştığı söz konusu belge şöyle:

ibrahim-cerrrah-hadis-belge.jpg

http://t24.com.tr/haber/allahin-yuz...aylasan-prof-cerrah-yokte-sorgulaniyor,284649

Yazıklar olsun, bu yiğit profesörü suçlayanlara!. Ben bu adamın arkasındayım...Bu memlekette hakikatleri konuşmak suç oluyorsa bilin ki bu despotluk demektir.Demek ki bu prof. onların damarına girmiş olacak ki hadis okumaktan bile kıl kapmışlar.İşte demokrasiyi bu yüzden sevmiyorum.Uyuyan, ılımlı, mülayim müslümanı da Allah sevmez.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
MUNAFİKUN 4:

Onları gördüğünde, bedenleri hoşuna gider. Konuşsalar sözlerini dinlersin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kütükler gibidir. Her sesi kendi aleyhlerine sayarlar. Onlar gerçek düşmanlardır. Onlardan sakının; Allah, onları kahretsin, nasıl da haktan döndürülüyorlar!

Öylesine bir ayet paylaştım....

dostluk

Kıdemli Üye
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Bizde de hadis paylaşalım o vakit..

(Başı siyah Habeşli bir köle olsa da, emirinize itaat edin!)
[Buhari]

(Emirinizin beğenmediğiniz işlerine sabredin! Çünkü cemaatten bir karış ayrılan [itaatsizlik eden, fitne çıkaran] cahiliyye ölümü ile [imansız] ölmüş olur.) [Buhari][/FONT]

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bizde de hadis paylaşalım o vakit..

(Başı siyah Habeşli bir köle olsa da, emirinize itaat edin!)
[Buhari]

(Emirinizin beğenmediğiniz işlerine sabredin! Çünkü cemaatten bir karış ayrılan [itaatsizlik eden, fitne çıkaran] cahiliyye ölümü ile [imansız] ölmüş olur.) [Buhari]

Elbette ki "ulul emr"e itaat etmek Allah'ın emridir.

O öyle bir cemaat olacak ki menfaate dayalı değil, sırf Allah rızası için sağlam, birbirini seven,birbirleriyle kaynaşan, istişare eden ve Allah rızası için hizmet anlayışında ve cihada hazır olup bekleyen cemaatten Allah razı olur...

Deneyimli, yetişmiş, âlim, veli ve mücahid ruhlu cemaati kastediyor bu hadis..İslam'da cemaatleşmek vardır.Bunun delili şudur:

ÂL-İ İMRAN SURESİ-104 - İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır.

105 - Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük bir azap vardır.

dostluk

Kıdemli Üye
Hımm Tabi tabi..

habeşli Kara köle bile olsa diyor.. Müslüman'dan köle oluyormuydu peygamberimiz zamanında ? Köleler kafirden oluyordu..

vay be ulul emr le İslami cemaati nasılda bağladınız biri devlet reisi biri âlim..

Neyse biz hadis paylaşımına devam edelim..

(Malını zorla alsa da emirin sözünü dinle ve ona itaat et!) [Buhari]

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hımm Tabi tabi..

habeşli Kara köle bile olsa diyor.. Müslüman'dan köle oluyormuydu peygamberimiz zamanında ? Köleler kafirden oluyordu..

vay be ulul emr le İslami cemaati nasılda bağladınız biri devlet reisi biri âlim..

Neyse biz hadis paylaşımına devam edelim..

(Malını zorla alsa da emirin sözünü dinle ve ona itaat et!) [Buhari]

Senin sıkıntı ne?.Bilmediğin konularda önyargılı olmasan senin için çok daha iyi olur.Müslüman köleler de vardır..Kendileri sahipleri tarafından azad olunduğu halde memleketine gitmeyenler çoktur.Neyse, bu konu kölelik konusu olmadığından kısa kesiyorum.

Ulul emr''e itaatin ne demek olduğunu bilmiyorsan aşağıda ki linki bi zahmet tıklayıp oku!..Öncelikle bir ayetle yola çıkalım ki şu İslam'ı anlamayan aklın yerine gelsin..İşte o ayet:

NİSA SURESİ-59.Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan ulul emr'e de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir.

Gelelim Ulul emr meselesine... İŞTE LİNK!.TIKLA VE ÖĞREN NE OLDUĞUNU..
.

"ULUL EMR" NEDİR?

dostluk

Kıdemli Üye
Bi hadis paylaştım..sıkıntın var dediler !! Ön yargılasın. Dediler!! Islamı anlamayan aklın diye hakaret ettiler!! : )) bir mesajda üç hakaret!!

dünya bozuluyor yaww..insanlar tahammülsüz..

neyyse şe biz hadis paylaşımına devam edelim..

(Sultan, yeryüzünde Allah’ın gölgesidir. [Onun emirlerini tatbik eden kimsedir] Ona ikram eden ikram görür, ona ihanet eden de ihanete maruz kalır.) [Taberani]

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Bu adama sahip çıkılmazsa yazık olacaktır.Böylelerini savunmayacağız da kimi savunacağız peki?Bu demokrasi denilen illet düzeni daha hadis-i şerife bile hazmedemiyor.Sözde müslüman ülkesiymişiz.Böyle çakma ve basit İslam ülkesi olmak istemiyoruz.Artık millet öz benliğine kavuşturulmalıdır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu adama sahip çıkılmazsa yazık olacaktır.Böylelerini savunmayacağız da kimi savunacağız peki?Bu demokrasi denilen illet düzeni daha hadis-i şerife bile hazmedemiyor.Sözde müslüman ülkesiymişiz.Böyle çakma ve basit İslam ülkesi olmak istemiyoruz.Artık millet öz benliğine kavuşturulmalıdır.

Biz müslümanlar işte bu yüzden kaybediyoruz.

BU adam bir ilim adamı, prof.

Sırf hadis paylaştı diye soruşturma açılıyor.

Ve maalesef saadet partisine saldırmak için sayfalarca yazı yazanlardan tık yok... akpyi savunmak için elli tane takla atanlardan tık yok bu haberle ilgili.

Halbuki olay HADİSİ ŞERİF.

Hepimizin ortak değeri, kutsalı.

Ama böyle bir olayda bile partizanlık damarımız tutuyor.

Yazık, çok yazık.

fakiri

Kıdemli Üye
Baylar ve bayanlar !
Bakın, size çok mühim bir hakikati hatırlatayım !
Görünüşe ve sahnelerde oynatılanlara aldanmayalım !
Çünkü, ülkemizde içi kafir, dışı Müslüman çoktur!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Biz müslümanlar işte bu yüzden kaybediyoruz.

BU adam bir ilim adamı, prof.

Sırf hadis paylaştı diye soruşturma açılıyor.

Ve maalesef saadet partisine saldırmak için sayfalarca yazı yazanlardan tık yok... akpyi savunmak için elli tane takla atanlardan tık yok bu haberle ilgili.

Halbuki olay HADİSİ ŞERİF.

Hepimizin ortak değeri, kutsalı.

Ama böyle bir olayda bile partizanlık damarımız tutuyor.

Yazık, çok yazık.

AKP'liler sürü pisikolojisi hastalığına kapılınca düşünce ve tefekkür etme belleğini yitirmişler.O yüzden önlerini göremiyorlar.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Baylar ve bayanlar !
Bakın, size çok mühim bir hakikati hatırlatayım !
Görünüşe ve sahnelerde oynatılanlara aldanmayalım !
Çünkü, ülkemizde içi kafir, dışı Müslüman çoktur!

Aynen sana katılıyorum.Ben bunu ta geçen seneden beri herkese söylemiştim.Müslüman kılıklı kafirler veya münafıkların sayısı iyice çoğaldı..Sağlam ve aklıselim müslümanlar yok denilecek kadar az rastlıyoruz.Hem sonra bu ülkenin % 99'u müslüman olduğunu söyleyen yalancının ta kendisidir.Biz nüfus kağıtlarında ki "DİNİ İSLAM" ibaresine bakmıyoruz.

Dikkat edecek olursanız Türkiye'de münafıklık, ahlaksızlık ve ahlaki ve kültürel yozlaşma hızla yayılıyor.İşte bunların farkında olmayanların gözler kördür.Biz de diyoruz ki, şeriat'a kim karşı geliyorsa eğer; namazda kılsa oruç da tutsa hacca da gitmiş olsa bile kafirlikten kurtulamaz, vesselam...

Türkiye'de gerçek ve samimi ve sadakatli müslüman sayısı aslen % 3'ü geçmez...Gerisi yamuk,, dandik ve çakma müslümandır...

HERKES, MENFAAT VEYA MİRAS SÖZ KONUSU OLUNCA HARAM- HELAL, HAK -HUKUK GÖZETMİYOR.BEN ŞİMDİ BUNLARA NASIL MÜSLÜMAN OLARAK BAKABİLİRİM Kİ?..

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Türkiye'de gerçek ve samimi ve sadakatli müslüman sayısı aslen % 3'ü geçmez...Gerisi yamuk,, dandik ve çakma müslümandır...

HERKES, MENFAAT VEYA MİRAS SÖZ KONUSU OLUNCA HARAM- HELAL, HAK -HUKUK GÖZETMİYOR.BEN ŞİMDİ BUNLARA NASIL MÜSLÜMAN OLARAK BAKABİLİRİM Kİ?..

pirince taş kattınızmı kattık usta.
süte su kattınızmı.kattık usta.
kapatın kepenkleri cuma namazına gidiyoruz.
.....

Şu modelde bir müslümanlık...

dostluk

Kıdemli Üye
(Müminlerden iki taife birbiriyle çarpışırlarsa, aralarını bulun, müminler elbette kardeştir, kardeşlerinizin arasını bulun.) [Hucurat 9-10]

Dostlar arasındaki kin ateşini körükleyen münakaşadır. Münakaşa, karşıdaki insanı cahil yerine koymak, sen bilmezsin, ben bilirim demektir. Cahillikle suçlanan herkes az veya çok kızar. Hadis-i şerifte, (Allahü teâlânın en çok buğzettiği kul, tartışmada ileri gidendir) buyurulmaktadır. Münakaşa, dostların azalmasına, hasımların çoğalmasına sebep olur.

Hasan-ı Basri hazretleri buyurdu ki:
(Bin kişinin dostluğuna, bir kişinin düşmanlığını satın alma!)

Münakaşa, kendisinin akıl, fazilet ve ilimde üstünlüğünü ispata çalışmaktır. Bu ise karşıdakini cehalet ve ahmaklıkla itham etmektir. Bu da düpedüz düşmanlıktır. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

(Münakaşa etmeyen, kimseyi incitmeyen kimse Cennete girer.) [Tirmizi]