Hadis Paylaşmaktan Sorgulanıyor

KAFKAS

Kıdemli Üye
Paralel yapının medya organı Zaman'ın o haberi de yalan çıktı!

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, YÖK’ün Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında bir hadisi sosyal medyada paylaşımı sonucu soruşturma başlattığı haberlerinin gerçek olmadığı belirtildi.

YÖK Basın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından dün bazı ulusal gazetelerde'Peygamberimizin sözü yıkıcı, bölücü faaliyet sayıldı', 'Kelepçeli özgürlük, hadis paylaşmak bölücü eylem', 'Hadis okudu, YÖK ifadesini aldı' başlıkları altında çıkan haberlere yönelik yazılı açıklama yapıldı.
Yükseköğretim Kurulu'nun Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında bir hadisi sosyal medyada paylaşımı sonucu soruşturma başlattığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı kaydedilen açıklamada, "Üniversitelerde yapılan soruşturmalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 53. maddesi ve ilişkili yönetmelik çerçevesinde karara bağlanmak üzere Yükseköğretim Kurulu'na gelmektedir. Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca bir soruşturma başlatılmamıştır. Adı geçen öğretim üyesi hakkında Polis Akademisi Başkanlığı’nca yapılan disiplin soruşturması sonucu ve ceza teklifi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nun 17. maddesinde belirtilen “emniyet hizmetleri sınıfındaki öğretim elemanları dışındaki kadrolu öğretim elemanlarının disiplin ve ceza işleri hakkında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanır’ hükmü çerçevesinde karara bağlanmak üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na Yüksek Disiplin Kurulu’na sunulmak üzere gönderilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
Adı geçen öğretim üyesi ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı'nca basında yer alan açıklamaları hakkında soruşturma başlatıldığı bildirilen açıklamada,"İlgiliye, mevzuat çerçevesince gönderilen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın savunmaya davet yazısında hakkında hangi fiillerle ilgili soruşturma yapılmış olduğu ayrıntılı bir şekilde bildirilmiştir. Dosyada basına servis edilen paylaşım hakkında herhangi bir ceza önerisinde bulunulmamakta olup, diğer filleriyle ilgili ceza verilmesi önerilmiştir" denildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Polis Akademisi Başkanlığı’nın ilgili hakkındaki teklifi 22.01.2015 tarihli Yüksek Disiplin Kurulu gündemine yukarıda belirtilen Kanuna uygun olarak ve ilgili mevzuat mucibince alınmış, teklifin Yüksek Disiplin Kurulu toplantısında görüşülmesi sonucunda soruşturma dosyasında bir takım eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle Polis Akademisi Başkanlığı’na soruşturma dosyasının iade edilmesinekarar verilmiştir. Görüldüğü üzere basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Adı geçen ile ilgili Yükseköğretim Kurulu’nda bir soruşturma açılmamıştır. Soruşturma evrakı ilgili mevzuat gereği YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’nun gündemine girmiştir. Adı geçen şahıs hakkında sekiz ayrı fiil ile ilgili ceza önerilmektedir. Önerilen ceza iddia edildiği üzere hadis paylaşımı ile ilgili değildir. Çeşitli medya kuruluşlarında çıkan ve gerçeği yansıtmayan bu ve buna benzer, maksatlı haberlere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur."
Ajanslar

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Paralel yapının medya organı Zaman'ın o haberi de yalan çıktı!

Yükseköğretim Kurulu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, YÖK’ün Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında bir hadisi sosyal medyada paylaşımı sonucu soruşturma başlattığı haberlerinin gerçek olmadığı belirtildi.

YÖK Basın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından dün bazı ulusal gazetelerde'Peygamberimizin sözü yıkıcı, bölücü faaliyet sayıldı', 'Kelepçeli özgürlük, hadis paylaşmak bölücü eylem', 'Hadis okudu, YÖK ifadesini aldı' başlıkları altında çıkan haberlere yönelik yazılı açıklama yapıldı.
Yükseköğretim Kurulu'nun Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında bir hadisi sosyal medyada paylaşımı sonucu soruşturma başlattığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı kaydedilen açıklamada, "Üniversitelerde yapılan soruşturmalar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 53. maddesi ve ilişkili yönetmelik çerçevesinde karara bağlanmak üzere Yükseköğretim Kurulu'na gelmektedir. Prof. Dr. İbrahim Cerrah hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca bir soruşturma başlatılmamıştır. Adı geçen öğretim üyesi hakkında Polis Akademisi Başkanlığı’nca yapılan disiplin soruşturması sonucu ve ceza teklifi, 4652 sayılı Polis Yüksek Öğretim Kanunu’nun 17. maddesinde belirtilen “emniyet hizmetleri sınıfındaki öğretim elemanları dışındaki kadrolu öğretim elemanlarının disiplin ve ceza işleri hakkında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanır’ hükmü çerçevesinde karara bağlanmak üzere Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na Yüksek Disiplin Kurulu’na sunulmak üzere gönderilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
Adı geçen öğretim üyesi ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı'nca basında yer alan açıklamaları hakkında soruşturma başlatıldığı bildirilen açıklamada,"İlgiliye, mevzuat çerçevesince gönderilen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın savunmaya davet yazısında hakkında hangi fiillerle ilgili soruşturma yapılmış olduğu ayrıntılı bir şekilde bildirilmiştir. Dosyada basına servis edilen paylaşım hakkında herhangi bir ceza önerisinde bulunulmamakta olup, diğer filleriyle ilgili ceza verilmesi önerilmiştir" denildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Polis Akademisi Başkanlığı’nın ilgili hakkındaki teklifi 22.01.2015 tarihli Yüksek Disiplin Kurulu gündemine yukarıda belirtilen Kanuna uygun olarak ve ilgili mevzuat mucibince alınmış, teklifin Yüksek Disiplin Kurulu toplantısında görüşülmesi sonucunda soruşturma dosyasında bir takım eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle Polis Akademisi Başkanlığı’na soruşturma dosyasının iade edilmesinekarar verilmiştir. Görüldüğü üzere basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Adı geçen ile ilgili Yükseköğretim Kurulu’nda bir soruşturma açılmamıştır. Soruşturma evrakı ilgili mevzuat gereği YÖK Yüksek Disiplin Kurulu’nun gündemine girmiştir. Adı geçen şahıs hakkında sekiz ayrı fiil ile ilgili ceza önerilmektedir. Önerilen ceza iddia edildiği üzere hadis paylaşımı ile ilgili değildir. Çeşitli medya kuruluşlarında çıkan ve gerçeği yansıtmayan bu ve buna benzer, maksatlı haberlere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur."
Ajanslar

ibrahim-cerrrah-hadis-belge.jpg

Bİrincisi bu belge nedir?

İkincisi benim anladığım YÖK AÇMAMIŞTIR, POLİS AKADEMESİ AÇMIŞTIR sonucu çıkıyor.

YALANLAMA yazısında bile SORUŞTURMA DOSYASINDAN bahsediliyor!

Sonuçta: HADİS PAYLAŞTIĞI İÇİN BİR PROF. HAKKINDA SORUŞTURMA VAR MI?

VAR!

Bir MÜSLÜMAN ÜLKE için utanç vesilesi değil midir bu durum?

Yök yapmamış deyince bu ayıbın üzeri örtülemez değil mi sayın kafkas???

Paralel yapı vs. deneceğine HADİS PAYLAŞTIĞI İÇİN SORUŞTURMA AÇAN POLİS AKADEMESİNE iki çift laf söylense daha doğru olmazmı?

KAFKAS

Kıdemli Üye

Bİrincisi bu belge nedir?

İkincisi benim anladığım YÖK AÇMAMIŞTIR, POLİS AKADEMESİ AÇMIŞTIR sonucu çıkıyor.

YALANLAMA yazısında bile SORUŞTURMA DOSYASINDAN bahsediliyor!

VAR!

Bir MÜSLÜMAN ÜLKE için utanç vesilesi değil midir bu durum?

Yök yapmamış deyince bu ayıbın üzeri örtülemez değil mi sayın kafkas???

Paralel yapı vs. deneceğine HADİS PAYLAŞTIĞI İÇİN SORUŞTURMA AÇAN POLİS AKADEMESİNE iki çift laf söylense daha doğru olmazmı?
Adı geçen şahıs hakkında sekiz ayrı fiil ile ilgili ceza önerilmektedir. Önerilen ceza iddia edildiği üzere hadis paylaşımı ile ilgili değildir. Çeşitli medya kuruluşlarında çıkan ve gerçeği yansıtmayan bu ve buna benzer, maksatlı haberlere itibar edilmemesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur.":)

Açıklama bu şekilde sonuçlanıyor.

VAR!

Bir MÜSLÜMAN ÜLKE için utanç vesilesi değil midir bu durum?ŞİMDİ damdan düşer gibi bu soruyu sorarsanız nedenleri üzerinde mantık ilgisi kurmazsanız utanç vesilesi der ,çıkarsınız?Benzeri bir hadis paylaşımını da biri bu forumda yaptı ve ben hadis paylaştığı için değil ,hadisteki mana ile devleti yönetenleri açık bir şekilde itham ettiği için o kişinin yaptığı paylaşımı şikayet ettim ve sağolsun kaldırdılar!!!

Bu şekilde yapılmış bir hadis paylaşımında ,kişinin bulunduğu konum ile ilgili yer tarafından soruşturmaya tabi olması gayet normal

Hem Yök yapmamış hem de üzerinin örtülmesini gerektirecek bir ayıp ortada yok değil mi sayın redyellow???

talib

Kıdemli Üye
Paralel yalanlar ve iftiralar :)

Bu yalanlar ya karşı tarafın zeka seviyesini ortaya koyuyor, ya da herkesi kendileri gibi sanıyor bu şakirtler, bizim saf taban gibi kandırırız zannediyorlar.

Daha duyar duymaz dediğim şuydu; şikayet edilen hadisi şerif değil, o hadisi şerifi silah olarak devlet büyüklerine yöneltmektir. Üstelik hırsız hükmünü kendi veriyor vurmak içinde Efendimiz aleyhisselamı kullanıyor bu paralelciler. Bu kadar da utanmazlar ve efendimize karşı edepsizler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adı geçen şahıs hakkında sekiz ayrı fiil ile ilgili ceza önerilmektedir. Önerilen ceza iddia edildiği üzere hadis paylaşımı ile ilgili değildir.

Sevgili kardeşim:

Birinci ve ikinci satırı okur musunuz?

İstersen birlikte okuyalım:

"TARİHİNDE TWİTTER.COM İSİMLİ SOSYAL MEDYA SİTESİNDE "Peygamberimiz buyuruyor ki ...." ŞEKLİNDEKİ PAYLAŞAMINIZ NEDENİYLE...."

Allah aşkına bu nedir? Nasıl hadis paylaşımıyla ilgili değil diyebiliyorsun?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bu şekilde yapılmış bir hadis paylaşımında ,kişinin bulunduğu konum ile ilgili yer tarafından soruşturmaya tabi olması gayet normal

Gayet normal diyorsunuz.

peki:

“Ahirette Allah’ın yüzüne bakmayacağı kişi yalancı hükümdardır”

Paylaşılan hadis bu.

Şimdi bende paylaşıyorum, Tek kelime isim yok, parti ismi, kişi ismi yok.

Bu hadisten tayyibi, akpyi nasıl çıkartıp da SORUŞTURMA NORMAL diyebiliyorsunuz hayretler içindeyim.

Hem Yök yapmamış hem de üzerinin örtülmesini gerektirecek bir ayıp ortada yok değil mi sayın redyellow???

Yök yapmamış, polis akademesi yapmış.

BU DA MÜSLÜMAN BİR ÜLKE İÇİN UTANÇ VERİCİ BİR ŞEYDİR.

Sizin için ayıp olmayabilir ama benim için isimsiz, hedef alınmadan, parti vs. ismi yazılmadan sadece hadis paylaşaldığı için soruşturma açılması bir utanç vesilesidir.

Yazık çok yazık.

AKP hükümeti değil de chp hükümeti olsaydı, bu soruşturam chp döneminde olsaydı acaba neler yazardınız?

Ve son kez:

DİYORUM!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sevgili kardeşim:

Birinci ve ikinci satırı okur musunuz?

İstersen birlikte okuyalım:

"TARİHİNDE TWİTTER.COM İSİMLİ SOSYAL MEDYA SİTESİNDE "Peygamberimiz buyuruyor ki ...." ŞEKLİNDEKİ PAYLAŞAMINIZ NEDENİYLE...."

Allah aşkına bu nedir? Nasıl hadis paylaşımıyla ilgili değil diyebiliyorsun?
Sevgili kardeşim derdimi anlatamıyorum galiba ?

Benzeri bir hadis paylaşımını da biri bu forumda yaptı ve ben hadis paylaştığı için değil ,hadisteki mana ile devleti yönetenleri açık bir şekilde itham ettiği için o kişinin yaptığı paylaşımı şikayet ettim ve sağolsun kaldırdılar!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Sevgili kardeşim derdimi anlatamıyorum galiba ?

Benzeri bir hadis paylaşımını da biri bu forumda yaptı ve ben hadis paylaştığı için değil ,hadisteki mana ile devleti yönetenleri açık bir şekilde itham ettiği için o kişinin yaptığı paylaşımı şikayet ettim ve sağolsun kaldırdılar!!!

Sen anlamak istemiyorsun anlatmak değil.

Kardeşim devlet yöneticisinin ismini yazarsın, partinin ismini yazarsın altına dediğin şekilde hadisi korsun bu devlet yöneticisini hedef almak olur.

Ama bu adamın hadisi yazmasıda sadece hadis paylaşılmış, isim yazılmamış, parti vs. yazılmamış.

Eeee hal böyle iken hangi vicdanla devlet yönetecilerini hedef aldı vs. diyerek yapılan bu yanlışa sahip çıkıyorsun???

"devleti yönetenleri açık bir şekilde itham ettiği için"

Kaldı ki devlet yönetecisini hedef almak ne zamandan beri suç oldu yahu? diktatör deyince de kızıyorsunuz, bu ne saçma sapan bir savunma?

Allah aşkına ahmetnecdet sezer c.başkanı iken burada yüzlerce kere eleştirmedik mi, HEDEF ALMADIK mı?, gerekirse İTHAM ETMEDİK Mİ? ayıp bir şey ya.

Şİmdi baktım senin imzana, imzanda:

(O Peygamber, güzel, temiz şeyleri helâl; çirkin, pis şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

Yazılı.

Buyur bunu da kaldırt yönetime yazarak.

ÇİRKİN; PİS ŞEYLERİ HARAM KILAR denilmiş imzanda, demek ki sen AKPNİN AYAKKABI KUTULARINI KASTEDİYORSUN!!!

Bu mudur yani?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Gayet normal diyorsunuz.

peki:

[/B][/B][/B][/B][/B]“Ahirette Allah’ın yüzüne bakmayacağı kişi yalancı hükümdardır”

Paylaşılan hadis bu.

Bu hadisten tayyibi, akpyi nasıl çıkartıp da SORUŞTURMA NORMAL diyebiliyorsunuz hayretler içindeyim.

Sizin için ayıp olmayabilir ama benim için isimsiz, hedef alınmadan, parti vs. ismi yazılmadan sadece hadis paylaşaldığı için soruşturma açılması bir utanç vesilesidir.

Yazık çok yazık.

AKP hükümeti değil de chp hükümeti olsaydı, bu soruşturam chp döneminde olsaydı acaba neler yazardınız?

Ve son kez:

DİYORUM!
https://twitter.com/cerrahhoca

Hocam adamın twitter adresi bu hangi kafa yapısında olduğunu düşündürtme bana:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sen anlamak istemiyorsun anlatmak değil.

Kardeşim devlet yöneticisinin ismini yazarsın, partinin ismini yazarsın altına dediğin şekilde hadisi korsun bu devlet yöneticisini hedef almak olur.

Ama bu adamın hadisi yazmasıda sadece hadis paylaşılmış, isim yazılmamış, parti vs. yazılmamış.

Eeee hal böyle iken hangi vicdanla devlet yönetecilerini hedef aldı vs. diyerek yapılan bu yanlışa sahip çıkıyorsun???

"devleti yönetenleri açık bir şekilde itham ettiği için"

Kaldı ki devlet yönetecisini hedef almak ne zamandan beri suç oldu yahu? diktatör deyince de kızıyorsunuz, bu ne saçma sapan bir savunma?

Allah aşkına ahmetnecdet sezer c.başkanı iken burada yüzlerce kere eleştirmedik mi, HEDEF ALMADIK mı?, gerekirse İTHAM ETMEDİK Mİ? ayıp bir şey ya.

Şİmdi baktım senin imzana, imzanda:

(O Peygamber, güzel, temiz şeyleri helâl; çirkin, pis şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

Yazılı.

Buyur bunu da kaldırt yönetime yazarak.

ÇİRKİN; PİS ŞEYLERİ HARAM KILAR denilmiş imzanda, demek ki sen AKPNİN AYAKKABI KUTULARINI KASTEDİYORSUN!!!

Bu mudur yani?
Anlayana sivri sinek saz ,anlamayana davul zurna az ,sen de şikayet et ,bir mahsuru var ve bir kasta binayen yazıldığını düşünüyorsan kaldırılsın,problem değil!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Gayet normal diyorsunuz.

peki:

[/B][/B][/B][/B][/B]“Ahirette Allah’ın yüzüne bakmayacağı kişi yalancı hükümdardır”

Paylaşılan hadis bu.

Yazık çok yazık.

Ve son kez:

DİYORUM!
Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 13 Oca

İktidara rağmen demokrasiye olan güvenimi, diyanete rağmen de İslam’ın yaşanabilir bir din olduğuna olan imanımı korumaya kararlıyım.

Tebrik et adamı ,hadis paylaşmış:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
https://twitter.com/cerrahhoca

Hocam adamın twitter adresi bu hangi kafa yapısında olduğunu düşündürtme bana:)

Kardeşim ben bir şey yazıyorsam önceden o konuya bakmışımdır, twetter adresine baktım, adam tamamen siyasallaşmış, bir sürü siyasi yazısı vs. var...eyvallah.

Ama HADİS PAYLAŞIMI içni soruşturma yapılması yanlıştır.

Adamın hakkında soruşturma açılacaksa bir sürü yazısı var sende görmüşsündür, onlar için açılabilirdi kimse de bir şey demezdi.

Ama isim vermeden, parti ismi vs. yazmadan sadece hadisin paylaşılmasından huylanılmak, soruşturam açılması, buna destek vermek, bahaneler uydurmak çok yanlıştır.

BİR MÜSLÜMAN OLARAK BUNU SÖYLEMEK ZORUNDAYIM ben.

Yoruldum sana yazmaktan:)

Daha da yazmam artık sana.

Sen BİR MÜSLÜMAN OLARAK HADİS PAYLAŞTI DİYE SORUŞTURMA AÇILMASINDAN RAHATSIZ OLMUYORSAN oturup iki kere düşünmeni tavsiye ederim.

Hoşçakal.

Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 13 Oca

İktidara rağmen demokrasiye olan güvenimi, diyanete rağmen de İslam’ın yaşanabilir bir din olduğuna olan imanımı korumaya kararlıyım.

Tebrik et adamı ,hadis paylaşmış:)

Şark kurnazlığı yapma. Üstte yazdığımı oku. Şark kurnazlığı yaparak BİZİM TARTIŞMAMIZIN DIŞINDAKİ sözlerini aktarma! Bizim tartışmamız HADİS paylaşımı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kardeşim ben bir şey yazıyorsam önceden o konuya bakmışımdır, twetter adresine baktım, adam tamamen siyasallaşmış, bir sürü siyasi yazısı vs. var...eyvallah.

Ama HADİS PAYLAŞIMI içni soruşturma yapılması yanlıştır.

Adamın hakkında soruşturma açılacaksa bir sürü yazısı var sende görmüşsündür, onlar için açılabilirdi kimse de bir şey demezdi.

Ama isim vermeden, parti ismi vs. yazmadan sadece hadisin paylaşılmasından huylanılmak, soruşturam açılması, buna destek vermek, bahaneler uydurmak çok yanlıştır.

BİR MÜSLÜMAN OLARAK BUNU SÖYLEMEK ZORUNDAYIM ben.

Yoruldum sana yazmaktan:)

Daha da yazmam artık sana.

Sen BİR MÜSLÜMAN OLARAK HADİS PAYLAŞTI DİYE SORUŞTURMA AÇILMASINDAN RAHATSIZ OLMUYORSAN oturup iki kere düşünmeni tavsiye ederim.

Hoşçakal.

Şark kurnazlığı yapma. Üstte yazdığımı oku. Şark kurnazlığı yaparak BİZİM TARTIŞMAMIZIN DIŞINDAKİ sözlerini aktarma! Bizim tartışmamız HADİS paylaşımı.
Tamamen siyasallaşmış bir adam hadis paylaşıyor :)Bizde öküz altında buzağı arıyoruz:) Şark kurnazlığı falan yok ,adamın adresi belli ,paylaşımları belli

fakiri

Kıdemli Üye
Biz, size bir şey söyleyelim mi ?
Dini konularda teatide bulunurken şayet araya politikayı-partiyi-pırtıyı katarsanız bu baklavanın içine turşu suyu dökmek gibi olur ! Ve o sofra derhal terkedilir !

KAFKAS

Kıdemli Üye
Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 6 Oca

Eh artık! Bir hadis yüzünden beni ‘memuriyetten’ atan ‘dindar-din kardeşlerim’(!) bu hadisten dolayı ‘vatandaşlıktan’ çıkartırlar herhalde!

Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 22 Ara

"Bugünkü Yezid’e sen boyun eğme, derviş HÜR'dür nefer memiş değildir."

Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 18 Ara

İlk öneri benden: 17-25 Aralık “BU GÜN ALLAH İÇİN NE ÇALDIN!” günleri olmalı!

tiran derler,yezid derler! sonra isim verilmiş mi falan fıstık oğlum sana söylüyorum kızım sen anla ,en son tweeti için bir şey yazardım da neyse !!!Görünen köy kılavuz istemez,anlayana sivri sinek saz ,anlamayana davul zurna az ,kör ayvaz vurdumduymaz!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

İnanıyorum ki bu yazdıkalrına kendin de inanmıyorsun, yanlış yaptığını biliyorsun ama partizanlık gözünü o kadar kör etmişki inadından vazgeçemiyorsun.

Bu yazdıkları için ne yazarsanız yazın adama, sizin aranızda olan bir şey.

Ama polis akademisi BUNLAR İÇİN SORUŞTURAM AÇMAMIŞ ey arkadaş!

polis akademesi SADECE VE SADECE BİR TANE HADİS PAYLAŞIMINI sözkonusu ediyor!

İsim yok, parti yok, işaret yok, sadece bir hadis yahu!

ayıp be.

MÜSLÜMAN böyle mi olmalı ya?

Oğlum sana diyorum kızım sen anlaymış, böyle hukuk mu olur be?

BULUT GÖRÜP NEM KAPIYORSUNUZ!

Ve inanılmaz bir şekilde yanlışınızda inatlaşıyorsunuz.

Adam yahudiyi yakalamış, basıyor tokatı.

Yahudi sormuş:

-yahu seni tanımam etmem, ilk kez görüyorum neden dövüyorsun beni?

Adam cevap vermiş;

-Ulan siz Hazreti İsayı çarmıha germiştiniz!

-İyi de o iki bin sene önceydi.

-Olsun ben yeni duydum!

:)

adam HADİS PAYLAŞMIŞ, soruşturma açılmış, bizim yandaşlar adamın BAŞKA BAŞKA paylaşımlarını sözkonusu edip yapılan bu yanlışın üzerini örtmek için elli tane takla atıyor:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
İnanıyorum ki bu yazdıkalrına kendin de inanmıyorsun, yanlış yaptığını biliyorsun ama partizanlık gözünü o kadar kör etmişki inadından vazgeçemiyorsun.

Bu yazdıkları için ne yazarsanız yazın adama, sizin aranızda olan bir şey.

Ama polis akademisi BUNLAR İÇİN SORUŞTURAM AÇMAMIŞ ey arkadaş!

polis akademesi SADECE VE SADECE BİR TANE HADİS PAYLAŞIMINI sözkonusu ediyor!

İsim yok, parti yok, işaret yok, sadece bir hadis yahu!

ayıp be.

MÜSLÜMAN böyle mi olmalı ya?

Oğlum sana diyorum kızım sen anlaymış, böyle hukuk mu olur be?

BULUT GÖRÜP NEM KAPIYORSUNUZ!

Ve inanılmaz bir şekilde yanlışınızda inatlaşıyorsunuz.

Adam yahudiyi yakalamış, basıyor tokatı.

Yahudi sormuş:

-yahu seni tanımam etmem, ilk kez görüyorum neden dövüyorsun beni?

Adam cevap vermiş;

-Ulan siz Hazreti İsayı çarmıha germiştiniz!

-İyi de o iki bin sene önceydi.

-Olsun ben yeni duydum!

:)

adam HADİS PAYLAŞMIŞ, soruşturma açılmış, bizim yandaşlar adamın BAŞKA BAŞKA paylaşımlarını sözkonusu edip yapılan bu yanlışın üzerini örtmek için elli tane takla atıyor:)
Adamın paylaştığı belge üzerinden algı operasyonunu konuşuyoruz, basın açıklamasının hiçbir hükmü yok sonra işi yandaşlığa vurdurma maharetine sarılıyoruz hem de adamın tamamen siyasallaştığını gördüğümüz halde:)Hadis paylaşmaktan yök te sorgulanıyormuş ibaresine sarılıyoruz :)Adı geçen şahıs hakkında sekiz ayrı fiil ile ilgili ceza önerilmektedir.
Adam bir belge paylaşıyor ,paylaştığı belge ne kadar gerçek,neden eksik belge paylaşıyor?Eksik belgeden algı operasyonu:)

Adamın verdiği ara gazları görmüyoruz:)Resmen dalga geçiyor!

Prof. İbrahim Cerrah @CerrahHoca · 24 Oca

YÖK hadis paylaşmaktan dolayı hakkımda bir soruşturma açılmadığını, dosyanın geri iade edildiğini açıklamış. Karara onlar adına da sevindim!

Sözcü Gazetesi

Polis Akademisi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah, twitter’da geçen yıl mayıs ayında paylaştığı bir hadis nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nda 8 ayrı suçlamayla sorgulanıyor. Cerrah, “Ahirette Allah’ın yüzüne bakmayacağı kişi yalancı hükümdardır” hadisini paylaştığı için hakkında başlatılan soruşturma kapsamında dün YÖK’te sorgulamaya çekildiğini söyledi.

Adamın hakkında 8 ayrı fiilden dolayı ceza önerilmekte lakin hadis paylaştı diye değil

ihvanistanbul

AkhenAton
mızraklarının uçuna kuranı kerim sahifesi takmayı andırdı bu taktik...